Kızımız Mini ve Oğlumuz Kafa

chacha

Katılımcı
Konum
Ankara
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
#1
[/URL][/IMG]

Soldaki 1 yaşında kızımız Mini, kendisini veterinerden sahiplendik, sağ ön kolu kırıklar ve ameliyatlar sonrasında felçli, yani hiç kullanamıyor. Pek kimse sahiplenmek istemediği için biz aldık bu güzel kızı, şimdi çok mutlu. Yanında yatan oğlan ise 4 aylık kedimiz Kafa. Onu da bu Ağustos ayında sokakta bulduk ve ezilmekten son anda kurtardık, bulduğumuzda henüz 2-3 haftalıktı. Mutemelen en zayıf halka olarak annesi tarafından dışlanmıştı, çünkü kardeşleri gayet sağlıklı ve güzeldi. Bu yavrucuk ise ölümünü bekler bir vaziyette öylece yolun kenarında bekliyordu, kaderine razı bir şekilde. İnsanın yüreği elvermiyor...

Sonuçta şu anda 2 adet kedimiz var evimizde. Mini eskiden biz gidince bütün gün çok sıkılırdı ama artık Kafa var ve alıştılar birbirlerine. Yer savaşları arada sırada olmuyor mu, tabi oluyor ancak artık ikisi de aynı evi paylaşmayı bi şekilde öğrendiler.

[/URL][/IMG]

Kafa burada uyumakta.

[/URL][/IMG]

Şu masumluğa bakın...

Az evvel Cennet papağanlarıyla ilgili bölümü okudum ve çok etkilendim. İnanın bu kediler de nankör falan değiller :) biz onlara kendi hallerinde diyelim. Eve gelince ikisi de kapıda karşılıyorlar bizi ve ilk dakikalarda böyle bir sürtünmeler, böyle bir sokulmalar, mırlamalar. O ara sevdin sevdin, 3. dakikada arasan bulamazsın, yine kendi keyfine göre takılıyorlar. :)

Mininin kısacık hikayesini de anlatayım. Bu kediyi İstanbul'da çocuklar birbirlerine atıp tutarken (kendilerince zalim bir oyun geliştirmişler, yavru kedi atıp tutmaca) yere düşüre düşüre kolunu kırıyorlar. Sonra bu kol tabi yanlış kaynıyor. Daha sonra kendisine veteriner diyen iyi niyetli bir arkadaş da kolu kırıp tekrar düzelticem derken sinirleri koparıyor, vs vs. Hayvan bi dünya eziyetten sonra, vicdanlı bir hayvansever tarafından Ankara'da bizim de tanıdığımız bir veterinere getiriliyor. Burada gerekli operasyonlar yapılıyor ancak sinirler tabi kurtarılamıyor ve Mini'nin kolu sakat kalıyor. Henüz 3 aylıkken başına gelen bu kadar travmadan sonra biz evimize alınca hayvan belki de en büyük mutluluğu görüyor hayatındaki. Ancak halen kendisini çok sevdirmez, karnını özellikle çok korur bize karşı bile (kedilerde karın çok önemlidir, karnını açarak yatan bir kedi size güveniyor demektir), oynamaları sırasında ısırma içgüdüsü var bir de. Yine de herşeye rağmen sokaklarda kalsa ölecek olan bu güzel kızı evimizde bulundurmaktan çok mutluyuz. Şimdi yanında bir de yeni canavar Kafa var ki, değmeyin keyiflerine...

Yalnız Kafa bugünlerde biraz hasta, hapşırıp duruyor, geçen hafta ona da ayrı bir tedavi uyguladık antibiyotikle çünkü acayip öksürük vardı. Bizim bu minik oğlan da sanırım bronşit geçirmiş hangi ara oldu, ne zaman üşüttü bilemedik, ama şimdi öksürüğü geçti şükür.

Sözün özü, hayvan sevgisi gerçekten bu dünyada tadılması gereken bir olguymuş. Ben son 1 yıldır haşır neşir oldum bu olayla, küçükken klasik muhabbet kuşu besleme hevesi dışınca evcil hayvanımız olmadı hiç. Ama alışınca insan nasıl bağlanıyor anlatamam. Öte yandan da diyorum ki, bizler zavallı hayvanlara bile bu kadar acır, korur kollarken, bazı insan sıfatındaki caniler her gün katliamlar, ölümler, eziyetler peşinde koşuyorlar. Allah insanlara akıl fikir ve vicdan, evet vicdan nasip etsin. En büyük Cennet de en büyük Cehennem de bu dünya üzerinde, içimizdeki vicdandır.
 

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Konum
Bursa
Araç Markası
1999 Mazda 323F Astina
Araç Renk ve Tip
Kahverengi-Şampanya
#2
Merhamet duygusunun giderek gönüllerden ıraklaştığı şu yüzyılda alkışlanası bir hareket. Kediler tüylerinin dökülmesi dışında takdir edilecek temizlikte hayvanlar ama sırf bu meseleden dolayı yanaşamıyorum beslemeye.
 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#3
Çocukluğumda çok sever, haşır neşir olurdum ama şimdi sırf çıkardıkları gıcık seslerden dolayı antipatikler benim için... Köpekleri daha çok seviyorum fakat, çevremi rahatsız etmemek adına beslemiyorum.
 
Konum
İstanbul / Kadıköy
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
#4
İki tüy yumağı da bizde var ,dişi olan 6 yıldır bizde erkek 2 yıl oldu sanırım..bizim ufaklık onlarla çok iyi anlaşıyor,temizlik konusu biraz sıkıntılı olsa da her gün evin derinlemesine süpürülmesi ile bu sorun çözülüyor.
 

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Konum
Aydın
#6
Bende çok seviyorum ama beslemeye cesaret edemiyorum bu konuda kendime güvenmiyorum çünkü. O sebepten hiç bulaşmıyorum uzaktan uzaktan :D
 

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#7
Hayvanlara karşı çok duyarlıyım ama evde besleme işine bir türlü alışamadım. En son köydeki köpeğim öldükten sonra beslemeye bile çekinir oldum her şeyi, iz bırakıyorlar.
 

chacha

Katılımcı
Konum
Ankara
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
#8
Bende çok seviyorum ama beslemeye cesaret edemiyorum bu konuda kendime güvenmiyorum çünkü. O sebepten hiç bulaşmıyorum uzaktan uzaktan :D
Bence denemelisin Oğuzhan, bi kere alışınca senin parçan oluyorlar, aileden birisi, inan ki pişman olmazsın. Kedilerde tüy olayı biraz sorun ama düzenli temizlik, kaliteli mama, ve arada sırada tüylerini tarayarak bu sorunu en az indirmek mümkün (sıfırlamak mümkün değil malesef).
 

PAN

Katılımcı
Konum
istanbul
Araç Markası
Mazda 3 sedan 2015
Araç Renk ve Tip
Power Sense Kırmız
#9
Bu güne kadar beslediğim hayvanlar

3 kedi
4 köpek
2 balık
2 su kaplumbağası
2 muhabbet kuşu
1 papağan
1 karınca grubu
 
Üst Alt