LPG Sorunları Hakkında Sorular - Cevaplar

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
10 bin bakımı yapılmış, ben ara bakım olarak yapmayı düşündüm ama diğer filtreleri değiştirecek servis bulmak ayrı bi dert...

Hepsini kendim değiştirebilirim diyorsan, sök bütün filtreleri... Numune olarak eline al ve sanayiden temin et, daha sonra montajını yaparsın. Ama ben anlamam o işlerden diyorsan, hiç bulaşma anlayan ustaya değişim yaptır. :)

5 bin km olduğuna göre, 5 bin km sonra bu şekilde yaptır bence, şimdi yaptırman erken olur.

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Ustalarn çoğu mü böyle olur arkadaş ya sanki kendi verecek parasını müşteri değiştir diyorsa değiştir ışte ne demek gerek yok..allah kimseyi böyle ustaların eline düşürmesin:(

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
@MutluTEKİRR akşam bu videoyu izledim ama bu filtreyi nereye takmam gerekiyor orası muamma :D

Abi bakarsan bunun gibi bir filtrenin bir yere sabitlendiğini görürsün. Bu aparat 2 parçadan oluşuyor. Filtre içine takılıyor. Tanktan gelen boru ilk buna girer. Hem gazı ilk temizleyen filtredir, hem de gazı kesen valfdir. İçeriden lpg tuşuna basarak kapatıp açtığında gazı kesip açan bu valf (tanktaki valfin de haricinde güvenlik amaçlı görevi de var.)

Alperenyrt

Sessiz
Araç Markası
2005-Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Arkadaşlar rail yağlama sistemi ne işe yarar subablarin yanmamasi icin bir cozummudur. Ankaradayim lpg taktiracağim ama hangi lpg uyar sikinti acarmi bilmiyorum. Nerede taktirmaliyim.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Yağlama bence gereksiz. Egzos subabını nasıl koruyor bilinmiyor. Bilimsel en ufak bir kanıt yok. Emme subabından girip egzos subabına gidesiye kadar çoktan yanar o yağ. Kimi kullanıcılar subap yağlama yağının kerosen (uçak yakıtı, çok yanıcı bir madde) olduğunu iddia ediyorlar. Donanımhaberde kendisinin yüksek makine mühendisi olduğunu söyleyen ama ısı ile sıcaklık arasındaki farkı bilmeyen bir satıcı da yağın yanmadığını söyleyip ardından içeriğini gösteren bir belge atmıştı ve içeriğinde %5-10 civarında (yanlış hatırlamıyorsam) kerosen vardı. Kendi ürününü bilmiyordu yani.
Hal böyle. Lpg ile ilgili yazılarım var forumda okursanız düzgün ayarın önemini anlarsınız. O nedenle şahsen obd li bir kit öneririm.
Ankarada şaşmazlarda quattro garage Bekir beye gidebilirsiniz. Gerek montaj, gerek yolda ayar konularında çok iyidir. Önceki aracıma atiker obd taktırmıştım, yol ayarını da yapmıştı. Aynı şekilde şimdiki mazdamı da ona götürüp yolda ayar yaptırttım. Atiker ile Prins takmakta kendisi.

Yok başka marka önerisi isterseniz de lovato obd önerebilirim, damla otogaz.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar rail yağlama sistemi ne işe yarar subablarin yanmamasi icin bir cozummudur. Ankaradayim lpg taktiracağim ama hangi lpg uyar sikinti acarmi bilmiyorum. Nerede taktirmaliyim.
Sorun oluştuğunda çözecek usta öncelikli tercihin olsun, ikinci olarak marka gelir. Yağlama sistemi bana göre de hikaye, bir kaç yüz lira fazla kazanma taktiği. :)

Yanma odasına gönderilen bir kaç damla yağın katkısının olacağına inanmıyorum.

