Led mi Xenon (HID) mu?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Sisler hazir catal tuningde montaj bekler
IMG_20170524_225451.jpg

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Sislerde beyaz led kullanımı görüşü azaltmıyor mu? :kötü:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Moderatörün son düzenlenenleri:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
O zaman başka :D

Ben sislerden şikayetçiyim, en güzel gösteren hangisi ise onu takmayı planlıyorum. Hatta garanti işi bittiğinde mercekli xenon projesi yapmayı bile düşünüyorum
Ledleri sapkali olanlari var onlari deniyebilirsin sari yesil pembe gibi sapkalarini gormustum.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Kaac kere sis gorumki
Sisli havada uzunlar 4lu en sagdan tintin
Sisli havada uzunlar görüşünü engeller Kadir.
Sia yoğun su tanecikli yapıda olduğundan sen uzunları açınca çoğu geri yansıyacak ve kendi görüşünü kısıtlayacak. Ama aşağıdan açılan ışık çok daha ileriyi aydınlatıp senin gözüne yansıyan ışığın az olmasını sağlar. Sis ortamında aşağıdaki yere paralel ışık da zaten çok uzun mesafe gidemeyeceği için karşıdakine zarar vermiyor. Şu taneciklerinden saptıpı için de aydınlatma sağlanıyor.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Sisli havada uzunlar görüşünü engeller Kadir.
Sia yoğun su tanecikli yapıda olduğundan sen uzunları açınca çoğu geri yansıyacak ve kendi görüşünü kısıtlayacak. Ama aşağıdan açılan ışık çok daha ileriyi aydınlatıp senin gözüne yansıyan ışığın az olmasını sağlar. Sis ortamında aşağıdaki yere paralel ışık da zaten çok uzun mesafe gidemeyeceği için karşıdakine zarar vermiyor. Şu taneciklerinden saptıpı için de aydınlatma sağlanıyor.
Bak sis tecrubem bilene yok ;)

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Sadece sisli hava değil, yoğun yağış olduğunda da görünebilirliği artırma amaçlı sisleri açıyorum ben. Şehir içi pek değil ama şehirler arası yollarda görüşün azaldığı çok riskli durumlarda sisleri kullandığım oldu defalarca. Sislerde beyaz ışık kullanana saygı duyarım (gereksiz kullanana da söverim açık söyleyeyim) ama bence orijinali daha iyi :harika:

Üst Alt