Kashiyama Fren Diski ve Balatası

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Hatırlarsınız belki Toyotaclubtr.com forumunda Ufuk Sönmez beyden disk balata seti istemiştim. Hollandalı Kavo BV şirketinin Asya distribütörlüğünü aldığından dolayı Kashiyama disklerini satmaya başladı. Bu disklerin en önemli özelliği paslanmaması.

Merhaba,

KAVO B.V ile yapmış olduğumuz anlaşma sonucunda sizlere kaliteden taviz vermeden daha fazla hizmet verebilmek için ürün çeşitlerimize yenilerini ekliyoruz,

Kashiyama Gevent Powder Coating fren diskleri ile fren balatası temas alanı dışındaki kısımları da ilk günkü gibi kalır. Pas ve korozyon nedeniyle kötü görüntü oluşmaz, hava kanalları ilk günkü performansını korur.

İlgili Sayfa; Kavo Parts - The leading supplier for Japanese and Korean spare-parts

7v0gnr.jpg

Kashiyama fren balataları Japonya başta olmak üzere tüm dünyada kalitesini ispatlamış ürünler sunar, fren performansı ve nispeten uzun ömrü ile fren dünyasının ikon markasıdır.

WYM9j4.jpg

İlgili Sayfa; Kavo Parts - The leading supplier for Japanese and Korean spare-parts

NWB silecekler Toyota başta olmak üzere Honda, Lexus, Mazda, Subaru gibi devlerin OEM tedarikçisidir.

İlgili Sayfa; http://www.kavoparts.com/products/wiper-blades/

7v0X1v.jpg

Soğutma sistemi parçaları konusunda Kavo B.V dünyanın en güvenilir üreticileri olan Aisin, NPW, GMB, Tama gibi Japon firmaları ile çalışmaktadır.

EJa5dn.jpg

Motor ve Şanzıman takozları Kavo B.V tarafından Avrupa ve Asya'nın güvenilir tedarikçilerinden temin edilmektedir, OE Replacement güvencesi verilmektedir.

4lBr80.jpg

Kashiyama Diskler Gevent kaplı, fren balatalarında NIBK seramik pigmenti içeriyor, Kashiyama'da seramik pigmenti yok.
Kashiyama, Japon fren sistemi ve parçaları üreticisi, KAVO B.V Kashiyama firmasının Avrupa bölge tedarikçisi.

Yaklaşık 10.000km yapmış, Gevent kaplı fren diski,

2ZX90N.jpg

Aynı kilometreyi yapmış, aynı marka Gevent kaplı olmayan fren diski,

B2pABD.jpg

Kavo B.V firmasının tedarik ettiği MK Kashiyama firmasında iki tip fren balatası mevcut, "BP-" kodlu ürünler organik, "KBP-" kodlu ürünler ise yarı metalik ürünler, bildiğim kadarıyla MK Kashiyama firmasının ne yazık ki seramik pigmentli fren balatası üretimi bulunmuyor.

Organik içerikli fren balataların sürtünme davranışlarını, Karbon Metalik ürünlere benzetebiliriz ancak hem çevreye verdiği zarar hemde fren diskini koruma anlamında organik içerikli balatalar çok daha iyi bir üründür.

Seramik pigmentli üretilen fren balataları ise çok tercih edilmediği gibi, üretimi, üreticisi kısıtlı ve doğal olarak nispeten fiyatları yüksek ürünlerdir.

Ayrıca son bir kaç yılda gördük ki "seramik pigmenti içerikli" olarak lanse edilen, çok uygun fiyatlı bazı uzak doğu menşeli sahte ürünler de mevcuttur. Örneğin NIBK bu yüzden seramik pigmentli fren balatalarını, tonajını tamamen kendilerinin ayarladıkları özel bir mor renk ile üretmektedir.

Evet, bu tanıtımdan sonra dün ürünler elime ulaştı. Önizlenimlerim aşağıdaki gibi.
Ufuk beyden istediğim disk balata setini dün gönderdi, sağolsun çok ilgilendi. Toyota dışında artık Mazda'nın da tedarikçisi.
smiley_clap.gif
1 ayda tedarik etti, fakat benim bazı sıkıntılarla karşılaşmamdan ötürü (bakınız konumdaki atlattığım ufak kazalar) bu ay alabildim.
Fiyatını yazmayım, birileri isterse ve Ufuk bey de onay verirse paylaşırım. Bana piyasa fiyatlarına göre normal geldi. Ayrıca sahte mi çakma mı diye endişem de olmadığından Ufuk beyden almak istedim. Malum piyasada herşeyin çakması mevcut.

Hediye olarak da toyotaclubtr, tem toyota çıkartmaları, cüzdan, araç kokusu ve bakım kartı göndermiş. Çok teşekkürler.

