Lüks Otomobiller Gümrüğe Takıldı

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
İzmir Gümrük Muhafaza ekipleri, Ege Bölgesinde yaptığı çalışmada, yurda kaçak sokulmak istenen çoğu lüks otomobillerden oluşan 45 araca el koydu. İzmir Gümrük Muhafaza ekipleri, geçen yıl düzenlenen operasyonlarda, aralarında lüks otomobillerinde bulunduğu 45 araca el koydu.

Alınan bilgiye göre, Gümrük ve Ticaret Bakanlığına bağlı Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, turistik amaçla yurt dışında ikamet eden kişilerin yurda soktuğu araçların, kullanma yetkisi olmayan kişiler tarafından kullanıldığını tespit etti.

Ekipler, ülkede yasal olmayan ticaretin önüne geçmek için İzmir, Aydın, Denizli ve Afyonkarahisar'da denetimler yaptı. Denetimlerde, aralarında lüks otomobillerinde bulunduğu piyasa değeri yaklaşık 6,5 milyon tutan 45 kaçak araca el konuldu.

Gürcistan ve Bulgaristan plakalı
Türkiye'ye sokulmak üzere getirilen araçların çoğunun Kapıkule ve Sarp sınır kapısından giriş yaptığı tespit edildi. El konulan araçların çoğunluğunun Bulgaristan ve Gürcistan plakalı takılı olduğu ve çoğunluğunu son model lüks otomobil ile ciplerin oluşturduğu belirlendi.

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Son dönemde birkaç yerde bu muhabbetleri duyar olmuştum, Gürcistan'dan 4-5bin dolara lüks arabalar getiriyorlar diye.. Şaşırıyordum, aciz vatandaş bunu duyuyorsa devlet nasıl duymaz diye, onlarda duymuş..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Son dönemde birkaç yerde bu muhabbetleri duyar olmuştum, Gürcistan'dan 4-5bin dolara lüks arabalar getiriyorlar diye.. Şaşırıyordum, aciz vatandaş bunu duyuyorsa devlet nasıl duymaz diye, onlarda duymuş..
Hikaye zaten açık kapı bulan vatandaşın bu kapıdan girmesiyle başlıyor hocam. Fakat sonra sonra bu işte rant olduğunu keşfeden uyanık yurdum insanı işi para kazanmaya vardırınca devlet orada devreye giriyor... :)

Üst Alt