LPG Sorunları Hakkında Sorular - Cevaplar

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
En basit yöntem olarak, akü kutup başlarını sökerek sistemi resetlemek bir ihtimal işe yarayabilir... Akü kutup başlarını sökerek bunu yapabilirsin ama cam ve saat ayarların sıfırlanacaktır. Cam ayarından tam emin değilim ama...

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
En basit yöntem olarak, akü kutup başlarını sökerek sistemi resetlemek bir ihtimal işe yarayabilir... Akü kutup başlarını sökerek bunu yapabilirsin ama cam ve saat ayarların sıfırlanacaktır. Cam ayarından tam emin değilim ama...

akü değişmiştim yine yaptı servise yol gözüktü de hayırlıysa bir cıksa beyazım

zavolli tüp var iyimidir sence

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
akü değişmiştim yine yaptı servise yol gözüktü de hayırlıysa bir cıksa beyazım

zavolli tüp var iyimidir sence
İyidir abi, ben ilk önce ustanın iyi olmasını yeğlerim... Usta iyiyse her sistemden bir şekilde verim almasını bilir, değişen şey sadece parçaların ömrü olur...

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
İyidir abi, ben ilk önce ustanın iyi olmasını yeğlerim... Usta iyiyse her sistemden bir şekilde verim almasını bilir, değişen şey sadece parçaların ömrü olur...

şimdiye kadar sadece bu arızayı yaptı inşallah başka arıza yapmaz

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Abi derdini tam anlayamadım, açıklayabilir misin detaylıca?
Lpg bitmeden mi uyarı ışığı veriyor napıyor? Aklıma gelen şey acaba o bitti uyarısı esnasında gaza fazla bastığından mıdır?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abi derdini tam anlayamadım, açıklayabilir misin detaylıca?
Lpg bitmeden mi uyarı ışığı veriyor napıyor? Aklıma gelen şey acaba o bitti uyarısı esnasında gaza fazla bastığından mıdır?

Tam tersi hocam, gazdan ayağımı çektiğimde diyor...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Konuyla ilgisi yok ama hatırlatayım abi; manuel olarak lpg den benzine aldığında araç bir daha otomatik olarak lpg ye geçmez, stop etsen de tekrar çalıştırmada benzinde devam eder...

Manuel olarak benzine aldıysan, yine manuel olarak lpg ye alman gerekir...

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Abi çok özür dilerim, yazacağım diye senin mesajı düzenlemeye girip yazmışım. Özür dilerim valla. isteyerek olmadı. Ne yazdığını hatırlayamayınca da düzeltemedim, geri alamadım. :(

Galiba sendeki sıralı değil abi di mi? Düz sistemde belli bir devrin altında benzine geçiyor çünkü. ama devir yükselince geri lpg ye geçmemesi bir sıkıntı. baktırman gerekir

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Konuyla ilgisi yok ama hatırlatayım abi; manuel olarak lpg den benzine aldığında araç bir daha otomatik olarak lpg ye geçmez, stop etsen de tekrar çalıştırmada benzinde devam eder...

Manuel olarak benzine aldıysan, yine manuel olarak lpg ye alman gerekir...

benzine geçip devam ettiğimde manuel olarak lpg ye geçmiyor fakat stop tan sonra lpg de çalışıyor

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Abi çok özür dilerim, yazacağım diye senin mesajı düzenlemeye girip yazmışım. Özür dilerim valla. isteyerek olmadı. Ne yazdığını hatırlayamayınca da düzeltemedim, geri alamadım. :(

Galiba sendeki sıralı değil abi di mi? Düz sistemde belli bir devrin altında benzine geçiyor çünkü. ama devir yükselince geri lpg ye geçmemesi bir sıkıntı. baktırman gerekir

sıralı sistem takılı örnekleyecek olursam 100 kere ayağımı gazdan çektiysem 1 sefer böyle bir arıza verdi

simit tüp benimkisi değişme zamanı 2 yıl sonra smitten olmaz dimi

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Ayardan olabilir abi, birşey diyemeyeceğim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
benzine geçip devam ettiğimde manuel olarak lpg ye geçmiyor fakat stop tan sonra lpg de çalışıyor
Burada bir anormallik var zaten abi...

Zavolli'de ayar nasıl bilmiyorum ama genel olarak sıralı lpg sistemlerinde, manuel olarak benzine geçersen bir daha o araç (beyin sıfırlanmadıktan sonra) lpg ye geçmez, stop edip çalıştırsan da benzinde devam eder...

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Burada bir anormallik var zaten abi...

Zavolli'de ayar nasıl bilmiyorum ama genel olarak sıralı lpg sistemlerinde, manuel olarak benzine geçersen bir daha o araç (beyin sıfırlanmadıktan sonra) lpg ye geçmez, stop edip çalıştırsan da benzinde devam eder...

olabilir belkide ben yanlış hatırlıyorum benden herşey beklenir :eek:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Ben de bi ara unuttuğumdan 50 km zarara uğramıştım :D

metan

Sessiz
Araç Markası
2006 - Mazda3
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
Sırf bu ustalarla uğraşmamak için LPG taktırmaktan vazgeçtim :))

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Sırf bu ustalarla uğraşmamak için LPG taktırmaktan vazgeçtim :))

Karabük'teki hiç bir usta usta değil. Yolda ayar adına hiç bir şey bilmiyorlar. Ankara Şaşmazlar Quattro Garage'a gidiyorum ben. Ankaraya gitmeni tavsiye ederim hocam.

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Karabük'teki hiç bir usta usta değil. Yolda ayar adına hiç bir şey bilmiyorlar. Ankara Şaşmazlar Quattro Garage'a gidiyorum ben. Ankaraya gitmeni tavsiye ederim hocam.
Size katılıyorum ben de karabük teki ustalar yüzünden LPG için çok uğraştım sırf ayar için ankaraya gittim herhangi bir lpgciye gittim sorun düzelmişti herşeyden önce usta çok önemli

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
mutlu hocam , bu quatro garage bizim guzulara da bakar mı? filtre değişimi gibi basit işlerde de gidilebilir mi?

Üst Alt