Japon Yapıştırıcı Çözücü

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Geçen aylarda uç kenarından çatlayan jant kapağımı yapıştırmak isterken ; japon yapıştırıcıyı fazla kaçırdmıştım.
Jant uçtan uca çizgi seklinde japon yapıştıricı oldu. Çok canım sıkıldı.
Tinerle çıkarmaya çalıştım olmadı, çakmakla ısıtıp kavlatayim dedim nafile, jiletle kaziyayım dedim boya ile birlikte kalkmaya başladı, aynı kapaktan alayım dedim yok bulamadım.

Araştırmalarim sonucu japonu çözen bir sıvı madde buldum, sipariş ettim. Elime ulaştı hemen denedim; sonuçmmukemmel :)

Resimlerde sonuç ortada ;)

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Kullanma Talimatı (Üzerindeki net bişekilde anlatmıyor tecrübemi anlatıyorum)

Ürünün yanında gelen fırçayla; dökülen yere sürün, biraz bekleyin, sonra nemli bezle temizleyin. Bu işlemi tekrar yapın yavaş yavaş çıkıyor. Hemen çıkmıyorsa bezle biraz daha bastırarak temizlemeye çalışın

Dinçer

Katılımcı
Japon denilen zımbırtı savaşta açılan yaraları kapatmak kan kaybını önlemek için icat edilmiş yanlış hatırlamıyorsam.
Burdur'da çalışırken bir tane kız öğrencimiz bahçede düşmüş, kulağının önü yani favorilerin olduğu yer açılmış, ben nöbetçi olduğum için hemen ordaki sağlık ocağına götürdüm. Tesadüf kızın annesi orda hemşire imiş. Annesi de geldi, doktor yaraya baktı. Eğer isterseniz dikiş atıcam ama iz kalmasın derseniz japonla yapıştırıcam dedi, ben tabii hayatımda ilk defa böyle bi şey duyduğum için şaka yapıyor zannettim. Sonra kızın annesi de olur deyince doktor açılan deriyi gözümün önünde japonla yapıştırdı. Ben az daha düşüp bayılacaktım, o kadar şaşırdım ki anlatamam. Sonra doktor benim durumumu görünce az önce Oğuzhanın söylediği şeyi söylemişti.

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Burdur'da çalışırken bir tane kız öğrencimiz bahçede düşmüş, kulağının önü yani favorilerin olduğu yer açılmış, ben nöbetçi olduğum için hemen ordaki sağlık ocağına götürdüm. Tesadüf kızın annesi orda hemşire imiş. Annesi de geldi, doktor yaraya baktı. Eğer isterseniz dikiş atıcam ama iz kalmasın derseniz japonla yapıştırıcam dedi, ben tabii hayatımda ilk defa böyle bi şey duyduğum için şaka yapıyor zannettim. Sonra kızın annesi de olur deyince doktor açılan deriyi gözümün önünde japonla yapıştırdı. Ben az daha düşüp bayılacaktım, o kadar şaşırdım ki anlatamam. Sonra doktor benim durumumu görünce az önce Oğuzhanın söylediği şeyi söylemişti.
Vay be. O zaman herdaim japon yapıştırıcı bulundurmak lazım

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Hakan bu ürünü bir kaç at önce bahsettiğinde sipariş edip aldım ne olur ne olmaz elimin altında bulunsun diye. Allah inşallah kullanmak zorunda bırakmaz. Japon yapıştırıcısının bu özelliğinin olduğunu da ilk kez duydum, kana temas ediyor olmasının bir zararı yok demek.

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Komutanım neyi yapıştıracaksın iş yerinde meraktan soruyorum :D Tüfek? Mermi?
Ne tüfeği ne mermisi Olgun, yapıştırıdaki bu kuvvet olunca Tank, Top yapıştırcam :)

Asker amcalara Telsiz falan veriyom, nasıl beceriyolarsa kasasınıı, antenini kiriyolar. Bi laf vardır askere demir .... :) askerliğini yapanlar belki bilir ;D

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Hakan bu ürünü bir kaç at önce bahsettiğinde sipariş edip aldım ne olur ne olmaz elimin altında bulunsun diye. Allah inşallah kullanmak zorunda bırakmaz. Japon yapıştırıcısının bu özelliğinin olduğunu da ilk kez duydum, kana temas ediyor olmasının bir zararı yok demek.
[/quote

Abi o ürün elinin altındaysa korkma

Üst Alt