Lastik ve Jant- Fikir Alışverişi

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Moderatörün son düzenlenenleri:

Bedfellow

Sessiz
Geçmiş olsun Kadir bey.
Geçen hafta aldığımız mirai Aracımızla ilgili birşeyler sormak istiyorum. Üzerinde fabrika çıkışı toyo lastikler var. Lastikleri değişeceğiz, orjinal ölçüleri biliyorsunuz 205/50/17 . şuandaki durum itibariyle araba Sert , yumuşak bir lastik seçmek istiyoruz. Ayrıca 205/55/17 lastik seçsek bir dezavantaj olur mu? Sizin kullandığınız lastik markası ve ebatı nedir

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Geçmiş olsun Kadir bey.
Geçen hafta aldığımız mirai Aracımızla ilgili birşeyler sormak istiyorum. Üzerinde fabrika çıkışı toyo lastikler var. Lastikleri değişeceğiz, orjinal ölçüleri biliyorsunuz 205/50/17 . şuandaki durum itibariyle araba Sert , yumuşak bir lastik seçmek istiyoruz. Ayrıca 205/55/17 lastik seçsek bir dezavantaj olur mu? Sizin kullandığınız lastik markası ve ebatı nedir

-sagolun
-ben nokian aldim ama biran once o sertlesmis lastiklerden kurtulun hatta lastikciye cekisi ile gidin. ;) xl serisi lastik alin bulabilirseniz eger
-50-55 pek fark olacagini sanmam ama bu olcu degisikligi ile ilgili bi site olmasi lazim orda mevcut olculerle kullanmak istediginiz olculeri giriyorsunuz size olur yada olmaz diye sonuc veriyor sanirim boyle biseydi jant lastik konusuna yazarsaniz daha tecrubeli olan arkadaslar daha detayli bilgi vereceklerdir.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Geçmiş olsun Kadir bey.
Yumuşak hamurlu lastik olarak Nokian ve Michelin öneririm, yanak ebatında yapacağınız değişiklik %3,14 değerinde bir sapma yaratıyor, tam sınırda diyebiliriz, ben olsam ölçüyü değişmem

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Yumuşak hamurlu lastik olarak Nokian ve Michelin öneririm, yanak ebatında yapacağınız değişiklik %3,14 değerinde bir sapma yaratıyor, tam sınırda diyebiliriz, ben olsam ölçüyü değişmem
bulent abi benim orjinal olculeri biliyorsun buna 225/40/18 yapsak deger ne olur?

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip