Kış ve Yaz Lastikleri Üzerine...

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Falken HS 449 kış şartlarında kuru ve ıslakta çok başarılı bir lastik. Ama çok sıkı bir kar, buz lastiği değil. Testler kar ve buz üstünde olduğunda ancak ortalamalarda yer alıyor. İstanbul gibi kullanım şartları genelde soğuk havada kuru veya ıslak asfalt olan şehirler için ideal. Ama Ankara'da yaşasam sottozero veya ts850 isterdim. Sıklıkla şehirlerarası ve yüksek rakım gidiyorsam ugc8 veya 9,yoksa alpin alırdım. Eğer Antalya'da şehir içinde yaşasam, kafama kışlık dondan başka mesele takmazdım...

Falken puan olarak kar ve buz olarak C sınıfında ama yakit olarak en kötü lastik olarak görünüyor yani F..ses seviyeside digerlerine gore biraz fazla

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg

Moderatörün son düzenlenenleri:

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Videolar her şeyi gözümüze sokuyor, iki lastik arasında ne kadar fark var ortada... Sayfalarca yazılanlar anlaşılmayabiliyor ama görsel olarak görmek denemek yaşamak her şeyi net anlatıyor...

Ellerine, emeklerine sağlık abi.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Konu güzelliğine istinaden güncellenmiştir... :)

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Canlar selam. Arabamin lastik basıncı konusunda kafam birseye takıldı. Resimde 310 kilo da 45 bar hava vurmam mi gerekiyor. uploadfromtaptalk1445769784611.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
O etiketi iyi okumak gerekiyor, bar ile psi farklı değerler taşıyor, orada yazan ve etiket açıklamasındaki <45> olan değer bar değil psi değeridir... ( ) parantez içindeki değerler ise bar değeridir...

45 psi değeri yaklaşık olarak 3.1 bar'a tekabül eder.

Şahsi uygulamam şu şekilde; bagaj aşırı derecede dolu değilse ve çok uzun yola çıkmıyorsam; lastik basınç değerlerimle oynamıyorum... Standart olarak 32 psi ile kullanıyorum... Özellikle kış aylarında sık sık lastik basınç değerlerini kontrol etmekte fayda var, düşebiliyor...

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
O etiketi iyi okumak gerekiyor, bar ile psi farklı değerler taşıyor, orada yazan ve etiket açıklamasındaki <45> olan değer bar değil psi değeridir... ( ) parantez içindeki değerler ise bar değeridir...

45 psi değeri yaklaşık olarak 3.1 bar'a tekabül eder.

Şahsi uygulamam şu şekilde; bagaj aşırı derecede dolu değilse ve çok uzun yola çıkmıyorsam; lastik basınç değerlerimle oynamıyorum... Standart olarak 32 psi ile kullanıyorum... Özellikle kış aylarında sık sık lastik basınç değerlerini kontrol etmekte fayda var, düşebiliyor...

Arkada 310 kg yük olduğunda 45 psi bas diyor
Tesekkur ederim. Yarin araç yüklü olacak 300 kilo olur rahat. O zaman 45 PSİ. Benzinlik te ki PSİ mi bar mi? PSİ sanırım. kışlık tekeri takma zamanı geldi sanırım. Havalar gece iç anadolu da 0 i gorecekmis.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Tesekkur ederim. Yarin araç yüklü olacak 300 kilo olur rahat. O zaman 45 PSİ. Benzinlik te ki PSİ mi bar mi? PSİ sanırım. kışlık tekeri takma zamanı geldi sanırım. Havalar gece iç anadolu da 0 i gorecekmis.
Üzerinde yazar pompanın, Psi dir yüzde 90'ı. Bazı makinelerde hem PSİ hem BAR olarak ayarlayabiliyorsun.

Üst Alt