İzmir Lpg Usta Tavsiyesi

dina35

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
1.sanayi ilhan otogaz zavolli cangas yetkili bayisidir.

eray45

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Gri
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Benim atiker bakarlar mı?
Yolda ayar yapar mı?

dina35

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Bakar tabi yolda ayar yaptırmadım dinler oldu der benim için bitmiştir

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
LPG mi? O da ne?
Şaka bir yana ben şimdi bu işin erbabını sahneye çağırıyorum. ;)
@aurora

eray45

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Gri
Merakla bekliyoruz

Herkes benzine geçmiş sanırım o_O

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
LPG mi? O da ne?
Şaka bir yana ben şimdi bu işin erbabını sahneye çağıtıyorum. ;)
@aurora
Est.

İzmir'de ben daha kafama göre LPG'ci bulamadım. Adama gaz kaçağı var mı diye kontrole götürüyorum burnuyla kontrol ediyor. :koptum: Ben senin burnuna niye güveneyim ki? :naslyany: Sözde ayar yapacak, bilgisayara taktı, baktı. Gaz bile vermedi. Bunun ayarı çok güzel dedi. Ver 20 TL.

Yine İzmir'de kendini ''Üstad, kral, usta, bu işin ağa babası'' vs diye gösterip Youtube'a video çekip koyan birine götüreyim dedim. İsmini vermeyeyim burada, adama mesaj attım, birkaç da soru sordum, beni Ti'ye aldı. Rakip LPG'ci sandı herhalde. :komik: Bir de diyor ki ''benden hizmet almadığınız için LPG ayarı yapamam.'' Yahu senden daha nasıl hizmet alayım? LPG ayarı yaptırmak için önce arabadaki tesisatı söktürüp sıfırdan tekrar mı taktırayım sana?

Başka bir LPG'ciye gittim, konu komşu önerisiyle. Regülatörde kelepçeden sızma vardı, ''hayırlı işler abi, bunun regülatörün kelepçeden su sızması yapıyor, bi bakıver de gerekeni yapalım'' dedim. Şöyle baktı, ''bunda su sızıntısı yok'' dedi, ''sabahları soğuktan regülatör buz tutuyordur, ısınınca o çözünüyordur, gazdır o'' dedi. Ben tabi mort. :booo: Regülatör daha 1 aylık. Tarih yazmaz bende buz tuttuğunu, hadi buz tutuyor diyelim, çözününce niye gaz oluyor? O zaman gaz kaçağı olmaz mı? Ben adama şöyle bir 10 saniye boyunca mölül mölül baktım bunları düşünerek. Bastım marşa yola devam.

Yine bir LPG'ciye gittim, 1-2 gaz verdi ayar yaptı. Ver 10 TL. ''Yalnız'' dedi, ''bunun nozullar yanlış takılmış, ayar yapsak da verim alamazsın, istersen nozulları değiştirelim, 150 TL falan'' dedi. Dedim ''kalsın şimdilik''. Hayırlı işler diledim.

Başka LPG'ciye geçtim. ''Abi hayırlı işler, bunun nozullarına bir bakar mısın?'' Baktı, ''neyi varmış'' dedi. Dedim ''ben bir LPG'ciye gittim, bunun nozullarının yanlış olduğunu söyledi.'' Anlattım durumu. ''Yok'' dedi, ''nozullarda problem yok, kitten hangi nozul çıkarsa o takılır. Nozullar düzgün'' dedi. ''Ayar nasıl?'' dedim. 1-2 gaz verdi. ''Güzell'' dedi. Borcumuz var mı yok. Hayırlı işler.

Velhasılıkelam ben daha İzmir'de düzgün LPG'ci bulamadım. Tufan Otogaz'a gideceğim bir sefer de. @suleyman orayı öneriyordu.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
lpg ustaları yoğunluktanmıdır egodan mıdır tam anlamı ile istediğimizi bulamadık tamirat konusunda (yaralı parmağa işeyebilen usta lazım ) yoksa montajda hepsi kapılarını sonuna kadar açıyor :)
tufan otogazda atiker grand taktırdım
seçtiğim kitten çok memnunum bu arada
bir iki ayardan memnun kalmayıp ertesi gün geri götürdüm istediğim ayara getirdiler
kontrole gittim ilgili alakalılardı
depo dolum ağzını benzinin yanına aldım sorunsuz kullanıyorum
önümüzdeki günlerde ateşleme bakımım yapılacak (buji kabloları bujiler yağ kaçakları vs bobiinler kontrol vs )
ve bu bakımdan sonra yolda gaz pedalındaki yüke göre değişen ufak tekleme var (belki kaybolacak :D ) yani şu bizim meşhur mazda fakirleşmesi ayarı yapılacak buda sorunsuz olursa daha sağlam tavsiye edeceğim ;)
sabri burada ayar yaptırdı 323 1.8 gt oldukça memnun benzinden farkı yok sürüşte
@aurora o ustaya veya her neyse sosyal medyadan gereken ders mesaj verildi bana göre o mesaj ona günlük hayatında dikkat etmesini sağlayacaktır gerçi artık umrumda değil ama
ama tavsiyem ustalarla çok detay vermeden telefonla veya yüz yüze görüşmek
bu arada tufan otogaz ege bölge distribütörü
nurullah ustayı isteyin ısrarla test sürüşünde değil ise sizi o karşılar büyük ihtimal

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Ben işi şöyle çözme niyetindeyim, LPG'cilere ayak üstü 2-3 dk'lık ayar yaptırmak yerine, AFR ayarıyla beraber komple bir sistem kontrolü yaptırıp olabilecek en iyi ayarı yaptıracağım. Fiyatı normal LPG'ci ayarının 5-6 katı fakat hiç değilse içim rahat olacak ve profesyonel bir iş yaptırmış olacağız.

darky0117

PANİK YOK ! ÇOK EĞLENECÜÜK ...
Araç Markası
Mazda 323 1.6 GLX 1993
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Est.

