Kontak Açıldığında Gelen Fan Sesi !!

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Ses sistemi için uğraşırken tamda dikkat etmedim ama gözüme çarptı.
BL için teypi söküp topuz bi tornavida ile sensör yerinden çıkartılabilir.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Ben de oldu bu fan sesi ama kisin iki kez olmustu yarim kontak yaptim sanki klima acmisim gibi fan sesi geldi 3 saniye sonra kesildi bi daha da olmadi

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Sökmeden delıgın ıcıne wd 40 sıksak olmaz mı wd40 ın kırmızı ucu ınce gırer

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

Bu çözüm olabilir evet ama ne zamana kadar tecrübe etmek gerek. Ben şahsen bu sesi hiç sorun etmedim. Motor çalıştıktan sonra zaten duyulmuyor bile. :)

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Bu çözüm olabilir evet ama ne zamana kadar tecrübe etmek gerek. Ben şahsen bu sesi hiç sorun etmedim. Motor çalıştıktan sonra zaten duyulmuyor bile. :)
aynen oyle ses 2 sanıye cıkıyor o da kısın ben takıntılıyımdır bu ses muabbetlerıne hıc duymadım 6 aydır bı ocak ayında duymustum hava 1 dereceydı

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Bir süreliğine sesi kesecektir ancak o fan iç ortam sıcaklığını ölçmek için kendine çekiyor havayı, bir süre sonra WD'nin etkisi ile daha çok toz-kir toplayacaktır fan ;)

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
wd40 ıse yaramıyor komple sökmek gerek plastık aksamı parcayı cıkarcaz temızlıcez

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
wd40 ıse yaramıyor komple sökmek gerek plastık aksamı parcayı cıkarcaz temızlıcez

O da işe yaramıyor, bir süre sonra ses yine başlıyor. Tabi daha az seviyede ama yine de var.
wd40 işe yaramaz bu arada, tozu daha çok çeker. Balata spreyiyle temizlemiştim ben.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Evet konuyu hortlatiyorum. Bence bu delige kompressorle hava bassak fan temizlenir. Oto yikamalara rica edilip denenebilir. Onlar aynalara kapi kollarina hava tutuyor. Hava tuttukdan sonra bi silikon sprey sıksak tamamdir diye dusunuyorum

Son düzenleme:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Hayır paylaşmıştım önceden. Sökmek için orta konsolun ardından direksiyon altındaki parçanın çıkması gerekiyor. Hepsi birbirine geçmeli.

Balata spreyiyle temizledim. Sonra da motor kısmına sıvı gres sıktım. 1 yıldır rahatsız etmiyor. Ama dikkat edince duyuluyor.

gececi

Katılımcı
Araç Markası
2011 M3 A/T Pikaçu
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Aynı ses Pikaçuda da var. Fardan kurtulduk fana takıldık şimdi. Birde şoför güneşliği bozuk yollarda gıcırdıyor çözüm bulabilen var mı?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Aynı ses Pikaçuda da var. Fardan kurtulduk fana takıldık şimdi. Birde şoför güneşliği bozuk yollarda gıcırdıyor çözüm bulabilen var mı?
Fan sesinin kesin çözümü değişim yapmak fakat zamanla tozdan dolayı o da ses yapacak, şimdilik her ikisine de yağlayıcı kullanmak geçici çözüm olabilir. :)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan

Fan sesi bende de var da nedense takılmıyorum. O güneşliklerden illalah ettim vallahi. Çok hafif gevşiyor o sıkan mekanizma, bozuk yollarda da çok az bir miktar düşüyor. Bozuk yollarda sonra gıcırtı sesi yapıp duruyor. Yağladım fayda etmedi. Ben de merak ediyorum bunun çözümünü.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Fan sesi bende de var da nedense takılmıyorum. O güneşliklerden illalah ettim vallahi. Çok hafif gevşiyor o sıkan mekanizma, bozuk yollarda da çok az bir miktar düşüyor. Bozuk yollarda sonra gıcırtı sesi yapıp duruyor. Yağladım fayda etmedi. Ben de merak ediyorum bunun çözümünü.
Bazen tam 2 bin devirde çınlama tel sesi geliyor bazen, ya emniyet kemeri yada A sutunundan. Emniyet kemerini açtım temizledim yagladım, B sutunundaki yukarı aşağı emnıyet kemeri ayar butonunu da temizledim ama bez bant yapmadım acaba ondan mı A sutununun ıcınden mı gelıyor Sen böyle bı konu açmıstın abi
Mazda 3 BL (2009-13) - Tıkırdayan Emniyet Kemeri Yükseklik Ayar Butonunun Sesini Kesme

Son düzenleme:

Üst Alt