İşte Olması Gereken BMW Ruhu

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1


Mercedes CLA ve Audi A3 Sedan’a BMW’nin cevabı olacak olan 1 Serisi Sedan, rakiplerinin aksine önden çeker olmayacak.

Günümüzde birçok marka, satış kaygısı ile bazı geleneklerinden vazgeçmek zorunda kalıyor. BMW de çıkarmayı düşündüğü (Bunda CLA ve A3 Sedan’ın beklenenden fazla satmasının, BMW’yi düşünmek zorunda bıraktığını da söyleyebiliriz.) yeni 1 Serisi Sedan’da, marka geleneklerinin aksine önden çekişli bir yapıya yer vermeyi düşünüyordu. Tabiki bunda, önden çekişli araçların üretim maliyetinin daha ucuz olması ve kendi bünyesindeki Mini’nin birçok modelinin önden çekişli olmasının payı büyük. Yeni 1 Sedan’ın önden çekişli olacağı dedikoduları BMW hayranları tarafından hayal kırıklığı ile karşılanmıştı ama son gelen haberler, yüreklere su serpecek cinsten.

Motortrend’e konuşan BMW’nin üst düzey yöneticisi Klaus Frohlich, arkadan itişli bir aracın, özellikle C segmentinde, ufak bir bagaj hacmine sahip olacağını belirtti. Fakat daha fazla bagaj isteyenlerin, BMW 2 Serisi Active Tourer’ı seçebileceğini hatırlatan Fronlich, yeni 1 Serisi Sedan’da da arkadan itişten vazgeçmeyeceklerini söyledi.

Yeni 1 Serisi Sedan’ın önümüzdeki yıl tanıtılması bekleniyor.
 
Konum
Bakırköy
Araç Markası
2016 Infiniti Q30
#3
Sadece 3-4 yıllık bir arkadan itişli sedan otomobil. Arkadan itişli, C segmenti sedan ve Premium sınıf araç isteyenler için ideal...

Ama ondan sonra 2. jenerasyonu önden çekişli olacak.
 
Üst Alt