Lastik ve Jant- Fikir Alışverişi

immmir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz-Sedan
Merhabalar Arkadaşlar, yazlık lastik alacağım, Bülent ve Murat ile daha önce fikir alışverişinde bulunduk ve NOKİ dedik ama, 205 X 55 X 16, NOKİAN İLİNE H Serisi ve GOODYEAR Efficient Grip Performance H Serisi arasında kaldım, ikisinin fiyatı da 165.00 tl adet, takma balans vs ücretsiz,satıcı her ikisinin Ankara bayii ve GOODYEAR için "bu ebatta alınabilecek en iyi f/p lastik" diyor, sonrasında da noki ve conti diyor, tabi yüksek segmentleri saymıyor. GOODYEAR B-A, NOKİ C-C kararsız kaldım. siz ne dersiniz. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Goodyear tercih edilebilir İrfan abi, etiket değerleri daha iyi yazdığına göre. Nokian kadar yumuşak değil bildiğim kadarıyla

immmir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz-Sedan
İkiside H serisi ama yumuşaklık nasıldır bilemi-yorum, Nokian mevcut değildi bakamadım.Ama isterseniz hemem getirtelim dediler.

immmir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz-Sedan
GOODYEAR ın yanakları yumuşaklık kaynaklı biraz dayanıksız diye bir şeyler okumuştum, ama ne olursa olsun sonuçta 4-5 yıl gider heralde, bizim toyo yazlıklar 5. yılında bu sene, onlar dayandıktan sonra bunlar da dayanır heralde, zaten yazlık-kışlık değiştirerek kullanıyoruz sonuçta.

immmir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz-Sedan
Eyvallah, ya sanki daha önce hiç lastik almamış gibi hissediyorum iyi mi? halbuki daha önce defalarca lastik aldım ama sizlerin onayı da önemli geliyor.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Bende 165/65/14 almayı düşünüyorum. Toplu alabilirsek indirimli olur belki.
Büyük bir satıcıdan alırsanız haber edin :)

immmir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz-Sedan
Bu fiyat nerde yazlık 185/55/15 almak niyetim var.
Ankara İskitler ÇINAR LASTİK.

Bende 165/65/14 almayı düşünüyorum. Toplu alabilirsek indirimli olur belki.
Büyük bir satıcıdan alırsanız haber edin :)
Ankara İskitler ÇINAR LASTİK. KARTINI ALMADIM AMA İNT DE TLF N VAR

Burası ana bayii imiş ve sattış bayiilerine verdikleri fiyattan veriyorlar, Biraz rekabet, biraz da stok tüketimi içinmiş.

Moderatörün son düzenlenenleri:

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Dün bir program izledim,Amerikada VW bayisini geziyorlardı,tüm 0 araçlardr NEXEN lastik vardı,ben uyduruk diye biliyordum bu markayı.Amerikada sıfır araçlarda görünce şaşırdım baya...Birde benim ölçüler 215/50/17 ara ölçü heralde çok pahalı sadece FALKEN de ucuz buldum,o nasıl acaba

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Dün bir program izledim,Amerikada VW bayisini geziyorlardı,tüm 0 araçlardr NEXEN lastik vardı,ben uyduruk diye biliyordum bu markayı.Amerikada sıfır araçlarda görünce şaşırdım baya...Birde benim ölçüler 215/50/17 ara ölçü heralde çok pahalı sadece FALKEN de ucuz buldum,o nasıl acaba
Falken fiyatına göre iyi lastiklerdendir, kışlıkta Hankook ta iyidir fiyatına göre

huseyin akg

Katılımcı
Araç Markası
Terios
Araç Renk ve Tip
Füme
Türkiyede pirelli sıfır araçlarda takılı gelir onun kadar yol tutuşu kötü lastik kullanmadım.

mustafa071987

Sessiz
Araç Markası
2008 -Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Türkiyede pirelli sıfır araçlarda takılı gelir onun kadar yol tutuşu kötü lastik kullanmadım.

Geçenlerde bende sordum nexen önerdi bayi.
Su anda çoğu araçların sifirinda nexen var dedi bende ilk defa duyduğum için hiç oralı olmamıştım.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Konfor artırmak için 2 haftalık arayış sonucu Michelin lastik aldım.

Sanırım lastiği internetten almak pek bi avantajlı olmuyor.
Nette en ucuz 169 TL ye bulduğum lastiği 175 TL ye yaşadığım şehirdeki bayiden aldım.
Netten alsam sökme takma balans derken lastik başı en az 15 TL fark atacaktı...

mazdact

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3 Bl
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Saygı değer mazdacı arkadaşlar 4 mevsim mi yoksa sadece kış lastiği mi 4 mevsimler yaz aylarında verimliliği nasıldır. Birde Michelin kar lastiği yada 4 mevsim almak istiyorum değerli önerileriniz benim için önemlidir teşekkür ederim

Üst Alt