Mazda 3 BL (2009-13) Kapı İzolasyonu (Fotoğraflı)

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Uyguladım ama ne işe yaradı bilmiyorum :)

C6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Uyguladım ama ne işe yaradı bilmiyorum :)

C6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Rüzgar sesinde azalma elde edemedin mi Ebubekir?

Ben 2 hafta önce aldım bu ürünleri. Rüzgar sesine yönelik etkisini merak ediyorum açıkçası. Denediğimde söyleyeceğim.

4 m uzunluğunda büyük D tip fitil. 2 tane aldım, ön 2 kapı için.
Tahmini Teslimat Zamanı

Cam çıtaları cama basmıyor. Buradaki ufak boşluklar da türbülans oluşturup ses yapabilir diye düşündüğümden bu ürünü aldım. Resimler açıklayıcı.
Tahmini Teslimat Zamanı

B sütunu hizasında arka kapı ile ön kapının birleşim yeri için. Resimler açıklayıcı. 4 m 2 yan kapıya yeteceğinden 2 adet aldım.
Tahmini Teslimat Zamanı

Kapı fitilinin içine sokmak için. 10m ön 2 kapıya da yeter diye düşündüm.
Tahmini Teslimat Zamanı

isa83

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hb
Ben serum seti çektim kalın olanlardan silikon yapılı yol ve ruzgar sesi farketmiyor ama dışarıdaki araç seslerinde azalma oluyor bir miktar birşey kaybetmezsin hocam 15dkda tüm kapılara çektim.

Izolasyon yaptırma niyetim vardı yaptırmadım eşim söyleniyo uğraşma falan diye kapılara fitil çektikten sonra arabaya bindi ise gitti ben bisey söylemedim arabaya izolasyon mu yaptin sen diye soylenip durdu :)

8mm fazla ama abi dedim oturmadı kapılar 6mm çektim.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Ben serum seti çektim kalın olanlardan silikon yapılı yol ve ruzgar sesi farketmiyor ama dışarıdaki araç seslerinde azalma oluyor bir miktar birşey kaybetmezsin hocam 15dkda tüm kapılara çektim.

Izolasyon yaptırma niyetim vardı yaptırmadım eşim söyleniyo uğraşma falan diye kapılara fitil çektikten sonra arabaya bindi ise gitti ben bisey söylemedim arabaya izolasyon mu yaptin sen diye soylenip durdu :)

Yukarıda paylaştım O tipinde 7mm çapında fitil aldım aliexpressten. Orjinal fitillerin içine geçirmek için.
Bir ara rüzgar sesi için camın kapı sacı ile birleştiği yerlere tamamen kağıt bant çekmiştim. Aynı şekilde dikiz aynasının kapıya oturduğu yerdeki boşlukların üzerini de kağıt bant ile kapatmıştım. Ama rüzgar sesi hiç azalmamıştı. O nedenle kendi fitillerinden kaynaklandığını düşünmüştüm. O nedenle bu ürünleri sipariş ettim. Bakalım gelince göreceğim. Benim derdim diğer araç sesleri değil. Çünkü 90 km hızdan itibaren başlayan rüzgar sesine çok takmaya başladım istemsiz. :) Bu arada kapı içi yalıtım sonrası araç dururken dışarıdan gelen sesler çok azalmıştı zaten.

Bilgisi olan var mıdır acaba, bu yan camları çift cam yapabilir miyiz diye.

isa83

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hb
SuperB veya volvo s60 alırım bir kac seneye bu dertler kalmaz.

isa83

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hb
Valla ben herşeyden önce şu koltuk konforundan rahatsızım uzun yolda bel ağrısı çekiyoruz.

Tempur Araç Oturma Minderi

Şu tarz birşey yapmak istiyorum yada
20170809_075413.jpg

Bu tarz kılıflar bar siyah güzel desenli olanları satılıyor 80-140tl alıp arkasına 4-5cm visco sünger üzerinede elyaf diktirip kullanacağım. On 2 koltuga yapsam tamamdır. Terletmeyen kumaş alıp kendinde yapabilirim. Ornek kalıp var abimin aracın tam uyuyor.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bu tarz üründen pek memnun kalacağını sanmıyorum İsa hocam, aslında bahsettiğiniz kadar rahatsız değil koltukları ama siz alışamadınız, Artcar koltuk yapmıyor mu :D

