Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul'da Nereler Gezilir Tavsiyeleriniz Nedir?

Konu, 'Gezi' kısmında incirinaltı tarafından paylaşıldı.

1. incirinaltı

incirinaltı Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda3 Powersense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı-Sedan
    Arkadaşlar bu hafta İstanbula gideceğim ve yaklaşık bir hafta kalacağım.Cx3 fuarına kalırmıyım bilmiyorum ama İstanbulu gezebildiğim kadar gezmek istiyorum.
    Görmem gereken yerler konusunda önerileriniz olursa çok sevinirim...
    Hem aracımı jaspaya götürecem(dipten kafaya baktıracağım) hem de gezmeye çalışacağım.

2. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Hayırlı yolculuklar, iyi tatiller şimdiden. İstanbul un her tarafı görülmeye değer, yetiştirebildiğin kadar gezmeye çalış. Çamlıca, Kız Kulesi, Çengelköy Sahili, Kuzguncuk, Şile, İstiklal Caddesi, Beşiktaş, Pier Loti, Topkapı, vs

3. sokrates

sokrates Katılımcı

Samatya ve yedikule. Kasımpaşa. Fatih balat. Buraları tavsiye ederim. Diğer klasik yerker. Sultanahmed taksim. Kadıköy, üsküdar.

4. incirinaltı

incirinaltı Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda3 Powersense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı-Sedan
    Konya ve Bolu ya da Bursa üzeri konaklayarak(1 er gün) gitmek istiyorum ama zaman yetermi,kararsızım...

5. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    [member=182]incirinaltı[/member] Öncelikle hoş geliyorsunuz :) Size tavsiyem özellikle haftasonu akıl sağlığınız için toplu ulaşım kullanmaya gayret edin.

Gezilecek görülecek pek fazla yer yok aslında ama gemiyle diğer yakaya geçerseniz martılara simit atmayı unutmayın ;) Bir sabah kahvaltısında ise çengelköy çınaraltına gidin. Caddede İsmailin fırını var kime sorsanız gösterir, oradan simitlerinizi alın, diğer istediğiniz yiyecekleride tedarik ettikten sonra çınaraltı çay bahçesine gidin ve boğaza karşı kahvaltınızı yapın :) Ama hafta sonu giderseniz yer olmayabilir, hafta içi bir sabah mutlaka gidin ;)

6. incirinaltı

incirinaltı Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda3 Powersense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı-Sedan
    Zaten istanbulu hafta ici gezecez...bunların hepsini not ediyorum.5 günde gezebilirmiyiz...

7. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    Yoroz kalesine gitmeden istanbulu gezdim diyemezsin ona gore kale sart ordanda anadolu fenerine gecersin fener 4 de kapaniyor yorosa giderken yanina cekirdek al bide gazete oraya gidince ne demek istedigimi anlarsin.

8. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    Florya sosyal tesisleri eklemeyi unutmusum :-D
    Bide buyuk camlica

9. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Şimdiden hoşgeldin [member=182]incirinaltı[/member] :)
    Arkadaşlar bir çok yeri paylaşmış ,bana yakın olan Moda'yı tavsiye ederim ama oradaki çay bahçeleri 5 dk da bir çayyyy diye bağırdıkları için sahilde dolaşıp fotoğraf çekme şansın var.

Cadde ye inersen yemek için kırıntı'yı tavsiye ederim linki aşağıya ekledim, caddebostan migros'a uğrayıp yiyecek içeceğini alıp hemen bitişiğindeki sahil kenarında Adalar manzaralı çimenlerin üsütnde keyif yapabilirsin.İbb ye ait Beltur cafe de var ama boş yer bulmak çok zor ,hazır migros a uğramışken şu kamp sandalyelerinden alırsan 10 numara olur.

Araç ile dolaşmıyacaksan karşıya mutlaka vapur ile geç ,köprü,metrobüs bunları unut.

Not : Hafta sonu çok yoğunum ama herhangi bir konuda yardım gerekirse haberim olsun elimden geldiğince yardımcı olurum.
    05417407959

http://www.kirinti.com.tr/iletisim.php

10. incirinaltı

incirinaltı Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda3 Powersense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı-Sedan
    Abi telefonunu kaydediyorum...Şimdiden teşekkürler...

11. incirinaltı

incirinaltı Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda3 Powersense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı-Sedan
    Bülent dönüşte Ankaraya uğrarsam yazarım sana...

12. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Memnun olurum, kokoreç benden

13. incirinaltı

incirinaltı Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda3 Powersense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı-Sedan
    Hiç yemedim ama beleş olunca düşünmek lazım :) :D :D

14. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Baldan tatlıdır o zaman

15. ismail-1903

ismail-1903 Katılımcı

Araç Markası:
    2002- Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Hb
    yol üzerinde kızılcahamam yada gerede civarında serin ve temiz havada mola ver derim ben.
    İstanbul için kadıköy - eminönü vapuru bir klasiktir. Eminönü-aksaray-yenikapı arasını gezsen 3 günde bitmez.
    taksimin son durumu nasıl bilmiyorum ama istiklali gezdikten sonra geziparkı kenarından inönü stadının yanından dolmabahçeye inmek büyük keyifti benim için.
    Sarıyer Bahçeköy su kemerleri var orayı görüp birde ordaki bilice börekçisinden böreklerini yersen senden iyisi olmaz.
    Boğaz boyu gezerken emirgan korusu, kuruçeşme parkı ve hisarları gezersin.

Kadıköye gidersen moda sahilinde kayaların üzerinde yürümeyi ihmal etme. Bahariye üzerinden boğa heykeline gelip bir fotoğraf çektirirsin. Bağdat caddesi akşam saatlerinde güzel oluyor ama kimle gittiğine bağlı.

Çamlıca tepesinden boğaz manzarasını izlemekte insanı bir hoş eder, aynı topkapı sarayından izlemek gibi.
    BAkırköye gidersende ataköy marina civarını adımlarsın.

16. incirinaltı

incirinaltı Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda3 Powersense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı-Sedan
    Hosbulduk şimdiden,beyoğlu öğretmen evinde kalmayı düşünüyorum,burası gezeceğim yerlere ulaşım bakımından uygun mu...

17. osk@r78

osk@r78 Sessiz

Araç Markası:
    2012 Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Gri Sedan
    İyi tatiller..
    Boğaz Turu tavsiye ederim.Pier Loti , Topkapı Sarayı ,Yerebatan Sarnıcı ,Ayasofya ,Sultanahmet ,Üsküdar Kız Kulesi , Çamlıca tavsiye edebileceğim yerler..

18. sokrates

sokrates Katılımcı

Evet uygun beyoğlundan heryere gidebilirsin. İstiklal caddesi beyoğlu nda zaten.

19. selmazda

selmazda Katılımcı

İstanbula gelirken Bolu dağında Kilo ile et yemek için "İsmailin Yeri"

Sultanahmet, Ayasofya, Topkapı Sarayı, Kapalıçarşı, Dolmabahçe Sarayı(Beşiktaş stadının son halini de görebilirsin, Taksimden aşağı inerek..Eyüp Sultan, Piyer Loti

İstiklal Caddesi, Galata kulasi, Galata köprüsü, Eminönünde motordan balık-ekmek, Mısır çarşısı, Mahmutpaşa(uygun alışveriyler için) Karaköy namlı gurme-Karaköy Güllüoğlu Baklava-Tophane nargile-Kafelerin yeri, Motorla Bogaz turu, Ortaköy, Emirgan korusu, Çınaraltı-Sütiş, Rumelihisarı kafeler..

Üsküdar(Kanaat Lokantası), Kız kulesi, Filizler Köfte(manzara çok iyi) Büyük Çamlıca tepesi(Çamlıca simidi-gözleme),Küçük Çamlıca(Osmanlı yemekleri), Çengelköy Çınaraltı Kafe, Anadolu Hisarı-Göksu(Sabancı öğretmenevi- Kıyı İşletmeleri Restoranı), denize sıfı çok iyi manzara, kafe), Anadolu kavağı(balık)-Yoros kalesi,

Bakırköy(çarşı, Marina, sahilde kebap için Gelik(kuyu kebabı iyidir) Florya(akvaryum),

Kadıköy, Kalamış, Fenerbahçe adası, Bağdat Caddesi(Şaşkınbakkal, Caddebostan)

İyi Döner için Dönerci Ali Usta(Maltepe-Ataşehir-Ümraniye, Kebap için Hacıbaşar(Erenköy, Kozyatağı, Ataşehir)

20. incirinaltı

incirinaltı Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda3 Powersense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı-Sedan
    Abi sen sanırım bölge bölge yazmissin,eğer öyleyse benim arayıp da bulamadigim şeydi bu,çok teşekkürler...

Sayfayı Paylaş