Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kia Sephia - Motorda sıkıntı mı var?

Konu, 'Diğer Markalar' kısmında Ahmetdp tarafından paylaşıldı.

1. Ahmetdp

Ahmetdp Katılımcı

Araç Markası:
    KİA SEPHİA
    Araç Renk ve Tip:
    PETROL MAVİSİ
    Selamın aleyküm öncelikle yeni arayüz hepimize hayırlı olsun vede hayırlı iftarlar şimdiden.

Bugün Sephiama aksesuar yapmak için sanayiye gittim, biraz düşürüp camları filmleyip farları karartıp birde rüzgarlık yaptıracaktım ki öncesinde motorcuya girip motor biraz gürültülü çalışıyor normal mi diye sordum kia motoru belkide bunlar böyle çalışıyordur sandım, maksat kafam rahatlasın yani ama bir kaç inceleme yaptı ve piston ve etekler vuruyor motor inecek açacaz gibi kelimeler söylemeye başlayınca başım döndü haliyle dedim usta kaça patlar 3.000 3.500 olur ortalama dedi moralim çok bozuldu sanayiden kendimi zor attım arabaya da aksesuar yaptıramadım bu kafayla..

Bir de gaza abandıkça abandı yağ yakıyor bu dedi evet duman attı ama dumandan arkasını görebiliyodum (böyle durumlarda dumandan sanayiyi göremediğim arabalar oldu) ee dedim çok mu sıkıntı , sen buna her hafta yağ tamamlaman lazım öyle bi yağ yakıyo bu dedi.

Yağ değişim kağıdı arabanın içinde baktım 4bin km olmuş yağ değişeli ilave de yapılmamış (aracın eski sahibine sordum) yağ seviyesine baktım normal görünüyor e nasıl o zaman her hafta yağ tamamlaman lazım diyor usta anlamadım? işin garibi aracı ilk gösterdiğim ustam (kendi ustam) motor normal bu yaşa göre olması gereken motor belki bi subap ayarı gerekebilir demişti. Bugün böyle bişe duyunca morallerim sıfır oldu...

bugün ki usta da yabancı değil bi tanıdığın akrabası onun vesilesi ile gittim.. sizinle paylaşayım dedim. Yoksa bugün Sephianın yeni halini fotoğraflayacaktım size ama ustadan fırsat kalmadı... Fikirleriniz nelerdir..

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 29 Haziran 2016
  2. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Kendi gösterdiğin ustaya git felancı yerde motor için böyle yorum yapıldı sen ne diyorsun bu işe de bakalım durum neymiş

Ahmetdp bunu beğendi.
  3. grafff

grafff Aktif

Araç Markası:
    2006 - Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Bakır Kırmızı
    O aracı bilmeyen bir ustaya goturursen sana bir suru arıza çıkarır. O yüzden anlayan ustaya götürmek lazım.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahmetdp bunu beğendi.
  4. Ahmetdp

Ahmetdp Katılımcı

Araç Markası:
    KİA SEPHİA
    Araç Renk ve Tip:
    PETROL MAVİSİ
    Gözü kapalı yapar dediler de :) arabanın yağı da normal kime inanacaz anlamadım

5. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Hiç bir şey yapmadan yağ seviyesini kontrol altına al ve takip et en fazla bir ay sonra belli olur eksiltip eksiltmediği...

Sen de bu arada ufaktan aksesuar işini halledersin.

Ahmetdp bunu beğendi.
  6. Ahmetdp

Ahmetdp Katılımcı

Araç Markası:
    KİA SEPHİA
    Araç Renk ve Tip:
    PETROL MAVİSİ
    Yağ değişim kartı aracın üzerinde diye ben değiştirmedim daha 6bin km var değişim zamanına şöyle yapalım fotoğraflarını çekeyim siz bi bakıverin araç 220bin km şuanda. yağ çubuğunun iki tarafı da farklı koyuluk da hangisi doğru ?

13391042_1012810708809419_1066527579_n.jpg 13393191_1012810698809420_921592691_n.jpg 13407719_1012810718809418_1825816590_n.jpg 13414722_1012810712142752_1363431431_n.jpg

7. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Yağ kontrolünü düz zeminde ve motor soğukken yapıyorsun dimi

8. Ahmetdp

Ahmetdp Katılımcı

Araç Markası:
    KİA SEPHİA
    Araç Renk ve Tip:
    PETROL MAVİSİ
    Tabi düz zemin ve motor en az yarım saattir stopdatydı

9. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Motor Mazda motoru onu söylemeden geçemeyeceğim :)
    Bu durumda kendinize inanacaksınız yani yağını sürekli takip edeceksiniz o zaman anlaşılacak yağ yakıp yakmadığı tabi başka yerde yağ kaçağı olmamalı.

romulus bunu beğendi.
  10. romulus

romulus Katılımcı

Araç Markası:
    Nissan Almera
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Yüsek devirde aracı sıkıştırınca duman atıyorsa yağ yakıyordur.Eski Sephiam da böyle bir durum yoktu.Ama bu durum sizi rahatsız etmiyorsa yağı kontrolle devam edebilirsiniz.

domestos bunu beğendi.
  11. sinyor

sinyor Katılımcı

Araç Markası:
    Mazda 3-2005 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Sedan
    mazda motoru mu?

12. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Kia'ların çoğu eski modellerinde Mazda motoru var.

13. sinyor

sinyor Katılımcı

Araç Markası:
    Mazda 3-2005 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Sedan
    1.5 olanlardamı acaba şu doch dediğimiz motorlardan mı

14. romulus

romulus Katılımcı

Araç Markası:
    Nissan Almera
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    98 de Kia Hyundaiye satildiktan sonraki motorlar Mazdanin degil diye biliyorum.
    Oncekiler Mazda motorlu. Resimdeki 8V lik 90 hp lik Mazfa B6 motoru. Karburatorlu 323 lerde bu motor var.

domestos ve sinyor bunu beğendi.
  15. sinyor

sinyor Katılımcı

Araç Markası:
    Mazda 3-2005 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Sedan
    tanıdığın 94 sephia sı var.geçen kullandım canavar gibi....demek mazda :)

domestos bunu beğendi.
  16. romulus

romulus Katılımcı

Araç Markası:
    Nissan Almera
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Kullandiginiz arac yilinin ender guclu araclarindan. 105 hp o motor. 90 li yillarda cok iyi bir motor gucu.
    Sephialar ulkemizde kiymeti Mazda gibi bilinmemis araclardan. Fiyat araligi ve temiz bulma konusunda Mazdadan ondedir...

domestos bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş