Los Angeles Fuarında Sergilenecek Olan 2018 Yeni Mazda 6

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Los angeles fuarında sergilenecek olan yeni mazda 6 ile ilgili birkaç görsel yayınlandı. Ayrıca yeni 2.5 benzinli turbo motorda bu araçta görev yapacak , fakat ülkemize vergi dezavantajından dolayı geleceğine ihtimal vermiyorum :(

FB_IMG_1510818537182.jpg
FB_IMG_1510818545624.jpg

Fotolardan anlaşılacağı gibi ön tasarım yeni cx5 e çok benziyor ve gayet şık duruyor , iç tasarımdada büyüyen orta bilgi ekranı ve tasarımı elden geçen orta konsol daha elit bir havaya bürünmüş.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Düşük hacimli motorlarına turbo koymayıp atmosferik ruhu diye bizi yiyen Mazda, 2.5 lt hacimli motorunda turbo kullanıyor.
Fakat aynı Oğuzhan'ın dediği gibi güzellik abidesi.
Ben yalnızca atmosferik ruhlu olsun diye koymadıklarını düşünmüyorum Mutlu başka sebepleri de olsa gerek.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Ben yalnızca atmosferik ruhlu olsun diye koymadıklarını düşünmüyorum Mutlu başka sebepleri de olsa gerek.

Asıl düşük hacimli motorların ihtiyacı varken... Yatırım maliyetidir başka ne olacak? Turbolu araçlar için fazladan parça üretmektense, bu parayla wankeli geliştirmeye çalışıyorlardır.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Asıl düşük hacimli motorların ihtiyacı varken... Yatırım maliyetidir başka ne olacak? Turbolu araçlar için fazladan parça üretmektense, bu parayla wankeli geliştirmeye çalışıyorlardır.
Atmosferik ruhu değilmiş o zaman gerçek sebep :D

Teknisyen

Katılımcı
Araç Markası
Yok
Araç Renk ve Tip
Yok
Şu ekranı daha büyük veya daha estetik bir şekilde yerleştirmeyi beceremediler bir türlü.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Daha tümleşik bir şey düşünürdüm.Böyle bakınca sonradan monte edilmiş gibi duruyor (en azından bana öyle geliyor).
en azından mercedeslerdekı gıbı ampul gıbı durmuyor gömuk ve surucuye yönelık bmlerde tam ortada duruyordu surucuye cevırmısler ekranı

Teknisyen

Katılımcı
Araç Markası
Yok
Araç Renk ve Tip
Yok
Aslında benim kafamda orta konsolu otobüslerdeki gibi dizayn etmek var :) Konsol kullanana açılı baksa ve Tesla Model S ekranı kadar olmasa da ona yakın ebatlarda bir dokunmatik ekran...

Tabi bu arabalarda nasıl olur onu bilemem.Belki şimdikinden bile iğrenç olacak :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Önceki kasada biraz eğreti duruyordu fakat artık yarıya kadar gömülmüş ve çok şık duruyor. Aşağıya alınırsa yukarısı bomboş kalır ki orası göz hizası tam yeri orası.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Nakış gibi işlemişler mübarek. Ama ön ızgarayı beğenemedim. Özenti durmuş. Zaten seat, mercedes, peugeot yeni araçlarının ön ızgarasını böyle yapıyor... Onun yerine yatay şeritler beklerdim cx9 daki gibi.
Bu arada turbolu gelecek deniyor.

Maalesef eski 2.5 motoru turbolamışlar. Alt seviyelerde atmosferik sunuyorlarmış. Ayrıca koltuklar genişlemiş ve havalandırma ilk defa opsiyon olarak sunulacakmış.
Para olsa alınır evladiyelik binilir sıvı lpg takılır.
2018 Mazda 6 Signature gets a 250-hp turbo motor and upscale touches inspired by Japanese temples

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
araç harika tasarım etkileyici
beğendiğimiz tasarım dahada sadeleşmiş dinamikleşmiş sanki
farlar harika
direksiyonda müthiş
ön panjur mazda servislerindeki değişimin neden olduğunu belli eder cinsden ;)
panjur resmen müthiş ilmik ilmik örülmüş sanat eseri mercedesde de var böyle ama onda hiç etkilenmedim açıkçası
arka stoplar çok hoş
her yeri çok güzel özellikle direksiyon harika çok beğendim
ön logoya gelince aracı almaktan vazgeçip 2019u gözlüyorum o_O

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aşağıya doğru genişletilen ön ızgara sebebiyle ön plakalık aşağıya doğru inmiş oluyor, orada sorun oluşturmaz umarım. :mzkdnlmk:

Üst Alt