Lastik Basınç Değerleriniz

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
lastik basınç değerleri kapıdaki etiketlerrde yazıyor deniliyor, ama benimkine baktım göremedim,
ben de standart ön ve arka 32 psi basıyorum, kış ve yaz, ancak kışlıklara biraz daha fazla basmak gerekiyor galiba
önümüzdeki günlerde yazlıklara geçeceğim, lastiklere baktım 195 60 15 imiş, kışlıklar 185 65 15 idi

geçenlerde havaları kontrol edeyim dedim, sağ arka tekere hava basarken dijital pompa 26 dan başladı, acaba sıkıntı mı var dedim, birkaç gündür havası inmedi, patlak olsa inerdi heralde bu zamana kadar,

yazlık ve kışlık basınç değerlerimiz ne olmalı?
32 e 32 ye devam mı? :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kapı içinde yazıyor... :D

Lastik basınçlarının düşmesi (hasar yoksa) gayet normal... Boşuna rutin olarak yağı suyu lastiği kontrol edin diye uyarmıyorlar...

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Kapı içinde yazıyor... :D

Lastik basınçlarının düşmesi (hasar yoksa) gayet normal... Boşuna rutin olarak yağı suyu lastiği kontrol edin diye uyarmıyorlar...
sık kontrol etmeye çalışıyorum, her zaman binmeden önce gözle de bir kontrol ederim,
kapı içindeki etikette yazmıyor abi ya, baktım geçen, başka yerde mi mi yazıyor acaba :)
bir de orada yazan değerler yüksek oluyor galiba genelde

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kapı içi etiket varsa yazar... Etiket yoksa neden yok??

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Etiket yoksa kapı değişmiştir komple. Sol yandan büyük kazasımı var aracın?

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Etiket yoksa kapı değişmiştir komple. Sol yandan büyük kazasımı var aracın?
etiket var, ama lastik psi değerini göremedim ben, başka şeyler yazıyor da o yok :)
değişeni yok demişti kaportacı alırken
etiket yolcu kapısı tarafındaydı yanılmıyorsam, şöför tarafında yok hafızam yanıltmıyorsa

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Sağdaki abs ile ilgili bir metindi galiba neyse etiket var yada yok önemli değil. Etiket gibi adamım benim dediğim değerleri bas

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Sağdaki abs ile ilgili bir metindi galiba neyse etiket var yada yok önemli değil. Etiket gibi adamım benim dediğim değerleri bas
>:D
öylesin vesselam :)
yabancı siteler de şöyle bir göz attım 31 yazıyor, dediğin değerleri basmalı, uzun yolda 31 basılır

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hasar kaydı mı? Hemde 8 bin TL ::) Allah kolaylık versin. Kim bilir nasıl bi kaza geçirdi nasıl onarıldı?

Bizde etikette yazar diyoruz saf saf...

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Hasar kaydı mı? Hemde 8 bin TL ::) Allah kolaylık versin. Kim bilir nasıl bi kaza geçirdi nasıl onarıldı?

Bizde etikette yazar diyoruz saf saf...
aracı alırken de yazmıştım foruma, 5 tane hasar kaydı geliyor, bunlardan 4 ü çarpma şeklinde yazıyor ve tutar yazmıyor, tutar yazmayanlar için genelde karşı tarafa verilen hasarın sigortamızdan karşılanmasını ifade ettiği burada paylaşılmıştı
tek tutar yazan kazası 06.09.2005 tarihinde 8475 tl
o dönem aracın yeni olduğu varsayılırsa kaskodan serviste yapılmış olabilir
ben makineye sokmadım aracı, kaportacının söylediği değişen yok
ama bir önceki sahibine bagaj kapağı değişmiş demişler, benim kaportacıya ısrarla söyledim orijinal dedi
2001 model araç için abartı değil gibi, bilmiyorum ondan ötesini, o kadar kasmadım
ama belki servisten sorgulanabilir şaseden, herhangi bir serviste işlem görmüş mü

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
aracı alırken de yazmıştım foruma, 5 tane hasar kaydı geliyor, bunlardan 4 ü çarpma şeklinde yazıyor ve tutar yazmıyor, tutar yazmayanlar için genelde karşı tarafa verilen hasarın sigortamızdan karşılanmasını ifade ettiği burada paylaşılmıştı
tek tutar yazan kazası 06.09.2005 tarihinde 8475 tl
o dönem aracın yeni olduğu varsayılırsa kaskodan serviste yapılmış olabilir
ben makineye sokmadım aracı, kaportacının söylediği değişen yok
ama bir önceki sahibine bagaj kapağı değişmiş demişler, benim kaportacıya ısrarla söyledim orijinal dedi
2001 model araç için abartı değil gibi, bilmiyorum ondan ötesini, o kadar kasmadım
ama belki servisten sorgulanabilir şaseden, herhangi bir serviste işlem görmüş mü
8 bin tl ye mutlaka bişeyler değişmiştir.

Üst Alt