Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lexus Türkiye Pazarına Giriyor

Konu, 'Gündem' kısmında Forlan tarafından paylaşıldı.

 1. Forlan

  Forlan Aktif

  Şehir:
  Ankara
  Araç Markası:
  2017 M3 Dizel Power
  Araç Renk ve Tip:
  Kül Grisi - Sedan
  Toyota tarafından üretilen ve lüks otomobil kategorisinde öne çıkan Lexus, yılın son çeyreğinden itibaren Türkiye pazarında da yer alacak.

  Üretilmeye başlandığı 1989 yılından itibaren dünyanın en lüks otomobilleri arasında gösterilen Lexus, 2015 yılının son çeyreğinde Türkiye'de satışa sunulacak.
  Lexus'un Türkiye pazarında satışa sunulmasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ Üst Yöneticisi (CEO) Ali Haydar Bozkurt, Türkiye'den uzun süredir Lexus'a talep olduğunu belirterek, bu konuda bir süredir çalıştıklarını söyledi.

  Bozkurt, Lexus markasının dünyada satışa sunulduğu ülkelerde prestijin sembolü olduğunu dile getirerek, Lexus'un premium segmentte kendini ispatlayan bir marka olduğunu kaydetti.

  İstanbul Autoshow'da müşterilerin beğenisine sunulacak Lexus'un satışına, premium markalarla rekabet edecek bir fiyat politikasıyla başlanacağını dile getiren Bozkurt, bu yıl için satış hedefini 30 ile 50 adet arasında belirlediklerini söyledi.
  Bozkurt, "Türkiye'de hedefimiz, Lexus'u ilk 5 yıl içinde yılda binli adetlerde satan bir marka haline getirmek. Bir yıl içinde 6-7 noktada satışa başlayacağız. Lexus'un Türkiye'de kalıcı olması için çalışacağız. Türkiye pazarında Avrupa için üretilen bütün modelleri düşünüyoruz. Gelecek 5-10 yıl içinde Lexus'da ürün gamı daha da gelişecek. Türkiye pazarındaki araçların 80 bin ila 300 bin avro arasında olmasını planlıyoruz" diye konuştu.

  HİBRİT VERSİYONU BULUNUYOR

  Lexus'un İstanbul'da açılacak satış noktasında IS, NX, GS, RX, LS ve RC modellerin yer alacağını belirten Bozkurt, Lexus'un her modelinin hibrit versiyonu da bulunurken, isteyen müşteriler hibrit motorlu Lexus modellerini seçebileceğini anlattı.
  Bozkurt, 2014 yılında Lexus'un dünyada sattığı otomobillerin yüzde 26'sının hibrit modellerden oluştuğunu bildirerek, Türkiye'de de hibrit otomobillere yönelik verilebilecek teşviklerin Lexus'un hibrit model satışlarına da olumlu yansıyabileceğini kaydetti.

  Ürün gamının yenilenmesi ve farklı motor seçeneklerinin pazara sunulmasıyla Lexus'u bekleyen Türk halkının karşısına çıktıklarını aktaran Bozkurt, şunları kaydetti:
  "Lexus premium segmentte müşteri odaklılık kavramını yeniden tanımlayacak. Türkiye'deki lüks segment müşterileri iyi eğitimli, kültürlü, sık seyahat eden ve beklentileri yüksek bir kitle. Lexus markasının Türkiye'de olma nedeni de budur. Artık Türkiye'de yaşayan premium segment müşterileri hak ettikleri deneyimi yaşayabilecek.

  Yeni teknoloji ile Lexus için geliştirilen 2.0 lt'lik motorların Türkiye'deki vergi sistemi açısından önemli avantajlar sağlayacak. Bu motorlara sahip Lexus'ların gelecek olması Lexus'u bekleyen Türk müşterilerimiz arasında büyük heyecan yaratacağına inanıyoruz. Uzun yıllardır beklenen Lexus ile lüks tüketicinin beklentilerini karşılayacağız."

  LEXUS'A AYRI BAYİ YAPILANMASI

  Bozkurt, dünyanın 80 ülkesinde satışta olan Lexus'un Türkiye operasyonlarının Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ tarafından yürütüleceği bilgisini vererek, müşterilerin karşısına yeni bir hizmet anlayışıyla çıkacaklarını dile getirdi.

  Lexus marakası için ayrı bir bayi yapılanmasına gideceklerini vurgulayan Bozkurt, Lexus'u Toyota showromlarında satmayacaklarını, Lexus'un bayi yapılanmasının farklı olacağını ancak servis hizmetlerinin Türkiye genelindeki 60 Toyota servisinde verileceğini, bu servislerin egitimine başlandığını söyledi.
  İstanbul'da açacakları bir satış noktasıyla Türkiye pazarına giriş yapacaklarını ifade eden Bozkurt, Lexus'un tüm süreçlerde yaşattığı müşteri deneyimiyle farklılığını ortaya koyduğunu belirtti. Ali Haydar Bozkurt, Türkiye'nin ekonomik potansiyeli çok yüksek olduğunu dile getirerek, "Bizim grubumuzun (ALJ) yatırım iştahında hiçbir azalma yok, aynen devam ediyor" dedi.
   
 2. hagakure

  hagakure Aktif

  Şehir:
  İstanbul / Kadıköy
  Araç Markası:
  2004 Mazda 6
  Araç Renk ve Tip:
  Şampanya-Sedan
  Paylaşım için teşekkürler ,
  "Türkiye pazarındaki araçların 80 bin ila 300 bin avro arasında olmasını planlıyoruz" bu cümle bizler için yeterli sanırım ,kendi adıma fotoğraflara bakmaya devam ederim.
   
 3. ezmocesteri

  ezmocesteri Kıdemli Üye Yetkili Kişi Global Moderatör

  Şehir:
  Ankara
  Araç Markası:
  2013 - Mazda 3 Dizel
  Araç Renk ve Tip:
  Beyaz Sedan İmp.
  Aynen abi, baktılar lı Türkler peynir ekmek gibi lüks araç alıyorlar, pazara biz de girelim dediler.
   
 4. selmazda

  selmazda Katılımcı

  Şehir:
  istanbul
  Geçen yıl new yorkta binmiştim bir akrabamda vardı. Orada fiyatlar daha uygun ve çok yaygın kullanılan bir marka.

  Aynı şekilde hondanın ürettiği akura da çok görmüştüm, cok güzeldi, resmini bulursam paylasirim.
   
 5. Forlan

  Forlan Aktif

  Şehir:
  Ankara
  Araç Markası:
  2017 M3 Dizel Power
  Araç Renk ve Tip:
  Kül Grisi - Sedan
  İstanbul Autoshow’da Lexus modelleri de olacak

  İstanbul Autoshow’da beğenilere sunulacak olan Lexus’un satışına 2015 yılının son çeyreğinde premium markalar ile rekabet edecek bir fiyat politikasıyla başlanacak. 2015 yılı için 30 ila 50 adet aralığında belirlenen satış hedefi, önümüzdeki 5 yıl içinde yıllık 1000 adetlik bir rakam olarak hedefleniyor.

  İstanbul’da açılacak Lexus showroomunda IS, NX, GS, RX, LS ve RC modelleri satışa sunulacak. Premium segmentte hibrit motor seçeneğini sunan ilk marka olan Lexus’un 2014 yılı global satışlarının yüzde 26’sı hybrid modellerden geliyor. Bunun yanında, her modelinin bir hibrit versiyonu bulunuyor ve Türkiye’de isteyen müşteriler de hibrit motorlu Lexus modellerine sahip olabilecekler.
   

Sayfayı Paylaş