Los Angeles Fuarında Sergilenecek Olan 2018 Yeni Mazda 6

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bu ülke için en az 10 sene daha geçici olmayacaktır lpg ve dizel. Mazda hibriti 2021 den sonra getirecek.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
lpg,dizel artık geçici çözümler hybrid seçeneği gelmesi gerekir..

Değerli büyüklerimiz, yerli otomobil ile bunun mümkün olacağını söylediler. Bekliyoruz... :) Ama orta direk vatandaşın ulaşabileceği rakamlara olur mu orası belli değil...

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Araç hakkında anlamadığım, birçok mecrada makyajlı kasa olarak anılıyor , makyajlımı yoksa yeni kasamı olacak bu araç kesin bilgisi olan varmı ?

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Kodo tasarım diliyle devam edilirken daha önceki kasa değişimlerinde olduğu gibi radikal değişiklikler olmayacağını tahmin ediyorum. En azından yakın vadede..

Ayrıca ufak dokunuşlarla o kadar güzel göze hitap eden bir tasarıma bürüyorlarki araç rüyalarımı süsleyecek kıvama sahip olmuş..

alican

06 MZD 49
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
Bizde de yakında 0.40 cc motorlar çıkar.Ne yaparsın işte vergi mağduru olduk.Geçen gün yeni octavia 1.0 cc 3 piston gördüm.Motor kaputunu açınca şok oldum.Resmen motor yok. Motosiklet motoru kadar yanında da bir turbo ne olacak bilmiyorum.Bu motor da çay bardağı büyüklüğünde pistonlar. Ne kadar yaşar bu motor aşırı besleme ile tam bir meçhul vaka.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bizde de yakında 0.40 cc motorlar çıkar.Ne yaparsın işte vergi mağduru olduk.Geçen gün yeni octavia 1.0 cc 3 piston gördüm.Motor kaputunu açınca şok oldum.Resmen motor yok. Motosiklet motoru kadar yanında da bir turbo ne olacak bilmiyorum.Bu motor da çay bardağı büyüklüğünde pistonlar. Ne kadar yaşar bu motor aşırı besleme ile tam bir meçhul vaka.

1.2 tsi da sorunları aştılar ondan yola çıkarak yapmışlardır. Vw 1.0 motordan 115 hp alıyor. Ford, Fiesta 1.0 sti modelinde 140 hp alıyor.

alican

06 MZD 49
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
Şu anda dünyada bulunan metallar alaşımlar yağlar yakıtlar; velhasıl aracın motorunu oluşturan bu maddelerin yapıları itibariyle aşırı beslemelere dayanamayacağı kanısındayım. Ne yaparlarsa yapsınlar sorunlarını çözemeyecekleri inancındayım. Düşünün bir alaşım metal içerisinde aşırı yanma ve patlama, bize neyi çağrıştırıyor. Biraz şuna benzemiyor mu küçük bir çocuğa aşırı güç yükleme veya sporcuya doping gibi sonrada vücutta çökmeler başlaması vs vs.Zora dağlar dayanmaz. Herşeyin (aşırısı) zararlıdır derler ya:D:D. Az birşey sıkıştırında görün turbo motoru. Piston kırmalar gibi vs vs. Vw servislerinde bunlar için bir sürü tsi tamir için sıra bekliyorlar.Herkes istediğini düşünmekte özgürdür.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Turbo benzinli ile dizel motorlar arasında basınç anlamında bir fark yok. Dizellerinki daha fazla. Dizelin yüksek basıncına çözüm bulanlar turbo benzinliye hayli hayli bulmuşlardır ki kullanılıyor görüyoruz.

Abstract: The current level of mean effective pressure (mep) of automotive diesel engines is 20 to 30 bar. Maximum pressure (pmax) is about 180 to 200 bar. In special applications even higher figures have been achieved in the past.
Investigation of Extreme Mean Effective and Maximum Cylinder ...

papers.sae.org/2013-01-1622/

1.2 nin max basıncı 130 bar mış.
1.2 tsi ve 1.4 tsi ve sürpriz bir tsi :) - Skoda Forum ve Yardımlaşma Platformu / Skoda Turkey

Üst Alt