Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kınalı Makyajlı Guzu Forumda!

Konu, 'Mazda 626' kısmında DarK PaSSenGeR tarafından paylaşıldı.

1. DarK PaSSenGeR

DarK PaSSenGeR Aktif

Araç Markası:
    94-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri-Sedan
    evet arkadaşlar ısrarla ve pimpirikle sürdürüdüğüm mazda arayışım son buldu inşallah :)
    bugün iki arabaya da baktrıdım, makyajlıda karar kıldım
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-muhtesem-mazda-bilenler-alir-gider-197611004/detay/
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-shbnden-mazda-6.26-lpg-li-194401971/detay/

usta 98 kasanın motorunu beğenmedi, yağ yakıyor dedi
    hemen ardından makyajlıyı gösterdim
    kaportacı değişen yok, tavanda boya yok, bel altı boyalı dedi
    motora bakan usta da önceki arabaya göre gayet iyi dedi, yalnız araç mavi duman atıyordu, ona biraz masraf gerekecek dedi, conta kavrulması gibi bir şeylerden bahsettiler
    araç sahibinin de sanayide çalışmışlığı olunca, ikisi sanayi ağzıyla pazarlığa tutuştular :D
    nihayetinde 19 bine bağlandı :)
    inşallah araç beni mahçup etmez
    elemanın fiyatı yüksek yazması sebebiyle çok umudum yoktu, aradım konuştum paraya sıkıştığı için zorladım biraz, sonuçta işi bağladık, kapora verdim, pazartesi alacağız inşallah üzerimize
    araca kafamı kurcalayan ufak tefek hususlar var ama gözümü kapattım, hayırlısı olsun dedim, almaya niyetlendim
    öncelikle elemanın kendi ustası aracın durumu iyi ama km ile oynamış olabilirler demiş, vites körüğünde vb. deformasyonlar neticesinde
    aracın tramerde 5 tane hasar kaydı geliyor, 4 tanesinde tutar yazmıyor, bir tanesinde 8750 tl gibi tutar geliyor, kaportacıya itimat ettim, değişen yok dedi, büyük kazası yoktur diye düşünüyorum
    muayene kaydı bulunamadı şeklinde mesaj geldi tramerden, o yüzden km si hakkında bilgi sahibi değilim, kasım 2015 e kadar muayene görünüyor
    eleman aracı daha 1 ay önce kütahyadan almış, aldığı adamın düzgün biri olduğunu söyledi
    bir takım ağır bakımlar yapılmış, eleman almadan önce triger değişmiş
    bu arkadaş da ön takımları falan değişmiş, lpg beynini değişmiş, buji kablolarını değişmiş, yedek anahtar yaptırmış
    üzerinde yeni tigar (michelin yan ürünü imiş) marka kışlıklar var, yazlık lastikleri var
    aracın tüm aksamları çalışıyordu, kondisyonu iyi gibi geldi bana, içi de temiz görünüyordu, sadece elemanın av merakı varmış, arabanın içinden havalı tabanca ile atşe etmiş, aynanın ufak bir parçası delinmiş :D
    yağı falan değişmesi gerekiyor, aracı alınca ustaya bırakacam bu mavi duman olayını falan halledecek
    inşallah hakkımda hayırlısı olur, araç beni üzmez ve keyfini çıkarırım
    velhasılı nihayet alabildim, kurtuldunuz benim pimpirikliğimden :tey:
    edit: eleman ilandan kaldıracaktı, hala kaldırmamış, yarın bir arayayım bakalım

2. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Hadi gözün aydın

3. DarK PaSSenGeR

DarK PaSSenGeR Aktif

Araç Markası:
    94-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri-Sedan
    sağ olasın Murat hocam :)

4. hus3yn

hus3yn Katılımcı

hayırlı olsun 626 makyajlı pek görmemiştim güzelmiş ama...

5. DarK PaSSenGeR

DarK PaSSenGeR Aktif

Araç Markası:
    94-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri-Sedan
    teşekkürler hocam :)
    araç 115 lik, ruhsata bakmıştım, 85 kw yazıyordu, arkadaş yanlış işaretlemiş,

6. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Şükür kavuşturana diyerek, hayırlı uğurlu olsun... Allah tamamına erdirsin... :)

7. mcmelankolia

mcmelankolia Aktif

Araç Markası:
    1997/626
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Hayırlı Olsun..

8. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Hayırlı olsun Abdülkadir hocam. Bu araç Kütahya'da satılıktayken görmüştüm çok hoşuma gitmişti.

Bu aracın forumda olmasına çok sevindim.

Allah kaza bela vermesin

9. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Hayırlı olsun

10. karardvn

karardvn Aktif

hayırlı olsun Allah kaza bela göstermesin en başından beri istediğim son kasa 626 ydı hem maddi imkanlar hem düzgün temiz bulamadığım için olmamıştı nasip değilmiş diyelim gerçi çokta pişman değilim :D

11. javier

javier Katılımcı

Araç Markası:
    2001 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız binmek nasip etsin inşallah. Sende benim gibi bayaadır arıyodun, 4 günde ikimize de nasip oldu :) kaportada değişen yoksa iyi, ufak tefek masraflar illaki çıkacak. Ayrıca seninkinde hem celik jant var hem de rengi arabayı gösteriyor gayet iyi. Üstelik edirneye kadar da gitmemiş oldun benim gibi :)

12. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Hayırlı olsun :)

