Lastik ve Jant- Fikir Alışverişi

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

Kesin değil ama;

7453.jpg

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
ortadaki kapagi gri ile degistir ama abi gozume acayip batiyor ;)

salimozgur16

Sessiz
Araç Markası
2009 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Gri - Hb
Sensörlerivarmı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

salimozgur16

Sessiz
Araç Markası
2009 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Gri - Hb
İmresive jantı bulabilirmiyim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

demirhan

Katılımcı
Araç Markası
2012 İmp.Mazda 3 D
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bu arada bu mazdacıların nokian tutkusu nedir arkadaşlar :) bir önceki aracım olan Grand vitara da orjinal hollanda yapımı vredestein kullandım kimse bilmez ama çok kaliteli bir lastikti. Fiyatı da tuzluydu biraz

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Bu arada bu mazdacıların nokian tutkusu nedir arkadaşlar :) bir önceki aracım olan Grand vitara da orjinal hollanda yapımı vredestein kullandım kimse bilmez ama çok kaliteli bir lastikti. Fiyatı da tuzluydu biraz

Taş kuyu mazda nokian fan :D :D :D

Ben şahsen orta halli markaların arasında pek fazla fark olacağını düşünmediğim için genelde aklıma ve cebime uyan markayı tercih ediyorum ;)

demirhan

Katılımcı
Araç Markası
2012 İmp.Mazda 3 D
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bu arada nokian nedir telefon mu alıyoz arkadaş :) şeytan diyo git petlas al. Bakalım para durumuna göre yapcaz bişiler yazarım burdan

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Bu arada nokian nedir telefon mu alıyoz arkadaş :) şeytan diyo git petlas al. Bakalım para durumuna göre yapcaz bişiler yazarım burdan

Son 1 yıl içinde 4 kere 0 lastik aldım.

Kumho
Bridgestone
Good year
Nexen

Aralarında çok ahım şahım fark yok gibi... Sonuçta ortalama hızın saatte 22 km. olduğu bir şehirde yaşıyoruz :)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Hepsi iyi firma da ondan fark hissedememişsindir Bülent abi.
Petlas Snowmaster kullandım 2 kış. Islak zemin performansı çok kötü ve dengesiz. Aynı ıslak şartlar olsun bazen hiç beklemediğinden anda yanal kayma yapıyor, bazen idare ediyor. Bu güvensizlik yaratıyordu. O nedenle adac testlerine girmiş kaliteli lastik almak önemli bence.

Yazın da michelin energy saver lardan memnun değilim, onları da contipremiumcontact5 lere geçmeye düşünüyorum.

Bu arada nokian wr-d4 kuru ve ıslak yolda energy saverdan daha iyi geldi.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Nokian bu ülkede Mazda gibi kıymeti bilinmeyenlerden, kışlıkta eline su dokebilecek babayiğit çıkmadı henüz

MZYUN

Katılımcı
Araç Markası
2001 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Nokian bu ülkede Mazda gibi kıymeti bilinmeyenlerden, kışlıkta eline su dokebilecek babayiğit çıkmadı henüz

Dün bir lastikçi ahbaba sordum. Kendisi özellikle kışlık lastik için üzerine çıkabilen yok dedi Nokian için. Hiç düşünme zaten fiyatlarıda uygun dedi. Ama yazlık lastikler için aynı şeyi söylemedi maalesef. :) Continental ya da Michelin tavsiyesi aldım özellikle. Banada yazlık lazım olduğu için sanırım Michelin alacağım.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Dün bir lastikçi ahbaba sordum. Kendisi özellikle kışlık lastik için üzerine çıkabilen yok dedi Nokian için. Hiç düşünme zaten fiyatlarıda uygun dedi. Ama yazlık lastikler için aynı şeyi söylemedi maalesef. :) Continental ya da Michelin tavsiyesi aldım özellikle. Banada yazlık lazım olduğu için sanırım Michelin alacağım.
Aynen doğru demiş, yalnız yazlık konusunda da eskisi gibi vasat değil artık, alınabilir kalitesi var, fiyat olarak ta conti den felan daha uygun

Üst Alt