Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kasko Sigortası Tavsiyeleri ve Ücretleri

Konu, 'Otomotiv Genel Bilgiler' kısmında immmir tarafından paylaşıldı.

1. immmir

immmir Aktif

Araç Markası:
    2012 Mazda 3 Touring D
    Araç Renk ve Tip:
    Kristal Beyaz-Sedan
    Arkadaşlar, 15 mart 2015 tarihi itibarı ile aracımın garanti süresi ile birlikte kasko ve trafik sigortasıda sona eriyor, aracın garantisi bittiğine göre, yetkili servise gitmeye devam etmelimiyim?, ve Kasko ve trafik sigortasını da herhangi bir şirket ve acenteden yaptırmalımıyım? veya aynı servis ve sigorta acentesine devam etmelimiyim?
    Ne dersiniz? ilginize şimdiden teşekkürler.

2. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    İrfan abi garantisi bittikten sonra illa da servise gitme zorunluluğu haliyle ortadan kalkıyor, yarın bir gün benim garanti bittiğinde ben şu yolu takip ederim, kesinlikle servisle irtibatı kesmem ama bu bakımı serviste yaptıracağım anlamını da taşımaz, indirim zamanları veya önemli bakım dönemlerin de servisten fiyat alıp uygun fiyat olduğunda servise giderim, diğer zamanlar servisten orjinal parçaları temin eder dışarı da bakımı yaptırırdım mesela, yani işin özü cebe ve mantığa uygun hareket ederdim.

Sigorta konusu ise ben kesinlikle kasko ve sigortam için sigorta şirketinden çok muhatap olduğunuz sigortacıya önem veririm. Allah korusun başımıza bir şey geldiğinde senin adına ilgilenip ugraşabilecek daha da önemlisi senin haklarını koruyabilecek bir sigortacının olması çok iyi olur.

İstersen yıllardır tanıdığım birisini önerebilirim, fikir alışverişi ve fiyat alabilirsin.

3. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    İrfan abi sigordukkanim.com'dan da teklif alabilirsin, ilgili ve alakalılar.

4. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Aracımın sigortası ve kaskosu yarın itibariyle yenileniyor. Sağolsun yıllardır tanıdığım ve sigorta işlerimi yaptırdığım sigortacı abim, gerekli fiyat araştırması yapıp beni aradı. Bulabildiği en uygun fiyat kasko için 1030 tl, sigorta için 325 tl. Kafamdaki bir kaç soruyu kendisine yönelttim. Allah korusun başımıza bir şey geldiğinde istediğim yetkili servisi seçme hakkım var ve orjinal parça kullanım hakkım var. Aracın üzerinde olan ekstraları da bildirdim (marşpiyel,spoiler,kaput koruma filmi,ses sistemi gibi) yarın bir gün bir sıkıntı yaşadığımda onlar da karşılanacak kasko tarafından. Sözleşmeyi yaptırdıktan sonra ilave bir şey yaptırıp (jant mesela) sözleşmeye dahil edebilir miyiz diye sordum, evet dedi. Tek şart şu dedi ilave ettireceğin ekstraların toplam bedeli araç bedelinin yüzde 10 unu geçmemesi lazım dedi.

5. DarK PaSSenGeR

DarK PaSSenGeR Aktif

Araç Markası:
    94-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri-Sedan
    bülent , bu abinin iletişim bilgilerini pm atabilirsen sevinirim, bana da lazım olur sigorta için, kasko yaptırma durumumuz zaten yok, ama yaptıran arkadaşlarım var onlara da söylerim fiyat alırlar

6. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Atayım tabi

7. MutluTEKİR

MutluTEKİR Aktif

Araç Markası:
    2010 Mazda3 98500km
    Araç Renk ve Tip:
    Granit Gri - Sedan
    Benim de %45 indirime rağmen binden aşağı teklif bulamadım. Karabük plaka bir de. Normal mi bu?

8. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Araştırmak gerek, ben geçen yıl 750 liraya 9 taksit bulmuştum...

34 plaka üstelik.

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

9. MutluTEKİR

MutluTEKİR Aktif

Araç Markası:
    2010 Mazda3 98500km
    Araç Renk ve Tip:
    Granit Gri - Sedan
    Yüzdekaç hasarsızlıktı abi? Bu yıl artırmış olabilirler fiyatları.

Teklifi sigortam.net den aldım.

10. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Devam eden sigortam yok, aracımı alınca kasko fiyatı almıştım... Ama kaza geçmişim temiz ki bu fiyatı verdiler...

11. ALPEREN58

ALPEREN58 Katılımcı

Arkadaşlar önceki aracım kaskoluydu. İslam alimlerinin büyük bir çoğunluğunun kaskonun caiz olmadığını savunmasını duyduğum zaman içime bir korku düştü. 2012 model Honda Jazzım vardı. Kasko değeri yaklaşık 45 bin civarıydı. Önce kaskosuz binmeyi düşündüm fakat parçalarının pahalı olmasından dolayı bir kaza masrafı karşısında sıkıntı yaşayacağımı düşünerek bir hafta içerisinde sattım. Ve kaskosuz binebileceğim bir araba aramaya başladım. Alan arkadaşa da satma sebebimi söyledim. Caiz olmadığını bildiğini ama mecbur yaptırmak zorunda olduğunu söyledi. Şu an Mazda'ma kasko yaptırmadım ve içim çok rahat inanın. Kasko araştırmalarım neticesinde faize girdiği bilgisine ulaştım. İnternet,Youtube vb. sitelerde bir çok saygın alimin kasko hakkındaki açıklamalarına ulaşabilirsiniz.

12. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Olayın din boyutuna girmek istemiyorum... Çok su kaldırıyor...

:)

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

13. Erdemfa35

Erdemfa35 Sessiz

Kayınpederim 40 yıllık imam kendi aracına kasko yaptırır...

14. MutluTEKİR

MutluTEKİR Aktif

Araç Markası:
    2010 Mazda3 98500km
    Araç Renk ve Tip:
    Granit Gri - Sedan
    Yani ülkede Kuran Allah deyio uyutan bir sürü dinsizler varken bizim gibi garibanların kaskpsu mu faizi mi göze batsın. Bankalardaki sistem günah herşeyden önce ama hepimiz faizi bile bile ev alıyoruz araba alıyoruz o kredilerle.
    Ben günah olmadığını düşünüyorum ve hakkımı helal ediyorum hem bankacılara hem sigortacılara. Kredi çekmesek ne mal ne mülk sahibi olabiliriz. Üstüne para almadan da kimse taksitli ödenmesi şartıyla yüklü bir para vermez bu devirde. O faizi de o bankanın verdiği paranın ödülü gibi birşey. Aynı şekilde sigorta da bir risk oynuyoruz. Kaza olursa kurtarıyor olmazsa boşuna kasko yaptırmış oluyoruz ama taksit taksit ödeyerek olası bir kazada topyekün bir miktar ödemektrb kurtuluyoruz. Bu da sigortanın avantajı. Etrafta düzgün araç kullanan mı kaldı sanki. Ne olacağı belli olmaz. Allah korusun yine de.

Sompo japan dan 800 ye 8 taksit yaptırdım kaskoyu.

15. ALPEREN58

ALPEREN58 Katılımcı

Benim ve eşimin meslekte 8. senemiz. Arabamızın dışında hiçbir malımız yok. Şimdiye kadar kredi işine hiç girmedik. Ev alma ihtimalimiz yok denecek kadar az. Ev halkının hesabı ahrette babalardan sorulacak ayet ve hadislerle vurgulanmış bu. Yani benim ailemin sorumluluğu önce benim sırtımda. Babamın yeğeni il vaizi hem kredi ile araba aldı hem de kasko yaptırmış. Onun hatası beni etkilemez. Ahirette neden ailene ev almadın, neden lüks araba almadın diye sormayacaklar. Ama ailene faiz yedirdin mi derler büyük ihtimal. Bana düşen sorumluluk elimden geldiğince dikkat etmek ailemi bu tür şeylerden sakındırmak. Ha maaşları bankadan çekiyoruz faizle iş yapıyorlar ona da elden birşey gelmiyor. Babam da hayatında hiç krediye bulaşmadı ama evi arabası oldu. Ben bu düşünce ile hareket ediyorum dostlar. 8 senedir de kiralarda sürünüyorum. Ama varsın böyle olsun helalinden olsun.

16. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Herkesin; inancına, görüşüne, uygulamalarına sonsuz derecede saygı duyuyorum... Bir noktaya dikkat çekmek istiyorum; örneği "doğal" olarak vaiz veya diyanet takımından veriyorsunuz da; en baştaki diyanetçi değil midir binlerce liralık makam aracı olan... ::) Her Ramazan ayında, binlerce liraya imza atıp, müslümanlara sabır ve şükürü, fakirliği anlatan bu takım insanlar değil midir??

Bu yüzden çok derinlere dalmaya gerek yok diyorum, kendimiz araştırıp en iyisine ulaşma kabiliyetine haiz yaratıldık çok şükür... :)

17. Kemal

Kemal Katılımcı

Araç Markası:
    2010-Mazda 3 İmp.
    Araç Renk ve Tip:
    Aluminyum Gri-Sedan
    Kasko olayinin dini boyutunu ben de arastirdim caiz olacak bir kurulusun olmamasi nedeniyle zaruriyetten dolayi cevaz veren alimler var. Yine yaptirdim hasarsizlik yuzde 30 du sanirim en uygun 707 liraya buldum muafiyetsiz olarak yaotirdim. Doga sigorta yeni bir sirket doga kolejinin filan istiraki. Sigortaci abim onerince fiyat da uygun olunca tamam dedim 100 lirayi kooperatife uyelik olarak aliyolarmis hayirlisi dedim yaptirdim baakalim insallah kullanmak durumu nda kalmayiz:)

18. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    Trafik sigortasini 540tl yaptirdim kaskoya niyetliyim ama belim cok agiriyor bu aralar :-D

19. Kemal

Kemal Katılımcı

Araç Markası:
    2010-Mazda 3 İmp.
    Araç Renk ve Tip:
    Aluminyum Gri-Sedan
    beş yüz mü kırk :) bence yanlışlıkla kasko yapmışlar sana :) diyecem ama İstanbul olunca tabii normal olabilir :)

20. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    Dedem sinopda oturuyor yazin gidecem dedeme satis yapip plaka degisikligi isteyip tekrar satis yapicam 57plaka baya uygun cikar diye dusunuyorum

Sayfayı Paylaş