Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İşte Bir Gurur Kaynağı Daha

Konu, 'Gündem' kısmında ktaskan tarafından paylaşıldı.

1. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz

Dizayn konusundaki Türk temsilci Uğur Şahin Desing gelecekteki elektrikli araçlar için yaptığı çalışmalarını gözler önüne serdi.

Elektrikli araçlar üzerinde çalışan Toruk Grup ile Uğur Şahin Desing güçlerini birleştirdi. Dizaynda her şeyin yuvarlatılmış ve aerodinamik üzerinde çalışılmış olduğu ilk bakışta anlaşılıyor.

– Uğur Şahin Desing’ ı tanımayanlar için ufak bir bilgi. Uğur Şahin Desing Ferrari 458 İtalia tabanlı bir çalışmanın yanı sıra Alfa Romeo 12C GTS Concept ve Corvette Z03 Concept gibi çalışmaları bulunan Türk Designer dır.-

Teknik detayların kesin olmamasıyla beraber böyle bir aracın şuan geliştirilip geliştirilmediği de hala açıklanmadı.

2. infiniteblack

infiniteblack Aktif

Araç Markası:
    C200d amg
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz
    Yerli ve elektrikli bir araç için son derece güzel bir tasarım daha iyileride olur böyle giderse

Tapatalk

3. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Bizim yerlimiz olacaksa güzel bence de. Gelişecektir zaten

4. Adem Usta

Adem Usta Mazda Ekinci Özel Servis Usta

hayalet gibi korkutucu agrasif ve duruyor ..

5. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Fazlasıyla beğendim... Devamı gelir inşallah... O0

6. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Yerli ve Elektrikli. Daha fazla geç kalmamalıyız :hi:

7. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bir dönemin "imza"sı gibi olmasın da... :p

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

8. osk@r78

osk@r78 Sessiz

Araç Markası:
    2012 Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Gri Sedan
    Beğendim harika olmuş.. Seri üretime geçtiği günleri görebilmek ümidiyle..

9. selmazda

selmazda Katılımcı

Ben de çok beğendim. Son aylarda Kerim beyin koyduğu bu sanırım 5-6. yerli araç tasarımı. Farklı farklı firmalar, kendi imkanlarıyla, yerli araç üretmeye çalışıyorlar. Bu çabalar meyvesini verecek ve ileride seri üretim ve pazarlama başarıları da kendini gösterecektir diye düşünüyorum.

Otomobil konusunda bu kadar girişim varken Devletin artık bunları koordine edip planlaması ve bir hedef doğrultusunda, seri üretim ve pazarlama çalışmalarına yardımcı olması gerekiyor.

İlk adım atıldıktan ve devlet yol gösterdikten sonra arkadan özel sektör kendisi başarabilecek duruma gelecektir.

Türk yerli otomotiv sektörünün geleceği için son derece umut vaadeden gelişmeler bunlar. Tasarım alanında zaten bir çok Türk tasarımcı var. Mühendis sıkıntısı da yok. Üretim yapmak isteyen girişimci de var. Un var, şeker var, su var, geriye helvayı yapmak ve satacak birilerini bulmak kalıyor. Kolay bir iş değil tabi, ama azmin elinden ne kurtulabilir?

Belki finansman sıkıntısı olabilir. Devletin bu girişimcilerin önündeki engelleri kaldırması ve teşvik vermesi gerekiyor.

Bakmışsınız 5-10 sene içinde pıtrak gibi yerli oto modelleri kendini göstermiş, neden olmasın? ;)

Yerli oto için yeni üs merkezi Sakarya bölgesi olacak gibi görülüyor. Bursa'dan sonra Sakarya yerli oto'nun üretim ve pazarlama merkezi olabilir, gerekli alt yapısı var zaten..

10. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Araç üretmek ya da üretilen araca güvenerek binmek çok kolay şey değil, umarım dediğiniz gibi olur.

Sayfayı Paylaş