Kışın LPG Tankının Islanması Hakkında

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bu durum nasıl engellenebilir? Öyle ki bu bagajdaki wd40 gibi diğer kutularda da oluyor. Kutular hadi neyse de, bu tank aracın gövdesinin üstünde, ıslaklık paslanmayı artırır. Enesin paylaştığı konularda görmüştüm galiba, başka biri de olabilir, kristal kedi kumunun nemi emdiğini söylenmişti. Bu fayda eder mi? Ya da havlu sıkıştırsam kenarlara ve üstüne?

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Kolay kolay pas yapacağını sanmam arada bagajı açıp havalandırmak yeterli olur bence. Diğer türlü bez ve nem emici zımbırtılarıda belli aralıklarla değiştirmek icap edecek.

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Isıcamcıya git ordan 1 kg kadar ısıcam yalıtım maddesi al onuda bi ince ambalaja sararak havlu gibi tankın gövdeye sar oluşan nemi çekecektir....Bu kedi kumuyla aynı malzememi acaba kedi kumu görmedim ;)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
O çok değişik bi madde elini nemlendir avucuna dök ısınıyor elini yakıyor suyla nem le temas edince ısınıyor

Olgun

Katılımcı
Araç Markası
2009-Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Kimyasal bir malzeme olmasa ısınmaz kanımca. Bence hiç bulaşmamak daha iyi bu malzemeye. :confused:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bu malzemeye b sütunu içini doldurmak için her türlü kullanacağım zaten de, bu lpg tankını da yalıtacak bir malzemeyle bu ıslanmanın önüne geçilebilir.
Belki öncesinde aluminyum folyoyla kaplayıp ardından böyle bir köpükle de yalıtım yapılabilir. Kapalı hücre yapısından dolayı su yalıtımında da kullanılabileceği söyleniyor.

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Lpgyi taktırdığınız yere danışmakta fayda var ,bazı malzemeler elektriklenme yapabilir, kaş yapayım derken göz çıkarmayalım

zenfone 2

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Lpgyi taktırdığınız yere danışmakta fayda var ,bazı malzemeler elektriklenme yapabilir, kaş yapayım derken göz çıkarmayalım

zenfone 2

Poliüretan köpüğün iletkenliği yoktur, su geçirgenliği yoktur kapalı hücre yapısı itibariyle, ısı ve ses yalıtımında kullanılmaktadır.
Lpg taktırılan bayilere gidilse çoğu gerek yok abi ya derler, korozyon sorsan nedir bilmezler.

Lpg tankın göbeğindeki deliği su gelebileceğini düşünerekten poşetle su girmeyecek şekilde kapamıştım, hava girebiliyor.
Tankın yüzeyinde yoğuşan su damlacıkları tankın altına giriyor. Tankın altına parmak girmediğinden su birikse havluyla önlem alırım, ama ulaşılamadığından sıkıntı zaten.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu konu ile ne kadar pimpirikli olduğunu bir kez daha anladım hocam... Vallaha pes dedim içimden yüzüne karşı... :D

Düşündüğün şeyler çok mantıklı ve güzel ancak ve ancak bu kadar sorun etmeye bence gerek yok yahu.

İlk aklıma gelen şey; plastidip denilen zımbırtı ile kaplamak olabilir... :rolleyes:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Sağolasın Veli abi, aldığım aracı uzun süre ayakta duracak şekilde herşeyini halletmeye çalışırım.

Plastidip olabilir ama yine bu sefer de nem yoğuşacak, çünkü tank yüzeyi ile hava arasında ısı transferini engelleyecek bir yalıtım malzemesi olmayacak. Ama bu köpük olayını yapacağım. Aluminyum folyo ile kaplarım önce her ihtimale karşı tanka zarar gelmesin diye. ufak ufak köpük spreyden sıkarım ve oluşacak fazla ısıyı engellerim. Tank üstüne aluminyum folyo yaparak daha sonradan çıkartılabilir hale getiririm.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Gerek kalmadı köpüğe.
Elimde 3 tane yan cam güneşlik/perdelik vardı. Şu tele gerdirilen dışarıyı gösteren siyah kumaş olanlardan. 2 tane ön cam metalik güneşlik vardı ve 1 tane de kalın karton güneşliği vardı.
Bunların hepsini bagaj tabanının altına, tankın üstüne yerleştirdim. Bagajın üstünden hava girmeyecek şekilde. Şu anda en ufak nemlenme yok. :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Gerek kalmadı köpüğe.
Elimde 3 tane yan cam güneşlik/perdelik vardı. Şu tele gerdirilen dışarıyı gösteren siyah kumaş olanlardan. 2 tane ön cam metalik güneşlik vardı ve 1 tane de kalın karton güneşliği vardı.
Bunların hepsini bagaj tabanının altına, tankın üstüne yerleştirdim. Bagajın üstünden hava girmeyecek şekilde. Şu anda en ufak nemlenme yok. :)

İnsan pratik çözümler buldu mu daha başka güzel oluyor... Tebrikler hocam... :)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bunun sebebi stop vida ayaklarından su sızmasıymış. Yeni konuda mı detaylı anlatsam, yoksa burda mı devam etsem?

Üst Alt