Mazda 3 BM Skyactiv Koltuk Boyun Desteği

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
2012 yılında ilk aldığım arabam için almıştım bu boyun desteklerinden, daha sonra o araba kaza sonucu pert oldu ve ben arabadan eşyalarımı alırken maalesef bu boyun desteklerini bırakmak durumda kaldım. O zamanlar bu üründen çok vardı piyasada fakat daha sonra birden kayboldu, nereye baksam bulamadım. Hatta en basit şekliyle benzin istasyonlarında bile satılırdı. Herhalde hava yastığı açıldığında bir problem yaratıyor vs. sebebi ile yasaklandı diye düşündüm. Geçen hafta Tekzen'de denk geldi, siyah, gri ve krem renklerde mevcut, kumaşı çok güzel, polara benziyor. Boynumda kireçleme olduğu için uzun yola çıktığımda boynumda ciddi ağrı oluyor, fakat bu yastığa yasladığımda desteksiz kalmadığı için rahat ediyorum.

Hem belki benim gibi başka ihtiyacı olan vardır diye hem de yasaklanması ya da bir zararı söz konusu mudur bilen duyan var mı diye merak ettim.

Ekli dosyalar

• DSC_0465.JPG
    DSC_0465.JPG
    83.3 KB · Görüntüleme: 57

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Yakında bu kafalıkların öne doğru çok eğimli olmasına da el atacağım. Boynu dolduracak ve rahat pozisyonda olacağım şekilde o kafalığı geriye doğru eğmeyi planlıyorum.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Kaza anında sorun yaratır mı merak ettim. Koltuk kafalıkları kaza anında boynun zarar görmemesi için özel tasarlanıyor diye biliyorum.

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Kaza anında sorun yaratır mı merak ettim. Koltuk kafalıkları kaza anında boynun zarar görmemesi için özel tasarlanıyor diye biliyorum.
Dogrudur, aynen oyle, yasaklanmasindan suphe duymam da bu sebepten oturu. Neticede koltugun baslik dizaynini bozuyor.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Koltuk kafalıkları arkadan biri size çarptığında öne doğru gidiyor. Boyunu doldurduğu ve kolay ezilebildği için bu kafa altına konulabilecek süngerimsi şeylerin sıkıntısı olmayacağını düşünüyorum.

Üst Alt