Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kızımız Mini ve Oğlumuz Kafa

Konu, 'Diğer' kısmında chacha tarafından paylaşıldı.

1. chacha

chacha Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - HB
    [​IMG][/URL][/IMG]

Soldaki 1 yaşında kızımız Mini, kendisini veterinerden sahiplendik, sağ ön kolu kırıklar ve ameliyatlar sonrasında felçli, yani hiç kullanamıyor. Pek kimse sahiplenmek istemediği için biz aldık bu güzel kızı, şimdi çok mutlu. Yanında yatan oğlan ise 4 aylık kedimiz Kafa. Onu da bu Ağustos ayında sokakta bulduk ve ezilmekten son anda kurtardık, bulduğumuzda henüz 2-3 haftalıktı. Mutemelen en zayıf halka olarak annesi tarafından dışlanmıştı, çünkü kardeşleri gayet sağlıklı ve güzeldi. Bu yavrucuk ise ölümünü bekler bir vaziyette öylece yolun kenarında bekliyordu, kaderine razı bir şekilde. İnsanın yüreği elvermiyor...

Sonuçta şu anda 2 adet kedimiz var evimizde. Mini eskiden biz gidince bütün gün çok sıkılırdı ama artık Kafa var ve alıştılar birbirlerine. Yer savaşları arada sırada olmuyor mu, tabi oluyor ancak artık ikisi de aynı evi paylaşmayı bi şekilde öğrendiler.

[​IMG][/URL][/IMG]

Kafa burada uyumakta.

[​IMG][/URL][/IMG]

Şu masumluğa bakın...

Az evvel Cennet papağanlarıyla ilgili bölümü okudum ve çok etkilendim. İnanın bu kediler de nankör falan değiller :) biz onlara kendi hallerinde diyelim. Eve gelince ikisi de kapıda karşılıyorlar bizi ve ilk dakikalarda böyle bir sürtünmeler, böyle bir sokulmalar, mırlamalar. O ara sevdin sevdin, 3. dakikada arasan bulamazsın, yine kendi keyfine göre takılıyorlar. :)

Mininin kısacık hikayesini de anlatayım. Bu kediyi İstanbul'da çocuklar birbirlerine atıp tutarken (kendilerince zalim bir oyun geliştirmişler, yavru kedi atıp tutmaca) yere düşüre düşüre kolunu kırıyorlar. Sonra bu kol tabi yanlış kaynıyor. Daha sonra kendisine veteriner diyen iyi niyetli bir arkadaş da kolu kırıp tekrar düzelticem derken sinirleri koparıyor, vs vs. Hayvan bi dünya eziyetten sonra, vicdanlı bir hayvansever tarafından Ankara'da bizim de tanıdığımız bir veterinere getiriliyor. Burada gerekli operasyonlar yapılıyor ancak sinirler tabi kurtarılamıyor ve Mini'nin kolu sakat kalıyor. Henüz 3 aylıkken başına gelen bu kadar travmadan sonra biz evimize alınca hayvan belki de en büyük mutluluğu görüyor hayatındaki. Ancak halen kendisini çok sevdirmez, karnını özellikle çok korur bize karşı bile (kedilerde karın çok önemlidir, karnını açarak yatan bir kedi size güveniyor demektir), oynamaları sırasında ısırma içgüdüsü var bir de. Yine de herşeye rağmen sokaklarda kalsa ölecek olan bu güzel kızı evimizde bulundurmaktan çok mutluyuz. Şimdi yanında bir de yeni canavar Kafa var ki, değmeyin keyiflerine...

Yalnız Kafa bugünlerde biraz hasta, hapşırıp duruyor, geçen hafta ona da ayrı bir tedavi uyguladık antibiyotikle çünkü acayip öksürük vardı. Bizim bu minik oğlan da sanırım bronşit geçirmiş hangi ara oldu, ne zaman üşüttü bilemedik, ama şimdi öksürüğü geçti şükür.

Sözün özü, hayvan sevgisi gerçekten bu dünyada tadılması gereken bir olguymuş. Ben son 1 yıldır haşır neşir oldum bu olayla, küçükken klasik muhabbet kuşu besleme hevesi dışınca evcil hayvanımız olmadı hiç. Ama alışınca insan nasıl bağlanıyor anlatamam. Öte yandan da diyorum ki, bizler zavallı hayvanlara bile bu kadar acır, korur kollarken, bazı insan sıfatındaki caniler her gün katliamlar, ölümler, eziyetler peşinde koşuyorlar. Allah insanlara akıl fikir ve vicdan, evet vicdan nasip etsin. En büyük Cennet de en büyük Cehennem de bu dünya üzerinde, içimizdeki vicdandır.

Oğuzhan, domestos, hagakure ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. ALPEREN58

ALPEREN58 Katılımcı

Merhamet duygusunun giderek gönüllerden ıraklaştığı şu yüzyılda alkışlanası bir hareket. Kediler tüylerinin dökülmesi dışında takdir edilecek temizlikte hayvanlar ama sırf bu meseleden dolayı yanaşamıyorum beslemeye.

domestos bunu beğendi.
  3. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Çocukluğumda çok sever, haşır neşir olurdum ama şimdi sırf çıkardıkları gıcık seslerden dolayı antipatikler benim için... Köpekleri daha çok seviyorum fakat, çevremi rahatsız etmemek adına beslemiyorum.

4. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    İki tüy yumağı da bizde var ,dişi olan 6 yıldır bizde erkek 2 yıl oldu sanırım..bizim ufaklık onlarla çok iyi anlaşıyor,temizlik konusu biraz sıkıntılı olsa da her gün evin derinlemesine süpürülmesi ile bu sorun çözülüyor.

chacha, Oğuzhan ve domestos bunu beğendi.
  5. mtutun

mtutun Üstad Üstad

Allah sizlerden, sizin gibi insan kalmayı başaranlardan razı olsun. Başka da bir şey demeyeceğim.

chacha, ezmocesteri, Oğuzhan ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  6. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Bende çok seviyorum ama beslemeye cesaret edemiyorum bu konuda kendime güvenmiyorum çünkü. O sebepten hiç bulaşmıyorum uzaktan uzaktan :D

7. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Hayvanlara karşı çok duyarlıyım ama evde besleme işine bir türlü alışamadım. En son köydeki köpeğim öldükten sonra beslemeye bile çekinir oldum her şeyi, iz bırakıyorlar.

8. chacha

chacha Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - HB
    Bence denemelisin Oğuzhan, bi kere alışınca senin parçan oluyorlar, aileden birisi, inan ki pişman olmazsın. Kedilerde tüy olayı biraz sorun ama düzenli temizlik, kaliteli mama, ve arada sırada tüylerini tarayarak bu sorunu en az indirmek mümkün (sıfırlamak mümkün değil malesef).

9. PAN

PAN Katılımcı

Araç Markası:
    Mazda 3 sedan 2015
    Araç Renk ve Tip:
    Power Sense Kırmız
    Bu güne kadar beslediğim hayvanlar

3 kedi
    4 köpek
    2 balık
    2 su kaplumbağası
    2 muhabbet kuşu