Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kitap Tavsiyeleri

Konu, 'Tarih - Kültür' kısmında domestos tarafından paylaşıldı.

1. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bu başlık altında okuduğumuz veya tavsiye edebileceğimiz kitapları paylaşabiliriz...

2. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    19 ve 20 Yüzyıla genel bakış, ülkenin tarihsel olarak kimlerin oyuncağı olduğu, 10-15 yılda Osmanlı'dan Türkiye'ye geçişin anlatımı ve bu gün başımıza bela edilen Terör...

Okul yıllarındaki, İnkılâp Tarihi dersini şimdi düşünüyorum da; geyik yapsak daha iyiymiş diyorum... :)

Herkesin okumasını tavsiye ediyorum...

Ekli Dosyalar:

• 22.jpg
      22.jpg
      Boyut:
      94,8 KB
      Okunma:
      22
  3. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Farklı bir bakış açısı... Popüler Medyada yazılanların bir adım ötesi ve gerçekler...

Kendi analizinizi katarsanız, kitap daha da haz veriyor... Soner Yalçın kendi görüşlerini fazlaca yansıtmış çünki...

Ekli Dosyalar:

• 11.jpg
      11.jpg
      Boyut:
      101,4 KB
      Okunma:
      19
  4. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Çok güzel bir başlık olmuş abi, kitap okumaya zaman ayırmak şart.

5. DarK PaSSenGeR

DarK PaSSenGeR Aktif

Araç Markası:
    94-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri-Sedan
  6. nilsu_

nilsu_ Katılımcı

Araç Markası:
    2010 Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    şuan okumakta olduğum kıtaplar..tavsıye ederım..mazda 3 almadan once bu kıtap sayısı daha fazlaydı ::)

Ekli Dosyalar:

7. Güzel bir konu..
    Dukan diyeti.. tavsiyemdir..
    Fazlası olanlara özellikle..

8. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Yeni başladığım iki kitap
    Piraye -Tuna Serim
    Kemal hadi gel ,bir kahve içelim -Gül Sunal

Ekli Dosyalar:

9. chacha

chacha Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - HB
  10. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
  11. DarK PaSSenGeR

DarK PaSSenGeR Aktif

Araç Markası:
    94-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri-Sedan
    bilim kurgu değil abi, tamamen yaşanan olayları belgeleriyle, kanıtlarıyla ortaya koyuyor
    hem süreci ayrıntılı şekilde ele alıyor hem de cemaat,iran ,mit, akp ve siyasal islam gibi konulara derin bir bakış açısıyla yöneliyor
    yani kitap salt 17 aralık değil, çok öncesini de ele alıyor
    tavsiye ederim, yer yer belgeleri okumaktan sıkılabilirsin, ama genel itibariyle kaliteli
    ben de bitiremedim henüz

12. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Listeme alayım o zaman, gerçi elimde okunmayı bekleyen 3 kitap daha var, birini ancak bitirdim...

Teşekkürler.

13. selmazda

selmazda Katılımcı

Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu'nun başta "Türk Aynştaynı" olmak üzere, 10'a yakın bütün kitaplarını tavsiye ederim. Kendisi Ortaokuldan sonra gittiği ABD'de Türkiyede aldığı eğitimle 3 sınıf birden atlamış ve Üniversiteyi de zamanından önce tamamlamış ve 29 yaşında Dünyanın en genç profesörü olmuş, dahi bir bilim adamımızdır. Kendisine Büyüklüğünden dolayı "Türk Aynştaynı" denmektedir. Fakat iyi incelenirse Einstein'den bile daha büyük olduğu görülecektir. 3 ana bilim dalında(fizik, matematik, biyoloji) birden kürsü sahibi, moleküler biyoloji'nin kurucusu, Türk dili ve Türkiye'nin geleceği konularındaki toplumsal görüşleriyle dahi bir insandır.

14. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan

Medyanın ipinin kimlerin elinde olduğu, elindeki ipleri iktidarı üzmemek adına kullanan medya patronlarının tek ayak üzerinde dans etmeleri, iktidarın istediği gibi nasıl at oynattığı bu kitapta...

Aklın, vicdanın, hukukun giderek azaldığı bu ülkede ahbap çavuş ilişkileri nasıl kuruluyor, enseye tokat kıça parmak nasıl atılıyor hepsi tekmili birden bu kitapta.

:)

Kısaca, tavsiye olunur...

15. st4lk3r

st4lk3r Katılımcı

Çok güzel kitaplar paylaşılmış. Tezimi bitirince okuyacaklarım listesini birkaçını ekledim bile :) Benimde başlığa bir katkım olsun diye bir iki kitap paylaşmak istiyorum:

Samuel Noah Kramer'in kitabı. Sümer tabletlerinden bir derleme. Kitabı okurken şunu gördüm; bin yıllar geçsede insan aynı insan.

Bir tablette şöyle yaıyordu: Bolluğun ve refahın olduğu güzel ülkemize düşamanlar göz koydu, çekirgeler gibi vatanımıza saldırıyorlar. İnsanların artık birbirine güveni kalmadı, baba oğula güvenemez duruma geldi. :D Tabletin tarihi günümüzden yaklaşık olarak 5.000 yıl öncesi idi. Dünya tarihindeki kayıtlara geçen ilk rüşvet olayı gibi onlarca ilginç Sümer tabletinin okunmasıyla oluşmuş bir kitap. Tavsiye ederim.

Savaş straetijisini babası, 2.000 yıl ayakta kalan Roma kadar ünü büyük efsane adam, Roma'nın ölümünden sonra bile yüzyıllarca silinmeyecek bir korku bırakan; adamın dibi Hannibal'ın Roma'ya yürüyüşünü, dünya tarihinde parmakla gösterilecek zaferleri, sürgünü ve intiharını anlatan bir kitap. Sydney üniversitesinde bizim Dexter Hoyos emminin editörlüğünü yaptığı kitabın dili ingilizce tavsiye ederim.

16. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    17-25 Aralık süreci ve öncesini her iki taraftan okumak için iki güzel kitap tavsiyesinde bulunuyorum...

Analiz yapabilenler için harika iki kaynak denilebilir...

Bu vesile ile Hanefi Avcı'nın kitabını, yazarına imzalatarak ışık hızıyla bana ulaştırdığı için [member=65]Murat[/member] a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum...

Ekli Dosyalar:

17. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Lafı bile olmaz Veli abi ;)

[member=9]domestos[/member]

18. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Yarın için niyetlenmiştim ama son dakika golünü attılar, görev var maalesef gelemiyorum Murat... :(

Tekrar tekrar teşekkürler... Nasip başka zamana artık.

19. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Sağlık olsun abi, eğer planladığım gibi ege turuna çıkabilirsem ben uğrarım size ;)

20. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    İlber Ortaylı Hocanın son kitabı; akıcı ve soru cevap şeklinde kurgulanmış, harika tespitler ile bezenmiş bir kitap... Tavsiye ediyorum demek bile vakit kaybı... :D

Şu söz zaten her şeyi özetlemiyor mu?

"Koca bir kavmin binlerce kilometreyi üç asır içinde geçtiğini bir düşünün... Bu, dünyayı değiştirmez de ne yapar? İşte Türkler dünyayı böyle değiştirdi. Bu sebeple, bizim hayali bir tarih ve kahramanlar üretmeye değil, yalnızca doğruyu öğrenmeye ihtiyacımız var"

O0

Sayfayı Paylaş