Mazda 2 DE (2007-13) Kaliper Etrafındaki Körük Hakkında

Attiwolf

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 2
Araç Renk ve Tip
Lacivert - HB
p0RmY0.jpg

Merhaba arkadaşlar birkaç gün önce Mazda2 aracımın ön fren balatalarını değiştirdim, bu değişim esnasında kaliper pistonu etrafındaki körüğün bir parçasının kopmuş olduğunu farkettim. Bu parçanın tam adını ve nasıl değiştirildiği hakkında bir fikriniz var mı acaba?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
kaliper tamir takiminin icinde olan bisey galiba emin olamadim ama japancars.ru dan bakin bi ayri satiliyormu ufak bisey servisde fiyati uygun olabilir belki ?

Attiwolf

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 2
Araç Renk ve Tip
Lacivert - HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
kaliper tamir takiminin icinde olan bisey galiba emin olamadim ama japancars.ru dan bakin bi ayri satiliyormu ufak bisey servisde fiyati uygun olabilir belki ?
Katalogdan baktım parça numarası olarak DFY13326Z gözüküyor. Yurtdışı fiyatları 10-20usd arası değişiyor. Mazda2 kaliperi fomoco marka olduğu için fiesta ile aynı ön merkez tamir takımı muhtelemen uyacaktır diye tahmin ediyorum fakat internette ön merkez tamir takımı diye aratınca nedese sürekli kuş serisi çıkıyor.:)

Attiwolf

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 2
Araç Renk ve Tip
Lacivert - HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
İnternette yaptığım araştırmalar sonucunda 2002 sonrası fiesta için uygun tek bir kiti bulabildim o da neredeyse fren balataları ile aynı fiyata gelmekte. Vizyonotonun sitesinde mazda2 seçeneği göremedim, es geçmişler sanırım.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
İnternette yaptığım araştırmalar sonucunda 2002 sonrası fiesta için uygun tek bir kiti bulabildim o da neredeyse fren balataları ile aynı fiyata gelmekte. Vizyonotonun sitesinde mazda2 seçeneği göremedim, es geçmişler sanırım.
Siteleri güncel olmuyor genelde telefon ile sormak en iyisi.

Üst Alt