Kışlık Lastik Tercihi

ssakizli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 AT - 2004
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
Nokian ile Pirelli'yi aynı cümle içerisinde kullanmamaya özen gösterelim lütfen :D

:)) nokian icin d4 ve a4 modelleri var. D4 ,100tl kadar ortalama daha pahali. Pirelli hakkinda cok fazla yorum bulamadim. Etiket degerleri fena degil. Ama Nokian hakkinda cok fazla olumlu yorum var. Kisin ,kara buza girme sayim 1 hafta olmayacak ,genelde soguk ve yagisli hava. Farka deger mi bilemedim :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
:)) nokian icin d4 ve a4 modelleri var. D4 ,100tl kadar ortalama daha pahali. Pirelli hakkinda cok fazla yorum bulamadim. Etiket degerleri fena degil. Ama Nokian hakkinda cok fazla olumlu yorum var. Kisin ,kara buza girme sayim 1 hafta olmayacak ,genelde soguk ve yagisli hava. Farka deger mi bilemedim :)

Fark toplamda 100 lira ise, değer bence. Fakat lastik başı 100 lira ise, kullanım süresi göz önüne alındığında hiç değmez.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör

Nokian olsun, sağlam olsun :)

ssakizli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 AT - 2004
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
Lastik basina 100Tl. Acikcasi pirelli ile alakali hemen hic yorum yok nette ,ufak bir video disinda ama nokian i ove ove bitiremeyen cok. Hele kasim yaklassin bakalim ,birde pirelli bayii mevcut memlekette ,nokian ise uzak bayiisi. Muattap anlaminda da onemli diye dusunuyorum. Pirelli fabrikadan direk alacagim ,oda cezbediyor. Hayirli pazarlar :))

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Valla D4 e değer. Buz kar bana mısın demiyor. Eğer kar buz çok fazla olmuyorsa a4 de alınabilir. Pirelli İtalyan markası. Ben italyanları karakter olarak Türklerle benzer gördüğümden almam açıkçası ürünlerini, özellikle lastik gibi önemli konuysa. Alfa Romeo ve Fiat ın sorunsuzluk sırası herşeyi belli ediyor.

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Petlas 4.kışında iş görür mü ne dersiniz ? Aslına bakarsak çok umudum yok da yavaş yavaş guzuyu değiştirmeye gönlüm var gibi beraber son kışımız olursa diye elim gitmiyor :) Kar çok yağmasın diye dua edecem ama bir taraftan çiftçilik de var karsız da olmuyor :)

ssakizli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 AT - 2004
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
Valla D4 e değer. Buz kar bana mısın demiyor. Eğer kar buz çok fazla olmuyorsa a4 de alınabilir. Pirelli İtalyan markası. Ben italyanları karakter olarak Türklerle benzer gördüğümden almam açıkçası ürünlerini, özellikle lastik gibi önemli konuysa. Alfa Romeo ve Fiat ın sorunsuzluk sırası herşeyi belli ediyor.

Pirelli ye bakis aciniz cok hosuma gitti

ssakizli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 AT - 2004
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan

Peki ,kar-buz tamam. Cogu zaman kuru kis var bizim burada ,yagmus ara ara ama cogu zaman sert ama kuru kis. Bu konuda da nokian ,digerlerine gore iyi mi dersiniz ? Benzer durumda kis gibi ekstra iyi mi ? Birde tabiki lastigin yumusakligi ,dayanikliligi ,yakit verimi,sessizligi gibi konularda var. kullandiginizi varsayarak soruyorum. Simdiden tesekkurler

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Peki ,kar-buz tamam. Cogu zaman kuru kis var bizim burada ,yagmus ara ara ama cogu zaman sert ama kuru kis. Bu konuda da nokian ,digerlerine gore iyi mi dersiniz ? Benzer durumda kis gibi ekstra iyi mi ? Birde tabiki lastigin yumusakligi ,dayanikliligi ,yakit verimi,sessizligi gibi konularda var. kullandiginizi varsayarak soruyorum. Simdiden tesekkurler

