Mazda 626 GE (1991-97) Koltuk Isıtma Sistemi Var Mı?

smhasan

Sessiz
Araç Markası
1994 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
94 model 626 araçlarda koltuk ısıtma mevcutmu veya şoför koltuğunun altındaki soket ne işe yarıyor

smhasan

Sessiz
Araç Markası
1994 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
benim araçta koltuk altında bir soket var elektrikçim koltuk ısıtma dedi bende inanamadım gerçi tramer kayıtlarında araç 2003 trafiğe çıkışlı gözküyor işgillenmedim değil benim aracın yurt dışı olma ihtimali yüksek mi yani? bunu şase no dan felan anlayabilirmiyiz?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
benim araçta koltuk altında bir soket var elektrikçim koltuk ısıtma dedi bende inanamadım gerçi tramer kayıtlarında araç 2003 trafiğe çıkışlı gözküyor işgillenmedim değil benim aracın yurt dışı olma ihtimali yüksek mi yani? bunu şase no dan felan anlayabilirmiyiz?
Gümrük girişli olabilir. Kabloların ne işe yaradığı hakkında @Bayraktar yorum yapabilir. :)

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Koltuk ısıtma bayi girişlilerde yok. Ben şimdiye kadar iki araçta görmüştüm onların da koltuk döşemeleri deriydi. Orijinali varsa el freninin hemen arka iki yanında birer tuş olur.
Sizin şöfor koltuğu altında gördüğünüz soket hepsinde var ve boşta. Bu yurt dışındaki bazı modellerde mevcut olan elektrikli koltuk güç soketi veya emniyet kemeri tokasına gitmesi muhtemel uyarı bağlantısı soketi olabilir. Biz de daha kesin olarak bilmemekle birlikte çalışmalarımız devam ediyor. :)

Trafiğe çıkışın önemi yok, o araç sonuçta 90’lı yıllarda üretildi. Sizin aracınız da bayide 10 sene bekletilmediğine göre normal yıllarda alınıp sonradan tekrar trafiğe çıkarılması ihtimali yüksektir. Aracınızın ön konsol kısmına dair bir kaç fotoğraf paylaşırsanız çözebiliriz de gümrük girişli olup olmadığını veya Türkiye’dekilerden farklı bir donanıma sahip olduğunu...

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Bayraktar yazmış ama bende 1-2 cümle edeyim.
Avrupaya, Amerikaya veya Türkiye'ye pazarlanacak araçların hepsi tek kalıptan çıktığı için full donanım alt yapısı bütün 626'larda var ama tesisatı veya gerekli parçaları boş olan modellere montajlanmamış.
Örnek: Bizim piyasada klimasız 626'larda mevcut ama kontrol panelinde AC düğmesi var hemde basınca yanıyor, ama soğuk gelmiyor :)

Yine km göstergesinde Cruise Control ampulü bütün 626'larda var ama TR'deki büyük çoğunluğunda hız sabitleyici yok.

smhasan

Sessiz
Araç Markası
1994 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
cevaplar için çok teşekkürler arkadaşlar inşallah en yakın zamanda atayım bir kaç resim aracın evveliyatını soy sopunu bilmek önemli sonuçta :)

Üst Alt