Mazda 3 BL (2009-13) Kadife Folyo Kaplama

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Bu da araç üstünden

20170226_183143.jpg

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Orjinal gibi olmuş. Acaba araç içerisinde başka nerelerde kullanılabilir? Isıya karşı direnci nasıldır?

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Ben yumuşak olsun içine koyduklarım da tıkırtı yapmasın diye önce çift taraflı köpük bant, ardından kadife uygulaması denedim, ikisi de yapışkanlı olunca kabarcıklı oldu biraz obsesif olduğumdan söktüm tekrar. Ama tek kadife folyo uygulaması hoş durmuş, fırsat bulunca tekrar deneyebilirim :)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bu folyo bildiğiniz ısıtarak şekillendirilebilen folyolar gibi değil. Üstü kadife kumaş olduğundan ötürü esnemiyor. O nedenle ek ek giderseniz daha kolay olur. Ben de ek yaparsam kötü olacak diye düşünüyordum ama ek olduğu belli bile olmuyor.

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Yeni başlık açmaktansa ben de buradan devam edeyim :)

İlk önce ipa(izopropil alkol) benzeri bir temizleyiciyle iyice silmemiz lazım ki en verimli şekilde yapışsın. Benim Uygulama biraz daha zor oldu çünkü kilit mekanizması ortada ve kaplanması zor bir şekli var. En çok uğraştıran o oldu. Gerisi kolay. Bir de şöyle bir kolaylığı var. Folyoyu yapıştıracağınız yüzeye koyup tırnağınızla ya da benim kullandığım turuncu trim sökme takımının ucu ile hafiften dokunma izi yapıyorsunuz. Sonra da kesim aşaması. Kadife ince ama bana gelen esneyebilen bir yapıda idi. Bazı hatalarımı saç kurutma makinesiyle esneterek telafi etmeme izin verdi :) Rengi fotograflarda farklı çıkıyor, aslında daha koyu bir renk.

İlan bu: Tahmini Teslimat Zamanı

20170306_233745.jpg

20170307_010033.jpg
20170307_103202_HDR.jpg

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Eline sağlık Süleyman abi çok güzel olmuş.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
konu basligi degisse daha iyi olacak galiba .

gule gule kullan

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Zaman buldukça ufak uğraşılar keyifli oluyor. Hem o bardaklık kapağı ve çevresini(üzerine telefon v.s. çok koyuyorum çizilmesin diye) şeffaf folyoyla kapladım hem de içindekiler ses yapmasın diye kadife folyo yaptım. Yavaştan kendini bırakacak gibi ama bakalım zaman ne gösterecek. Aslında kendini bırakmasının çözümü var: yapıştırıcı astarı(Tahmini Teslimat Zamanı ) fakat bunu yaparsam ve folyo tekrar çıkmazsa sıkıntı. Deneme yapma kısmet olursa paylaşırım inşallah

20170329_163529_HDR.jpg
20170329_163600_HDR.jpg

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Güzel olmuş Süleyman abi. Ben de düşünüyorum böyle bir olayı. Konulan şeyler çok ses yapıyor. Yaza kapı ceplerine de tümden düşünüyorum.

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Zaman buldukça ufak uğraşılar keyifli oluyor. Hem o bardaklık kapağı ve çevresini(üzerine telefon v.s. çok koyuyorum çizilmesin diye) şeffaf folyoyla kapladım hem de içindekiler ses yapmasın diye kadife folyo yaptım. Yavaştan kendini bırakacak gibi ama bakalım zaman ne gösterecek. Aslında kendini bırakmasının çözümü var: yapıştırıcı astarı(Tahmini Teslimat Zamanı ) fakat bunu yaparsam ve folyo tekrar çıkmazsa sıkıntı. Deneme yapma kısmet olursa paylaşırım inşallah

Ekli dosyayı görüntüle 14757 Ekli dosyayı görüntüle 14758
Güzel olmuş güle güle kullan abi.

Üst Alt