Led mi Xenon (HID) mu?

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Valla halojene göre daha fazladır diye düşünüyorum ikisini de. Led teorikte en uzun ömürlüsü ama göreceğiz.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Valla halojene göre daha fazladır diye düşünüyorum ikisini de. Led teorikte en uzun ömürlüsü ama göreceğiz.
Fan falan soğutma vs şeyler var demekki sistemde bir ısınma söz konusu ısınma olan şeyin ömrüde çok olmaz diye düşündüm bir an kullanıp tecrübe etmeden anlaşılamaz gibi :)

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Fan falan soğutma vs şeyler var demekki sistemde bir ısınma söz konusu ısınma olan şeyin ömrüde çok olmaz diye düşündüm bir an kullanıp tecrübe etmeden anlaşılamaz gibi :)
Halojenlerde çok yüksek sıcaklığa ulaşır yanan bi h4 elinle dokunamazsın...Leddeki soğutma sisteminin nedeni ledin ömrünü uzun tutmak asıl soru şu ya o fanlar bozulursa? :) birde motor iç sıcaklığındaki havayı emiş yapacağından soğutma ne derece iş yapacak led takma konusunda istekliyim ama işin teknik boyutlarına girince ömür olarak uzun gitmeden arızaya düşecek gibi bir his var içimde...O yüzden mutlu ya kalite güç olarak farklı ürün seçenekleri varmı diye sordum...Soğutmaya ihtiyac duyan malzemenin sıcağa dayanamadığı ortada en ufak değişkende puf olmasın...Herşeye rağmen almak istiyorum oda ayrı bi olay...

Ürünü aydınlatma sellektör F/P olarak değerlendirdiğimizde kesinlikle satın alınası bir ürün....BMW lazer far gibi mubarek...çok kısa sürede arızaya düşerse o sıkıntı işte....Garantiye girer mi girmez mi bilinmez...Diğer alternatif markalarda olmalı piyasada bi niken furyası almış başını gidiyor....Xenon un çin olanı ilk çıktığında kalın balastlar vardı arıza ışığı problemi vardı...Piyasa baktı bu işte para var ince balastlı arıza ışığı yaktırmayan yeni gelişmiş ürünlerle rekabet başladı kaliteli ürünlerde sektörde yer aldı...Niken bu işin öncüsü gibi görünüyor ucuz etin yahnisi şuan...Xenon da olduğu gibi nikenin satışlarını kendi tarafına cekip müşteriye daha güçlü led ışık fansız soğutma gibi vs insanları cezbeden sunumlarla yeni markalarda çıkabilir...Led teknolojisi ilk başından bugüne dek çok yol aldı şuanki durumda insanın aklını kurcalayan ısınmaya bağlı arızaya düşmesi...Alınan ürün oem japon bir parca değil sonucta ondan uzun yıllar sorunsuzluk beklemek yanlış olur...

Moderatörün son düzenlenenleri:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
20 dakikalık Şehiriçi sürüşte çok ılık oluyor. Fan sesini araç rölantide dışarıdan duyuluyor ancak. Uzun yolda da sürekli serin hava dolacağından sıkıntı olacağını sanmıyorum, Şehiriçi dur kalk trafikte çok ısınabilir.

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
20 dakikalık Şehiriçi sürüşte çok ılık oluyor. Fan sesini araç rölantide dışarıdan duyuluyor ancak. Uzun yolda da sürekli serin hava dolacağından sıkıntı olacağını sanmıyorum, Şehiriçi dur kalk trafikte çok ısınabilir.
Benim bahsettiğim 1-2 yıl içerisindeki yaz aylarındaki akıbeti kısa sürede dayanıklı yada değil demek yanlış olur...Kullanıcıdan kullanıcıyada farklılık gösterir ömür süresi...

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Benim bahsettiğim 1-2 yıl içerisindeki yaz aylarındaki akıbeti kısa sürede dayanıklı yada değil demek yanlış olur...Kullanıcıdan kullanıcıyada farklılık gösterir ömür süresi...

Aynen öyle, bakalım. Göreceğiz :)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Ediz hocayla arabalarımız

Ekli dosyalar

• 16244755_10154977637103256_1727702533_o.jpg
    16244755_10154977637103256_1727702533_o.jpg
    120.8 KB · Görüntüleme: 68

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Philips'inde var mış Led ampülleri ama fiyatları epey uçuk. Kalite farkı çok var mıdır acaba ?

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
O fiyata değmez ya. H11 i.de yok philipsin satılan. Belki photon alınabilir ancak ama yine de o kadar çok parayı vermezdim.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
@Oğuzhan niken varsa fiyatlarına bakıver ;)
Niken fiyatları alınabilir seviyede abi. Philips'in farklarını merak ettim. Karşıdan gelenin gözünü almayan tasarım diyor mesela. Niken çok basit duruyor 1 sene sonra bozulacaksa gerek yok. Xenonlar ilk çıktığında da böyleydi basitti ürünler sonradan sonradan gelişti.

Ekleme:
Philips'in çakmaları aliexpress te mevcut. Güzel taklit ettilerse alınabilir :D
Tahmini Teslimat Zamanı

Son düzenleme:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Karşıdan gelenin gözünü zaten almıyor. Mercekliyse. Halojenlerde de şapka kısmı oluyor genelde farda o engelliyor.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Uzun süre kullanmayı düşünüyorsam, ben alacak olsam kendini kanıtlamış olan Philips e para verirdim galiba, bir defa alırdım kafam rahat ederdi. Zamanında benim kuzuya da led park ampulü almıştım Photon iyidir diye, galiba çok çakması var piyasa da , iki defa Tr de öpüldükten sonra ali baba dan 1/4 fiyatına aldığım çin işi olanlar bile daha verimliydi

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Uzun süre kullanmayı düşünüyorsam, ben alacak olsam kendini kanıtlamış olan Philips e para verirdim galiba, bir defa alırdım kafam rahat ederdi. Zamanında benim kuzuya da led park ampulü almıştım Photon iyidir diye, galiba çok çakması var piyasa da , iki defa Tr de öpüldükten sonra ali baba dan 1/4 fiyatına aldığım çin işi olanlar bile daha verimliydi
Photon çakması çok fazla abi. Bana 3 ay sonra falan lazım bu ampuller o zamana kadar takipteyim.

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Xenonlar ilk çıktığında da böyleydi basitti ürünler sonradan sonradan gelişti.

Aynı fikirdeyiz piyasa hep aynı işleyiş içinde....
@MutluTEKİRR niken ler kaç wat ürünün değerleri özellikleri hakkında bilgi verebilir misin led sayısı vs diğer ürünlerle kıyaslayabilme açısından soruyorum....

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kadir; çok güzel olmuş, kazasız belasız günlerde kırpıştırmak nasip olsun. :)

Üst Alt