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bence de çok konforsuz değil. Hele o bel desteğinin olması çok büyük nimet.
Ben ki koltuklarda oturamam, rahat edemem. Aracımla 10 saat yol gitsem de ağrılarım çok az oluyor, 2-3 saatlik yollarda ağrım bile olmuyor. Uzun sürüşlerde bir tek oturulan yer ağrıyor malum. :D Onda da kenarlara kaykılınca sıkıntı yaşanmıyor. :D

isa83

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hb
Bence de çok konforsuz değil. Hele o bel desteğinin olması çok büyük nimet.
Ben ki koltuklarda oturamam, rahat edemem. Aracımla 10 saat yol gitsem de ağrılarım çok az oluyor, 2-3 saatlik yollarda ağrım bile olmuyor. Uzun sürüşlerde bir tek oturulan yer ağrıyor malum. :D Onda da kenarlara kaykılınca sıkıntı yaşanmıyor. :D
Ya bide bizi nu koltuklar ters mi? Yanı yolcu kısmının mandal kısmını yukarı kaldırınca sirt kismi yatıyor.. Şoför kısmı çevirerek yatıyor.

Bu tarz üründen pek memnun kalacağını sanmıyorum İsa hocam, aslında bahsettiğiniz kadar rahatsız değil koltukları ama siz alışamadınız, Artcar koltuk yapmıyor mu :D

Direk visco sünger abi memnun kalmayacak bişey yok sanki kendim yapacam kılıfin arkasına.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Ya bide bizi nu koltuklar ters mi? Yanı yolcu kısmının mandal kısmını yukarı kaldırınca sirt kismi yatıyor.. Şoför kısmı çevirerek yatıyor.

Direk visco sünger abi memnun kalmayacak bişey yok sanki kendim yapacam kılıfin arkasına.
Nasıl yani, tam tersi olması gerekiyor

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bende öyle abi.valla anlamadım. Herkes ters bu diyo:)
Yanlış hatırlamıyorsam benim rahmetlinin soför koltuğu tam yanında koltuğa paralel uzanan çubukla koltuk alçaklık ayarlanıyor, tam o çubuğun sırt kısmına doğru bittiği yerde de daha kısa olan mandal dediğin şeyle sırtını ileri geri yapan çubuk vardı

Montimpex

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 BNskyD PowerSNS
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz/ Sedan
Yukarıda paylaştım O tipinde 7mm çapında fitil aldım aliexpressten. Orjinal fitillerin içine geçirmek için.
Bir ara rüzgar sesi için camın kapı sacı ile birleştiği yerlere tamamen kağıt bant çekmiştim. Aynı şekilde dikiz aynasının kapıya oturduğu yerdeki boşlukların üzerini de kağıt bant ile kapatmıştım. Ama rüzgar sesi hiç azalmamıştı. O nedenle kendi fitillerinden kaynaklandığını düşünmüştüm. O nedenle bu ürünleri sipariş ettim. Bakalım gelince göreceğim. Benim derdim diğer araç sesleri değil. Çünkü 90 km hızdan itibaren başlayan rüzgar sesine çok takmaya başladım istemsiz. :) Bu arada kapı içi yalıtım sonrası araç dururken dışarıdan gelen sesler çok azalmıştı zaten.

Bilgisi olan var mıdır acaba, bu yan camları çift cam yapabilir miyiz diye.

İşlemleriniz bittikten sonra geri dönüşlerinizi merakla bekliyoruz..

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Benim 2010'da yükseklik ayarı için sol yanda bir yerde çubuk. Bir ucundan tutup aşağı ya da yukarı itekledikçe yükseklik değişiyor. O çubuktan geriye gelince bir mandal var yine aynı şekilde. Onu çekili tutup sırtlığı istediğim gibi ayarlıyorum. Döndürmeli değil.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan

Ben 2 hafta önce aldım bu ürünleri. Rüzgar sesine yönelik etkisini merak ediyorum açıkçası. Denediğimde söyleyeceğim.

4 m uzunluğunda büyük D tip fitil. 2 tane aldım, ön 2 kapı için.
Tahmini Teslimat Zamanı

Cam çıtaları cama basmıyor. Buradaki ufak boşluklar da türbülans oluşturup ses yapabilir diye düşündüğümden bu ürünü aldım. Resimler açıklayıcı.
Tahmini Teslimat Zamanı

B sütunu hizasında arka kapı ile ön kapının birleşim yeri için. Resimler açıklayıcı. 4 m 2 yan kapıya yeteceğinden 2 adet aldım.
Tahmini Teslimat Zamanı

Kapı fitilinin içine sokmak için. 10m ön 2 kapıya da yeter diye düşündüm.
Tahmini Teslimat Zamanı
Cam cıtası için olanı cam cıtası kırık olanlara ucuz bi çözüm yolu.

Üst Alt