aslanz61

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323f
bu tekleme sorunu bendede var.aracım 96 lantis 1.8 aracımda 1 yıldır landirenzo marka lpg kiti var.arac SADECE LPG DE 2000 devir civarında seyrederken gaza yuklenınce tekliyor arac.
üst devirlerde yok benzinde yok çalışmasında marş almasında rolantisinde bişey yok.hal boyle iken sorun lpg den gözüküyor ancak gittiğim bütün lpg ciler ateşleme diyor.gidip orjinal bujilerini ve ngk buji kablosunu aldım sorun çözülmedi.lpg bujisi dediler bayıldık 150yi yine değişmedi.kaldı distributor.ancak servisteki usta dist olsa benzindede yapar kesinlikle lpg diyor.sonunda sokup atacam sistemi

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Kaç gündür arabayı stop ettiğimde vik vik ötüyordu :) bende gaz bitiyor diye şüpheleniyordum, kuzende kullandığı için içinde gaz var mı yok mu şüphe ediyordum.

En son dün akşam pompacıya fullle dedim ama 50 liralık bile gaz almadı :D

O an dank etti aklıma :D stop ettiğinde vik vik ötüyorsa beni servise götür demek istiyordu garibim :D :D

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Kaç gündür arabayı stop ettiğimde vik vik ötüyordu :) bende gaz bitiyor diye şüpheleniyordum, kuzende kullandığı için içinde gaz var mı yok mu şüphe ediyordum.

En son dün akşam pompacıya fullle dedim ama 50 liralık bile gaz almadı :D

O an dank etti aklıma :D stop ettiğinde vik vik ötüyorsa beni servise götür demek istiyordu garibim :D :D
Benzine alirsan otmez ;) ;)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
bu tekleme sorunu bendede var.aracım 96 lantis 1.8 aracımda 1 yıldır landirenzo marka lpg kiti var.arac SADECE LPG DE 2000 devir civarında seyrederken gaza yuklenınce tekliyor arac.
üst devirlerde yok benzinde yok çalışmasında marş almasında rolantisinde bişey yok.hal boyle iken sorun lpg den gözüküyor ancak gittiğim bütün lpg ciler ateşleme diyor.gidip orjinal bujilerini ve ngk buji kablosunu aldım sorun çözülmedi.lpg bujisi dediler bayıldık 150yi yine değişmedi.kaldı distributor.ancak servisteki usta dist olsa benzindede yapar kesinlikle lpg diyor.sonunda sokup atacam sistemi

Mazda 323 BJ (1999-03) Lpg Tekleme Sorunu

Konuyu incelemekte fayda var bence. :) Sonuçtan bilgi vermeyi unutma.

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri

Sadece lpg de ve belli devirde yapan teklemeyi neden direk ateşleme sistemi üstüne atar bu ustalar anlamak mümkün değil.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan

Ayarsızlıktan.

aslanz61

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323f
Mazda 323 BJ (1999-03) Lpg Tekleme Sorunu

Konuyu incelemekte fayda var bence. :) Sonuçtan bilgi vermeyi unutma.

hareket halinde ayar yapılması gerektiğini anladım konudan ancak kımse bu sekılde ayar yapmadı henuz :)

Sadece lpg de ve belli devirde yapan teklemeyi neden direk ateşleme sistemi üstüne atar bu ustalar anlamak mümkün değil.

bende aynısını anlatmaya calısıyorum ama kımse umursamıyo.yetkili firmaya mail de attım yine sallayan yok.en son care global sitelerine mail gönderecem.baya bi parada verilmiş sisteme,geri alsınlar parayı versinler razıyım.daha 1 yıl olmadı

hocam inan kaç yere ayar yaptırdım.öyle ki artık kablosunu alsam kendım yaparım onların yaptıklarını

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
hareket halinde ayar yapılması gerektiğini anladım konudan ancak kımse bu sekılde ayar yapmadı henuz :)

bende aynısını anlatmaya calısıyorum ama kımse umursamıyo.yetkili firmaya mail de attım yine sallayan yok.en son care global sitelerine mail gönderecem.baya bi parada verilmiş sisteme,geri alsınlar parayı versinler razıyım.daha 1 yıl olmadı

hocam inan kaç yere ayar yaptırdım.öyle ki artık kablosunu alsam kendım yaparım onların yaptıklarını

Dururken yapılan ayar ayar olmadığı için ayar yaptırmış olmuyorsunuz. :)

Üst Alt