Karayolları Genel Müdürlüğü Mitsubishi'ye Emanet

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1
Karayolları Genel Müdürlüğü, Mitsubishi'yi tercih etti.Karayolları Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinde 17 Bölge Müdürlüğü’nde kontrol ve trafik aracı olarak kullanılmak üzere 65 adet Mitsubishi L200 4x2 Invite MT ve 4 adet Mitsubishi Pajero satın aldı. 2014 yılının son günlerinde gerçekleşen satışın ardından, araçlar Karayolları Genel Müdürlüğü yetkililerine Temsa Motorlu Araçlar Satış Yöneticisi Hamza Keskintaş tarafından teslim edildi.

L200, 2014 yılını lider kapattı

Mitsubishi Motors’un efsanevi modelleri arasında sayılan L200, geride bıraktığımız yılı 4.200 adetlik satışla pick-up segmentinde lider olarak kapattı. 2006 yılındaki lansmanından bu yana hem bireysel hem de filo kullanıcılarının vazgeçilmez pick-up aracı haline gelen Mitsubishi L200’ün pazar payı yılsonu itibarıyla yüzde 32,8’e ulaştı. Daralan pazara rağmen Mitsubishi L200’ün satışları yüzde 17 oranında artış gösterdi.

Mitsubishi 2014 yılında 3 milyonuncu Pajero’yu üretti

Otomobil tutkunlarıyla ilk kez buluştuğu 1982 yılından bu yana modern yaşam tarzının simgesi haline gelen Pajero’nun geçen yıl 3 milyonuncu adedi, üretim bandından çıktı ve model böylece önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktı.
 

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#5
Pick-Up konusunda Japonların eline su dökemezler, L200,Hilux,DMax,Navarro,BT50. İyi bir anlaşma yapmış karayolları Doğuş Grubu nasıl kaçırmış bunu hayret, Amarok satışları sıkıntılı görünüyor.
 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#8
Devletin hangi yollarla ihale yaptığını bilmeyen yok, bu yüzden "tercih sebebi nedir" diye irdelemenin anlamı yok...

Kısa bir şey anlatayım konuyla paralel, belki açıkça yazamadıklarım daha iyi tahmin edilebilir...

TBMM binasında kapılardan birisi arıza yapmış ve idare amiri bana bir marangoz bulun getirin demiş, gariban bir marangoz gelmiş, ölçmüş biçmiş kapının maliyeti 500 lira demiş... Amir köpürmüş, bu devlet kapısı, bir kapıya ben 500 Lira verirsem vicdanım rahat etmez diye bağırmış bana başka birini bulun ucuza yapacak demiş...

İkinci gelen kişi kapıya bakmış ve hiç ölçüp biçmeden 1.500 lira demiş, Amir anlamsızca suratına bakarken de sıralayıvermiş; 500 Lira sana, 500 lira bana, 500 liraya da bir gariban marangoz bulup yaptırırız olur biter...

İdarem Amiri; Tamam, neden olmasın, koskoca kapı bu, fiyat normal demiş... ;)
 

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#9
Bu örneği çok seviyorum, bazen cuk oturuyor.
 
Üst Alt