İzmir'de ben daha kafama göre LPG'ci bulamadım. Adama gaz kaçağı var mı diye kontrole götürüyorum burnuyla kontrol ediyor. :koptum: Ben senin burnuna niye güveneyim ki? :naslyany: Sözde ayar yapacak, bilgisayara taktı, baktı. Gaz bile vermedi. Bunun ayarı çok güzel dedi. Ver 20 TL.

Yine İzmir'de kendini ''Üstad, kral, usta, bu işin ağa babası'' vs diye gösterip Youtube'a video çekip koyan birine götüreyim dedim. İsmini vermeyeyim burada, adama mesaj attım, birkaç da soru sordum, beni Ti'ye aldı. Rakip LPG'ci sandı herhalde. :komik: Bir de diyor ki ''benden hizmet almadığınız için LPG ayarı yapamam.'' Yahu senden daha nasıl hizmet alayım? LPG ayarı yaptırmak için önce arabadaki tesisatı söktürüp sıfırdan tekrar mı taktırayım sana?

Başka bir LPG'ciye gittim, konu komşu önerisiyle. Regülatörde kelepçeden sızma vardı, ''hayırlı işler abi, bunun regülatörün kelepçeden su sızması yapıyor, bi bakıver de gerekeni yapalım'' dedim. Şöyle baktı, ''bunda su sızıntısı yok'' dedi, ''sabahları soğuktan regülatör buz tutuyordur, ısınınca o çözünüyordur, gazdır o'' dedi. Ben tabi mort. :booo: Regülatör daha 1 aylık. Tarih yazmaz bende buz tuttuğunu, hadi buz tutuyor diyelim, çözününce niye gaz oluyor? O zaman gaz kaçağı olmaz mı? Ben adama şöyle bir 10 saniye boyunca mölül mölül baktım bunları düşünerek. Bastım marşa yola devam.

Yine bir LPG'ciye gittim, 1-2 gaz verdi ayar yaptı. Ver 10 TL. ''Yalnız'' dedi, ''bunun nozullar yanlış takılmış, ayar yapsak da verim alamazsın, istersen nozulları değiştirelim, 150 TL falan'' dedi. Dedim ''kalsın şimdilik''. Hayırlı işler diledim.

Başka LPG'ciye geçtim. ''Abi hayırlı işler, bunun nozullarına bir bakar mısın?'' Baktı, ''neyi varmış'' dedi. Dedim ''ben bir LPG'ciye gittim, bunun nozullarının yanlış olduğunu söyledi.'' Anlattım durumu. ''Yok'' dedi, ''nozullarda problem yok, kitten hangi nozul çıkarsa o takılır. Nozullar düzgün'' dedi. ''Ayar nasıl?'' dedim. 1-2 gaz verdi. ''Güzell'' dedi. Borcumuz var mı yok. Hayırlı işler.

Velhasılıkelam ben daha İzmir'de düzgün LPG'ci bulamadım. Tufan Otogaz'a gideceğim bir sefer de. @suleyman orayı öneriyordu.
Bu anlattiklarinin hepsini bende yasadim ama dedigin gibi dogru duzgun bi yer hala bulamadim.
Est.

eray45

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Gri
Ben işi şöyle çözme niyetindeyim, LPG'cilere ayak üstü 2-3 dk'lık ayar yaptırmak yerine, AFR ayarıyla beraber komple bir sistem kontrolü yaptırıp olabilecek en iyi ayarı yaptıracağım. Fiyatı normal LPG'ci ayarının 5-6 katı fakat hiç değilse içim rahat olacak ve profesyonel bir iş yaptırmış olacağız.
Bulursan bizede haber ver .Koca izmirde bu ayarı yapabilen usta yokmu

Bende taktırdığım yere AFR dedim adam sanki küfür etmişim gibi baktı

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bulursan bizede haber ver .Koca izmirde bu ayarı yapabilen usta yokmu

Bende taktırdığım yere AFR dedim adam sanki küfür etmişim gibi baktı
Buldum, gerekli görüşmeleri gerçekleştirdim, vakit uygun olduğunda ayarı yaptırıp ilgili konuda yazarım ya da yeni konu açarım.

eray45

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Gri
Nerde kim :)

İnşallah yapabilir bizde yaparız

eray45

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Gri
Yolda ayarımızı yaptık afr ve diğerleri benzine yakın oldu

Özdin Varol tarafından ayarlandı . Kendisi makine tekneriymiş bu işi hobi olarak başlamış tavsiye ederim. ;)

Yaklaşık 2 saat sürdü ve 1 saati yolda geçti

Moderatörün son düzenlenenleri:

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
İyi Günler Herkese

İzmirde LPG sistemine ayar ve bakım yapabilecek usta tavsiyeleriniz var mı ?
3. Sanayi girişinde Tufan Oto Gaz Nurullah usta ince ayar ustası. Sırf Nurullah usta yüzünden Prins veya Brc’ ye geçemiyorum. Yılda 1 kez ayar yaptırıyorsun, rahat ediyorsun.Bu arada sistemim AKL marka. :harika::koptum:

Üst Alt