Kış Lastiği Uygulaması Başladı

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Taylor-Morris-8110-web.jpg

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından hazırlanan ve yürürlüğe giren yönetmeliğe göre, kış lastiği kullanmayan araçların trafikte yola devam etmelerine izin verilmeyecek.

Yönetmenliğe göre; yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçların, 1 Aralık- 1 Nisan döneminde, kış lastiği kullanma zorunluluğu bulunuyor. Bu kurala uymayan araçların işletmecilerine ise 519 TL gibi bir para cezası uygulanacak. Bakanlık ise kış lastiği takma zorunluluğunu hava şartlarına göre, 1 aya kadar uzatabilecek.

Bu uygulamayla birlikte kış lastiği kullanmayan araçlar yollarına devam edemeyecek.

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Uygulama çok güzel olmuş da, ben başka bir şeye takıldım. :)

Bu fotodaki araç M6'mı? Çok yakışıklı duruyor. Kaç model acep? Türkiye'de var mıdır bundan?

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Araç 2006 model Mazda 6 MPS malesef ülkemize gelmedi ama mevcut Mazda 6 lara ön ve arka MPS tamponları taktırabiliyorsun. Tabi motor ve performans aynı değil :(
Mazda 6 Mps Google Görselleri

Mazdaspeed6 - Mazda 6 MPS

2006 Mazdaspeed Atenza (Kuzey Amerika’da bilinen adıyla Mazdaspeed6; Avrupa, Güney Afrika ve Avustralya’da bilinen adıyla Mazda 6 MPS) Mazda 6’nın yüksek performans versiyonudur. Bu versiyonun misyonu, o sıralar Almanya’daki Mazda’nın ileri tasarım stüdyosunun başkanı Peter Birtwhistle’ın yardımıyla yazılmıştır. Başlangıçta 2002 Paris Show’da konsept olarak tanıtıldı. Mazdaspeed Atenza’da, 272 PS (200 kW) üreten 2.3 L MZR dört silindirli şanzımanın turbo şarjlı versiyonu bulunmaktadır (Avrupa versiyonu 260 PS (191 kW)’ye; 274 hp (204 kW) olan Kuzey Amerika versiyonu 2007 yılı için 270 hp (200 kW)’ye ayarlandı). Tüm modellerde 280 lb•ft (380 N•m) tork bulunmaktadır. Bu 2.3 L DİREKT ENJEKSİYONLU KIVILCIM ATEŞLEMELİ turbo şarjlı motorda direkt yakıt enjeksiyon sistemi bulunmakta ve yeni Euro 5 emisyon standartlarına uymaktadır. Bu model, yükseltilmiş kaporta ile revize edilmiş ön şerit bulundurmanın yanı sıra 6 ileri manuel şanzımanlı ve dört çekişlidir. Tüm dört çekişli sistemler, sürüş koşullarına bağlı olarak gücün % 50’sini arka tekerleklere ileten Mazda’nın Aktif Tork Bölüşümlü bilgisayar tabanlı kontrol sistemini kullanmaktadır. Mazdaspeed Atenza Subaru Legacy GT ve doğrudan olmasa da kompakt Subaru Impreza WRX STi ve Mitsubishi Lancer Evolution ile rekabet etmiştir.

Haziran 2005’te yapılması planlanan Mazdaspeed Atenza’nın lansmanı Kasım’a ertelendi. Mazdaspeed6, Kuzey Amerika’da iki donanım seviyesi bulundurur: kumaş döşemeli, standart anahtar girişli ve kontaklı “Spor” donanımı ve deri döşemeli, anahtarsız girişli/ kontaklı ve opsiyonel DVD navigasyonuyla “Grand Touring” donanımı. In-dash altı diskli CD değiştiriciyle birlikte 7 hoparlör ve 9 inç subwoofer içeren 200 W Bose stereo sistem gibi otomatik klima kontrolü de standart olarak sunulmaktadır. Moonroof özellikli sunroof, Grand Touring donanımda opsiyoneldir. Car and Driver dergisi bu araç için, 5.4 saniyede 0-60 mph hızlanma kaydetmiştir.