Ürünler aşağıdaki gibi. İlk izlenim olarak çok kaliteli hissettirdi. Yumuşak balata ile bu diskin ömrünün uzun olacağını tahmin ediyorum. Diskin dik yüzeyleri ve içleri de boyanmış, kaliteli hissettiriyor ve paslanmayacağı izlenimi uyandırıyor. Diskler klasik bildiğim çelik gibi değil, karışım halinde, mat bir yüzeyi var. Taktırıp kullanmaya başladığım zaman daha detaylı şeyler yazabileceğim, şimdilik bu kadar. Sağolsun, Ufuk bey artık benim de tedarikçimdir.
biggrin.gif

Ekli dosyalar

• DSC_0080.JPG
    DSC_0080.JPG
    83.6 KB · Görüntüleme: 126
  • DSC_0081.JPG
    DSC_0081.JPG
    84 KB · Görüntüleme: 129

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Sağolasın Oğuzhan. Arka balatalar ve diskler bitmişken tam zamanında denk geldi bu disk ve balatalar.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kazasız belasız günlerde kullanmak nasip olsun hocam... :)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Teşekkürler herkese. Taktırdıktan ve rodaj süresinden sonra daha net yorumlarda bulunabileceğim.

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Hayırlı olsun. Balatayı ne aldınız?

C6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sonra fark ettim o da kashiyama herhalde

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Hayırlı olsun. Balatayı ne aldınız?

Sonra fark ettim o da kashiyama herhalde

Aynen set halinde tamamen. Gevent kaplı disk ve organik balata.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Galiba bu Kavo'dan alınan ürünleri ilk kullanan benim. :) İlk siftah Mazdayla benden.
Orjinalde VAG grubu servisi olan Karabük Merkez Oto'dan Orhan abi ve Cihan usta, Toyota Yaris'in bakımlarıyla başlayan dostluğumuz neticesinde Mazdama da bakarak devam ettiriyoruz, eski müşteri kontenjanından. :)
Öncelikle arka balatalar bitmeye nanometre kalmıştı neredeyse. :) Arabanın duruş karakteristiği değişti sadece arkaları değişerek. Önlerde baya götürecek balata olduğundan o balataları bitiresiye kadar devam etmeyi kararlaştırdık ustamla. Gevent kaplı olduğundan son derece kaliteli duruyor, paslanma yapmayacağa benziyor. Bu da diskler eskiyince çıkarması kolay olması demek.
Salgı yapmaması için poryanın üst kısmındaki pasları ve kirleri bir güzel temizlediler. Gerçekten de dedikleri gibi salgı yapmadı. Peridodik bakımı yapıp, bujileri değişip, arka disk balata setini de değişip içim rahat bir biçimde ayrıldım.

Ekli dosyalar

• DSC_0088.JPG
    DSC_0088.JPG
    41.3 KB · Görüntüleme: 663
  • DSC_0089.JPG
    DSC_0089.JPG
    49.4 KB · Görüntüleme: 664
  • DSC_0090.JPG
    DSC_0090.JPG
    72.4 KB · Görüntüleme: 668
  • DSC_0091.JPG
    DSC_0091.JPG
    62.6 KB · Görüntüleme: 663
  • DSC_0092.JPG
    DSC_0092.JPG
    82.5 KB · Görüntüleme: 640
  • DSC_0094.JPG
    DSC_0094.JPG
    74.7 KB · Görüntüleme: 659

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Galiba bu Kavo'dan alınan ürünleri ilk kullanan benim. :) İlk siftah Mazdayla benden.
Orjinalde VAG grubu servisi olan Karabük Merkez Oto'dan Orhan abi ve Cihan usta, Toyota Yaris'in bakımlarıyla başlayan dostluğumuz neticesinde Mazdama da bakarak devam ettiriyoruz, eski müşteri kontenjanından. :)
Öncelikle arka balatalar bitmeye nanometre kalmıştı neredeyse. :) Arabanın duruş karakteristiği değişti sadece arkaları değişerek. Önlerde baya götürecek balata olduğundan o balataları bitiresiye kadar devam etmeyi kararlaştırdık ustamla. Gevent kaplı olduğundan son derece kaliteli duruyor, paslanma yapmayacağa benziyor. Bu da diskler eskiyince çıkarması kolay olması demek.
Salgı yapmaması için poryanın üst kısmındaki pasları ve kirleri bir güzel temizlediler. Gerçekten de dedikleri gibi salgı yapmadı. Peridodik bakımı yapıp, bujileri değişip, arka disk balata setini de değişip içim rahat bir biçimde ayrıldım.
Hayırlı olsun.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kazasız belasız günlerde eskitmek nasip olsun hocam... :)

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Hayırlı olsun. Frene basıp basıp durursunuz artık. :D

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Hayırlı olsun Mutlu benim balatalarda alarm veriyor. Bahara kadar idare etsin diye az frene basıyorum :D

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Teşekkür ederim herkese,
Oğuzhan aman. :D Ben de az basıyorum da, otomatik vites ben gideceğim diyip durmuyor, mecburen fazla basıyoz o zaman :) Frenlemede daha az etkili olan arka frenler değişince böyle fark edilir bir his oluştuysa, önleri değiştirmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.

Üst Alt