13. DarK PaSSenGeR

DarK PaSSenGeR Aktif

Araç Markası:
    94-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri-Sedan
    [member=9]domestos[/member] [member=71]mcmelankolia[/member] [member=5]Hakan_Emre[/member] [member=56]ezmocesteri[/member] [member=8]karardvn[/member] [member=395]javier[/member] [member=2]Oğuzhan[/member]
    hepinize teşekkür ederim, inşallah hayırlara vesile olur, ağız tadıya binmek nasip olur :)
    kafamı meşgul eden bir iki sorun olsa da alıyor olmam güzel birşey
    kafamı meşgul eden durumlardan iri aracın km si ile oynanıp oynanmadığı, tramerden muayene bilgilerine ulaşılamadı bilgisi geldi, ruhsatında muayenesi kasım 2015 e kadar olduğu yazıyor
    diğer husus usta motorun mavi duman atması sebebiyle masrafının olduğunu söyledi, subaplardan falan bahsetti, 1000-1500 tl tutabilir dedi; ancak bunu fiyat kırmak için de abartarak söylemil olabilir pazarlık yaparken

[member=66]Adem Usta[/member] dan ve sizlerden bu konuda bilgi talep ediyorum, mavi duman atması yağ yaktığı anlamına geliyor galiba, büyük bir sıkıntı mıdır, ne kadarlık bir masraf ister?

bir de elemana mtv sini yatırıp yatırmadığını sormayı unuttum , arayıp öğreneyim,
    edit: sorgulama yaptım gib ten, aracın ilk 6 aylık vergisi 354,50 tl

14. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Büyük şehirlerin muayene bilgisi gelmiyor nedense. 43 plaka iken sorgulansaydı gelirdi

Vergisi yatmasa bile bunu satıcı düşünsün

15. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    Mavi duman atarsa atsın bu fazla değilse motora el değdirmeye gerek yok. Tavsiyem yağını sık sık kontrol edin azalma miktarını km bazında hesaplayın. Eğer 5 bin km de 1 lt den fazla yağ yakma varsa yavaş yavaş bütçenizi ayarlamaya başlayın. Duruma göre 1000-4000 arasında masraf cıkabilir herşey motoru acınca belli olur. Kasayı sevdiyseniz içi size göre huzurluysa yeter.

16. javier

javier Katılımcı

Araç Markası:
    2001 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Neden satıcı düşündün hocam??

17. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe

Vergi borcu varken satış verilmez ki. Benim mantığım aracın pazarlığını yapar parasını verir satışını alırım

18. DarK PaSSenGeR

DarK PaSSenGeR Aktif

Araç Markası:
    94-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri-Sedan
    arabanın sahibi, 5000 km de 1 lt eksiltiyor demişti yanlış hatırlamıyorsam,
    eğer erken müdahele etmek iyi olursa yapılması taraftarıyım
    ustam da salı günü bırakırsın demişti

19. DarK PaSSenGeR

DarK PaSSenGeR Aktif

Araç Markası:
    94-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri-Sedan
    [member=395]javier[/member] [member=5]Hakan_Emre[/member]
    elemanı aradım, yatırmamış mtv sini, daha süresi var diyor
    ben de vergisi yatmamışsa noterden satış olmuyor, senin yatırman gerekiyor dedim,
    arabaya sen binecen vergisini ben mi yatıracam diyor :kafa: geçmişe yönelik vergisi varsa tamam diyor ama yeni vergiyi yatırmam diyor
    ben de eğer senin dediğini gibiyse, mtv yatmadan da satış veriliyorsa, benim fiyatım yüksek kalır dedim,
    dün sen söylemedin benim de aklıma gelmedi, bilseydim ona göre pazarlık yapardım dedim
    zaten uygun verdim falan dedi, öğren ona göre konuşalım dedi

nedir bunun doğrusu, ocak sonuna kadar süresi var bildiğim kadarıyla
    noterden satış verilebilr mi bu durumda, adam ödemem derse 19354 tl ödemiş olacam
    dün 18900 e bile razı olmadı, en azından satış parasını alma dedik

20. DarK PaSSenGeR

DarK PaSSenGeR Aktif

Araç Markası:
    94-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri-Sedan
    biraz araştırdım, noter satış vermiyor vergi borcu olan araca
    verginin tahakkuk ettiği tarihte araç kimin üzerine ise vergi borcu onun borcudur deniliyor, eleman arabayı 31 aralıkta satsaydı tamam ben öderdim, şu şartlarda borç onun borcu, ama bunun da öedemeye niyeti yok gibi

napayım sizce, vergiyi de ben ödersem bana 19350 ye geliyor
    18750 vereyim vergisini de ben ödeyim derim en fazla, 100 tl daha vermiş oluyorum bu durumda

"c) (4369 sayılı Kanunun 81/F-2'nci maddesiyle değişen bent Yürürlük: 1.1.1999) Noterler, (3) trafik (5897 sayılı kanunun 2 inci maddesiyle kaldırılan ibare.Yürürlük;30.06.2009)(15) sicil memurları ile Ulaştırma Bakanlığı sivil hava vasıtaları sicil memurları gibi taşıtların her türlü satış ve devir işlemlerini yapanlar, motorlu taşıtların her türlü satış veya devir işlemlerini yapmadan önce, bu taşıtlara ait o güne kadar ödenmemiş motorlu taşıtlar vergileri ile gecikme zamları, gecikme faizleri ve vergi cezalarının ödendiğini gösterir belgeyi istemeye mecburdurlar(4)"

Sayfayı Paylaş