Kış ve Yaz Lastikleri Üzerine...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Fayda ve fiyat oranı dikkate alınacak olursa eğer; bence alınır nitelikte gibi duruyor, ama bire bir kullananlar ne tecrübe edinmiştir sormak gerekir...

Şahsen şunu da belirteyim; Kumho markasının indirimli fiyatını görünce yerli merli diye düşünmedim hiç Kumho aldım ben. Memnuniyetsizlik yaşamadım 2 aydır.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Arkadaşlar araştırıyorum bizim araçlara orijinal lastik ebadı her markada yok petlas uygun fiyatlı yerli üretim bir lastik acaba kullanan varmı olumlu olumsuz yönleri yumuşakmı sertmi çok seslimi yorumlarınızı merak ediyorum tesekkürler..

LG G3 ile gönderildi

Yaris aracımda 185-65-15 kış lastiğini kullandım w651 kodlu. Kar ve buzda çok iyi bir lastik. Kuru yolda da tatminkar. Ama ıslak yolda tutuşunu beğenemedim. Bir kez bu nedenle kontrolü kaybedip orta refüje çıkmıştım. O günden sonra da ıslak yollarda aşırı dikkat eder olmuştum. Ilgaza gitmiştim bir de Şubat gibi. Uzun yolda yerler buz olmuştu, çoğu kişinin zincirle çıktığı ılgaza rahatça kışlık lastiklerle çıkabilmiştim.

Bakalım şimdi de mazda 3 ümde kullanacağım bu lastikleri mecburen. Nasıl bir performans alacağım merak ediyorum 185-65-15 den.

böcek

Katılımcı
Ne olursa olsun önce araca uygun ebadda lastik olsun sonrada yaz kış herzaman normal hızlarda kullanmak gerekir aracı lastik çok önemli ama iş aracı kullananda biter

LG G3 ile gönderildi

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Yoldaki görülmeyen etmenler varsa ve farkında değilse yapabilecek bir şey olmuyor.
Yarisle kış lastikleriyle kontrolü kaybettiğim dönüş çok hafifti hızım da 40-50 idi. Gizli buzlanma olma ihtimali yoktu. Ben de anlamadım. Yolda eriyen karların suları vardı.

1 ay evvel yazlık lastiklerle muğlaya giderken Isparta şehir merkezinde dönerken yolda çamur vardı heralde ve dönüş hızım 30 idi. Aracın arkası attı ve esp kurtardı. Sabahın körü ve gece yolculuğu yaptığımı düşününce beklenmedik anlarda esp büyük bir hayati önem kazanıyor.

2 örnekte de hatam olduğunu düşünmüyorum. Lastik etiketlerinin de A dan e ye boşuna sınıflandırılmadığı aşikar.

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
kışlıklar benım Petlas dıye bır marka..sagolsun arabayı aldığım eleman bır hafta ıcınde kışlık lastıklerıde kargolamıstı..çok sevınmıstım;kışlık lastıklerım olmuştu,üzülmüştüm; kargoyu karsı odemelı gondermıstı:eek: ...lafın kısası; petlas nasıl bır marka kışlık lastıkte sizce

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
kışlıklar benım Petlas dıye bır marka..sagolsun arabayı aldığım eleman bır hafta ıcınde kışlık lastıklerıde kargolamıstı..çok sevınmıstım;kışlık lastıklerım olmuştu,üzülmüştüm; kargoyu karsı odemelı gondermıstı:eek: ...lafın kısası; petlas nasıl bır marka kışlık lastıkte sizce
Benim de petlas ben memnunum herhangi bir sıkıntı yasamadim. Bende geçen sene aldım. Daha sıfır sayılır. Snowmaster idi sanırım.

hus3yn

Katılımcı
Benimde Petlas var Kışlık kar ve buzda tatmin edici ama ıslak zeminde yeterli değil özellikle yeni yağmur yağmış ise mevsimlik lastiklerden bile çok kayıyor.

böcek

Katılımcı
Arkadaşlar lastik almak istiyorum 626 aracıma bu üç lastik fiyatı uygun acaba kullananlar memnun mu

LG G3 ile gönderildi

poyraz52

Sessiz
Araç Markası
1992 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
Slm. 626 Mazda kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim kullanmış olduğumuz aracın süspansiyonunu göz önünde bulundurursak sert lastikler konfor ve sürüş durumunda biraz performans düşüklüğüne sebep olmakta derim Tercih elbette senin

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Kışlık olarak Falken kullanıyorum jantlarım büyük olduğu için. Fiyat/ Performans olarak Falkeni tavsiye ederim.

Arkadaşlar lastik almak istiyorum 626 aracıma bu üç lastik fiyatı uygun acaba kullananlar memnun mu

LG G3 ile gönderildi

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Falken sertmidir acaba nasıl bir yapıya sahiptir japon markası

LG G3 ile gönderildi
Ben yabancı sitelerde inceleme puanlarına göre almıştım. Aldığım içinde gayet memnunum..bu 2.kışım olacak öyle diğer kışlık lastikler gibi hantallaştırmıyor aracı..yani ben kışlıkların üstünde olduğunu bile zor anlıyorum..tavsiye ederim..

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

böcek

Katılımcı
Birde bu lastiklerdeki t h v gibi harfler ne anlama geliyor mesela h ve t arasında ne fark var

LG G3 ile gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
@böcek daha önce de lastik hususunda açmış olduğun konuyu birleştirip uyarı yaptım... Lastik ile soru ve görüşlerini bu başlık altında yaparsan uygun olur... Bir daha uyarı ve taşıma yapmadan açtığın aynı konu silinecektir... :eek:

Kolay gelsin... :)

Moderatörün son düzenlenenleri:

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
@böcek daha önce de lastik hususunda açmış olduğun konuyu birleştirip uyarı yaptım... Lastik ile soru ve görüşlerini bu başlık altında yaparsan uygun olur... Bir daha uyarı ve taşıma yapmadan açtığın aynı konu silinecektir... :eek:

Kolay gelsin... :)
abi senın işinde zor yaa...insanlarla ugrastıgın gıbı,bırde böcü börtlekle uğraşıyorsun:p (cümlemde art nıyet yok,espiridir )

Olgun

Katılımcı
Araç Markası
2009-Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Poyraz52 yumuşak lastiklere örnek verebilirmisin

LG G3 ile gönderildi

NOKİAN, YOKOHAMA... en başı da MİCHELİN çeker hocam... Ayrıca TOYO da var fakat TOYO yu daha erken değişim gerekiyor... Yani 50.000 ise mesela, onu 40.000 de değiştirebilirsin.
Benim aracımdaki TOYO. değiştireceğim tez vakte bakalım... Kış geçsin bi .

Üst Alt