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Araç hakkaten çok güzelmiş. Özellikle o kaputun ortasındaki çizgiler resmen şöyle sesleniyor bana: "bak dostum, bu kaputun altında canavar gibi bir motor yatıyor!".

Neyse, hayırlısı diyelim. Benim bu aralar düşük modelli ancak efsane olarak tanınmlanabilecek araçlara ilgim arttı yine. Markası modeli pek farketmez ancak şöyle pek bilinmeyen, ağır oturaklı, konfordan ödün vermeyen, temiz kullanılmış, gerçekten sahip olanın kıymetini bileceği bir araç arıyorum. Mazda forumu olduğu için burada en çok Mazda konuşulur tabi haliyle. Daha önce de bu konuda bir başlık açmıştım. Diğer konularda da arkadaşlar link verdikçe yan gözle şöyle bir bakıyorum acaba olur mu bu araba diye.

Fotodakini de bu bakış açısıyla çok beğenmiştim vesselam...

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ben de SW kasalarına vurgundum fakat bulamadım şimdi sedanına biniyorum 8)

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Muhabbetin yeri burası değil aslında ama hazır konu açılmışken devam edeyim. İki araç var bizde de eşimle kullandığımız, skyactive M3 Power ve 2011 kia picanto AT. Picanto'yu satıp yerine bahsettiğim gibi bir efsane sahibi olmak istiyorum. Bizim ufak kia da aslında çok güzel bir araba ama eşim M3'e geçmeyi istediği için ben de kendime daha büyük bi araç almak istiyorum. Yoksa o da maşallah canavar gibi...

koray74

Koray AKÇİÇEK
Araç Markası
2015-Mazda3 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hacback
Burada özel taşıt geçmiyor. Bizi kapsayan bir durum yok.

Amaç
MADDE 1 –
(1) Bu Tebliğin amacı, yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçların kış lastiği kullanma zorunluluğuna ilişkin usul ve esasları belirlemektir.

koray74

Koray AKÇİÇEK
Araç Markası
2015-Mazda3 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hacback
Burada gizli açıklama yapılmış özel araç olarak geçmiyor. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından tescil edilmiş olan motorlu araçlar ile yabancı plakalı araçların kış lastiği kullanma zorunluluğuna ilişkin usul ve esasları kapsar diyor buradan yırtamayabiliriz.

MADDE 2 – (1) Bu Tebliğ; eşya ve yolcu taşımak amacıyla ülkemiz karayollarında seyreden ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından tescil edilmiş olan motorlu araçlar ile yabancı plakalı araçların kış lastiği kullanma zorunluluğuna ilişkin usul ve esasları kapsar.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Ben takmam ya izmirde kis lastigi mi takilir bi de lastige para mi vercez

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Burada gizli açıklama yapılmış özel araç olarak geçmiyor. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından tescil edilmiş olan motorlu araçlar ile yabancı plakalı araçların kış lastiği kullanma zorunluluğuna ilişkin usul ve esasları kapsar diyor buradan yırtamayabiliriz.

MADDE 2 – (1) Bu Tebliğ; eşya ve yolcu taşımak amacıyla ülkemiz karayollarında seyreden ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından tescil edilmiş olan motorlu araçlar ile yabancı plakalı araçların kış lastiği kullanma zorunluluğuna ilişkin usul ve esasları kapsar.

ülkemiz karayollarında seyreden ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından tescil edilmiş olan motorlu araçlar

Tüm araçlar işte. Ama kışı ılıman geçen yerlerde bu zorunluluk aranmaz, fakat uzun yola çıkınca gerekir.

muty

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Şehir içlerinde valiliklere bırakıldığını okumuştum

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt