Lezzetli Zehir Şeker

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#1
Şeker esasen lezzetli bir zehirdir. Birçok ölümcül hastalığın direk ve indirek temel sebebidir. Vücudumuz hergün aldığımız şekere karşı şiddetle direnir; etkisini ortadan kaldırmak için mücadele eder. Biz de anlık keyif uğruna kendimizi zehirleriz.

Tereyağ ve yumurta'dan korkmaya gerek yok, şeker olmadığı sürece bunların vücuda faydası vardır. Ama şekerle birlikte, faydalı olanlar da vücuda zarar vermeye başlar.

Özellikle, bir de Glikoz şurubu vardır ki; şimdiki birçok şekerli ürünün ham maddesidir ve şeker kamışı/şeker pancarından üretilen şekerden çok daha beterdir.

Bir de şeker yerine diyet adı altında aspartamlı ürünleri tüketiriz. Aspartam da başlı başına bir mesele zaten. Çok ciddi nörotoksik etkilerinden bahsediliyor bu aspartam kardeşin.

Yani arkadaşlar arabalarımıza baktığımızın onda biri kadar kendimize dikkat edersek hem kendimizi hem de ailemizi ve çocuklarımızı daha az üzeriz.

Vücut ihtiyacı olan şekeri zaten kendisi üretmektedir.

Mutlaka şeker istiyorsanız, oturun meyve yiyin.

Şekerin zararı konusunda tüm bilimsel çevreler ve literatür hem fikir.
 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#2
Karnımız acıktığında ne yersek yiyelim, barsaklarımızda bunların 3 ana maddesi emilir, gerisi posa olarak atılır. Emilenler proteinler,yağlar ve karbonhidratlardır. Bu maddeler sağa sola uğramadan doğruca Karaciğer dediğimiz içi çok geniş bir fabrikaya gelirler.( Barsaklardan tabii ki daha birçok madde emilir. Alkol,zehirli maddeler, ilaçlar v.s gibi) Bu üç maddeden karbonhidratlar ( sakkaroz,laktoz,fruktoz gibi) daha az işçilik görerek, proteinler ve yağlar daha çok işçiliğe uğrayarak glukoz denen şekere dönüştürürler.

Çünkü vücut organlarımızdaki hücrelerin yaşayabilmeleri için havaya ve gıdaya ihtiyaçları vardır. Havayı kanımızdaki kırmızı hücrelerden( al yuvar),gıdayı da kanın sulu kısmındaki (plazma) bu glukoz denen şekerden alırlar.

İnsan nasıl şeker hastası olur. Tersten başlayarak anlatayım.

1-Hücre içine giren şekerin(glukoz) yanması lazım. Yanmazsa, efor harcamazsan şeker hastası olursun.

2-Kandaki glikozun hücre içine girmesi lazım. Bunu pankreas dediğimiz organın insülin hormonu sağlar. Bunun azalması veya bitmesi insanı şeker hastası yapar. İlaçla takviye edilerek düzeltilir.

3-Günlük ihtiyaçtan fazla şeker, daha doğrusu hepsi glukoz denen şekere dönüştüğü için gıda almamak lazım.

Yaşı 40-45 arası olan ve de anada babada diabet hikayesi olan arkadaşlar yılda bir kez şekerine baktıracak.Şekerine baktırırken bir de vücudu şeker hastalığına müsait mi diye ( Hemoglobin A 1 c) tetkiki istesinler...

Sağlıklı, mutlu ve huzurlu nice nice günler.
 
Üst Alt