Nokian her türlü önde, zaten gayet yumuşak hamurlu bir lastik, kuru soğukta da çok memnun kalırsınız.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan

Ben d4 kullanıyorum ve çok memnun kaldım. Kuru zeminde de yazlık lastiklerimden daha iyi hissettirmişti, tabi bunda yazlık lastiklerin 4. senesinde olması da etkendi. Frenlemede öne gitmeden vs çok memnundum hem kuru hem ıslak zeminde. Ama ben hava sıcaklığının 7 derece altına düşmesine dikkat ediyordum. O zaman taktırıyordum.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Konu canlı kalsın ,
Bizim maliye bakanı her seferinde almasak mı acaba dese de bu kez akşama kadar bir sunum istedi F/P olarak..

Kullanım şartları,
- İstanbul için malum kış koşulları, çok gerekli olursa şehir dışı çıkılabilir ( Bursa- Adapazarı)
- 205/55/16
- Bir kış çıkmadan bitecek değil ama ortalama 2 kış sorunsuz geçirsin yeterli

Fiyatı makul tutmaya çalışsam da az önce baktım epey yükselmişler, ortalama 170- 350 arasında bir fiyatlandırma ve bir çok marka model var.
Mantıklı seçeneklerinizi bekliyorum, teşekkürler..

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Konu canlı kalsın ,
Bizim maliye bakanı her seferinde almasak mı acaba dese de bu kez akşama kadar bir sunum istedi F/P olarak..

Kullanım şartları,
- İstanbul için malum kış koşulları, çok gerekli olursa şehir dışı çıkılabilir ( Bursa- Adapazarı)
- 205/55/16
- Bir kış çıkmadan bitecek değil ama ortalama 2 kış sorunsuz geçirsin yeterli

Fiyatı makul tutmaya çalışsam da az önce baktım epey yükselmişler, ortalama 170- 350 arasında bir fiyatlandırma ve bir çok marka model var.
Mantıklı seçeneklerinizi bekliyorum, teşekkürler..

:D :D

Nokian :D :D

mazda

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Skyactiv D
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Arkadaşlar merhaba. 215 45 R18 kışlık lastik alacam. Her markada bu ölçüler maalesef yok. İyi markalarda fiyat çok pahalı 600 tl ile 750 arası.(1 tanesi) sadece petlas da 400 450 civarı var. Eğer kış için 205 60 r16 jant alırsam 205 60 R16 lastik alacam. onlar 225 tl ile 350 tl arası. Yeni mazda 3 için jant bakacam (gerçi yarin servisi arayacam) bijon aralığı nedir bulamadım. kitapçıkta yazmıyor. Fiyat farkı çok olmazsa jant+lastik alacam. Hem düşüncemi paylaşmak istedim hem de düşüncelerinizi öğrenmek istedim. Jant fiyatları hakkında ve bijon aralığı hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Bu arada araba 2017 mazda3 power sens.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar merhaba. 215 45 R18 kışlık lastik alacam. Her markada bu ölçüler maalesef yok. İyi markalarda fiyat çok pahalı 600 tl ile 750 arası.(1 tanesi) sadece petlas da 400 450 civarı var. Eğer kış için 205 60 r16 jant alırsam 205 60 R16 lastik alacam. onlar 225 tl ile 350 tl arası. Yeni mazda 3 için jant bakacam (gerçi yarin servisi arayacam) bijon aralığı nedir bulamadım. kitapçıkta yazmıyor. Fiyat farkı çok olmazsa jant+lastik alacam. Hem düşüncemi paylaşmak istedim hem de düşüncelerinizi öğrenmek istedim. Jant fiyatları hakkında ve bijon aralığı hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Bu arada araba 2017 mazda3 power sens.

Lastik ve Jant- Fikir Alışverişi

Üst Alt