Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 1.6 D İzlenimler

Konu, 'Mazda 3' kısmında onurtuman tarafından paylaşıldı.

1. onurtuman

onurtuman Sessiz

Mayıs ayında 2012 Mazda 1.6 D comfort aracımı aldım.

Aldığım gibi forumdan takip ettiğim kadarıyla triger sesi vakıası ile karşılaştım. Mesleğim icabı (iş güvenliği uzmanı) sanayide devamlı bulunuyorum.
    Ilk Sanayiye gidişimde toplandılar, birisi 8 valf çok yakar, Parça işi zor olur vb. Bahanelerle muhabbete koyulduk.

Anahtarı attım ortaya; hadi bi tur atalım edası ile.

En son bahanesi 160 ile 5. Viteste ustalardan biri aracı sürerken, parçacı motorun Ford ile birebir OLDUĞUNU defalarca yaptıklarını anlatmaya başladı, sonra laf "herşeyi güzel, lakin biraz bu hızda hantallaştı" ya döndü. Abi 6 ya taksana dediğim de ki zevki anlatamam. :)
    Sırası ile Japon ustalarına Volvo-Ford ustalarına hem iş hem muhabbet bâbında danıştım. Ford ustası en içime sinen oldu. Her ne kadar kendi işim kapsamında anlaşamaz isekte işini iyi yapan bir Abi'miz. Triger seti, Kayış bilyeler falan toplam 400 tl gibi bir ücrete değişim yapıp ustayada güvenerek ses probleminden kurtulduk.

Bugüne kadar caddy, laguna, punto, focus, Clio gibi çeşitli arabalarla uzun süre binmişliğim oldu lakin mazdamda anlatamadığım bir Şeyler var. Biraz forumu karıştırınca bende ki duyuların diğer Kullanıcılar ile hem hal şekilde olduğunu bunun Mazda'nın farkı OLDUĞUNU anladım.

Öncelikte aracıma 2 numara Amerikan cam(180tl) filmi yaptırdım, krom egzoz ucu(ustanın hediyesi) taktırdım.

17 inç jantlar ve 215 E 50 lastikler. (Toplam1750tl)

En son otoparka yıkamaya bırakmıştım. Döndüğümde akün bitmiş abi dediler.
    Akü (Mutlu), motor yağı, filtreleri komple değiştirdim. Yani periyodik bakımıda aradan çıkarıdım. 500 tl

Maalesef yetkili servise götüremiyorum.

Şuanlık bir sıkıntım yok.

Kayıt altına aldığım yakıt verilerimde şöyle

750 km (15inç jantlar ile 90 ı geçmemek sureti ile şehirler arası)
    156tl----0, 208tl

448km (17inç jantlar şehiriçi ve dışı agresif kullanım
    140tl------0,312tl

640km
    161tl 0,251(17 inç normal sürüş)

722km
    180tl. 0.249 17 inç normal sürüş
    [​IMG][​IMG][​IMG]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Murat, ezmocesteri, Oğuzhan ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Sloganından belli Mazda'nın farklı olduğu; "alışılmışa meydan oku" :)

Doğru tercih yapmışsın demek klasik olacak ama sen bu tercihi yaşayarak öğreneceğin için bu konuda çok laf kalabalığı yapmaya gerek yok... Bu ülkedeki piyasada; parasının karşılığını fazlasıyla verebilen ender markalardandır Mazda...

Yakıt değerlerin yerli yerinde gibi, tek eleştiri noktam park sensörlerinin sırıtması, kimilerine bu haliyle hoş geliyor kimilerine göre de tampon renginde olması... Bana göre de ikinci seçenek daha mantıklı ve göze hoş geliyor...

Sağlıcakla, kazasız günlerde kullanmak nasip olsun... Allah'ım nazarlardan korusun...

3. faroz_52

faroz_52 Aktif

Evet bencede tampon rengi olmalı sensörler diğer siyah kombinasyonların güzel olmuş ama sensörler siyah olunca kıçından mermi yemiş gibi duruyor :) Genede seçim senin....17" jantın bu derecede tüketimi etkilemesi beni şaşırttı test anındaki sürüş ve hava şartları kullanılan yol aynımıydı?

onurtuman ve domestos bunu beğendi.
  4. infiniteblack

infiniteblack Aktif

Araç Markası:
    C200d amg
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz
    Güzel araç güle güle kullanın , yorum yapabileceğim tek şey jantlar 17 olmasına rağmen çok küçük gibi göründü gözüme , kolları baya ince o yüzden göstermemiş gibi geliyor . Kazasız belasız

zenfone 2

5. immmir

immmir Aktif

Araç Markası:
    2012 Mazda 3 Touring D
    Araç Renk ve Tip:
    Kristal Beyaz-Sedan
    hayırlı olsun, güle güle kazasız belasız kullan, daha çok fark göreceksin/göstereceksin, hele ki rampalarda, fiuvvvvvvvvvv!!!!!!

onurtuman bunu beğendi.
  6. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    Yakin zamanda 2011 dizel touring alan arkadasim dun aksam aradi
    -olum bu araba cok guzel dedi.

Kazasiz belasiz gule gule binin

onurtuman bunu beğendi.
  7. osk@r78

osk@r78 Sessiz

Araç Markası:
    2012 Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Gri Sedan
    Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle..

Ancak aracı neden yetkili servise götürmediniz ? Benim önceliğim yetkili servis olur herzaman.

Mazda gerçekten ayrı bir araç , sahip olan bırakmak istemiyor..

8. incirinaltı

incirinaltı Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda3 Powersense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı-Sedan
    Hayırlı olsun...

onurtuman bunu beğendi.
  9. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Güle güle kullanın, tekrardan hayırlı olsun. Ustaların ve çevrendeki insanların ilk yorumları insanı arabadan soğutmak üzerine kurulu olur, ama sonradan bastırılmış duyguları ortaya çıkar ve ne kadar güzel bir tercih yaptığınızı anlarsınız.

10. onurtuman

onurtuman Sessiz

Lastikler 50 yanak o yüzden göstermiyor olabilir, konfordan taviz vermek istemedim

30 kuruşluk yakıtta Çanakkale-İstanbul arası 150-160 km arası ve kalkışlar devamlı seri yapıldı, İST de 2 saat trafikte kitlendi sonuç bu.
    Şuan ki yakıt 25 kuruş ortalama kullanımda, sensörler aceleye geldi, takmış bulunduk

Sent from my iPhone using Tapatalk

Son düzenleme: 31 Ekim 2015
    domestos bunu beğendi.
  11. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Hayırlı olsun. Güle güle kullanın aracınızı.

onurtuman bunu beğendi.
  12. grafff

grafff Aktif

Araç Markası:
    2006 - Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Bakır Kırmızı
    Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasiz günlerde kullan.

onurtuman bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş