İstanbul'da LPG Ustası Tavsiyeniz

emrahunal0258

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Mirai - 2012
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
İstanbul'da iyi bi LPG ustasına ihtiyacım var.Çok acil cevap bekliyorum.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İstanbul'da iyi bi LPG ustasına ihtiyacım var.Çok acil cevap bekliyorum.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Forumumuz haddinden fazla hızlıyken, acil diye belirtmenin bir mantığı kalmıyor hocam... :) Konu açıldıktan 3 dakika sonra cevap nokta atışı olarak verilmiş. :)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
LPG montajı için en mantıklı yer burası mı, başka alternatif var mıdır? Maliyet açısından da soruyorum, işçilik olarak ta
İstanbul Lovato Çözüm otogazdaki İlker bey ayrılıp akdeniz bölgesinde galiba kendi işyerini kurmuş. O nedenle çözüm otogaz elendi. Ümraniye'de Candan Mühendislik eklenebilir. Yolda ayar yapıyorlar bilinçliler. Üçel gibi ayar yaptık diye fabrikasyon yazılımı yükleyip, kitapçıkta japon araçlara 1 boy büyük nozzle takın denmesine rağmen kafalarının dikine gidip küçük nozzle takıp müşteri teslim etmiyorlar en azından.

LPG Konusunda hiçbir yerde usta tavsiyesi bulamıyorsanız. Montajına güvendiğiniz etrafta referansları olan birine taktıracaksınız. Sonra ya afr ayarı yaptıracaksınız, ya da kablosunu alıp kendiniz ayar yapacaksınız. Kendiniz ayar yapamayacaksanız da, direk ayar yapacak ustada taktırmak en mantıklısı.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ben Lpg montajı konusunda şunu tavsiye ediyorum... İşyerine bir kaç soru sorup cevaplarına göre karar vermek en güzeli;

*Aracım Mazda, bunun nazı falan farklı olur, çekebilir misin?
*Fakir karışım, zengin karışım faktörleri ile araç tekleme yaparsa çözüm bulur musun?
*Arıza ışığı falan yanarsa, ateşlemedendir diyerek başından savar mısın?
*Sorunsuz çalışan motor, lpg sonrası sorun yumağına dönüşürse, bu yumağın içinden çakabilir misin?

:islik:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Ben Lpg montajı konusunda şunu tavsiye ediyorum... İşyerine bir kaç soru sorup cevaplarına göre karar vermek en güzeli;

*Fakir karışım, zengin karışım faktörleri ile araç tekleme yaparsa çözüm bulur musun?
*Sorunsuz çalışan motor, lpg sonrası sorun yumağına dönüşürse, bu yumağın içinden çakabilir misin?

Sorun değil abi, hallederiz abi, biz mi sorunu bulamayacaz abi, çocuk işi bunlar abi, hiç sıkıntısız binersin abi. :)

Bakanın kasabınıza bu etler şarbonlu mu diye sorun demesine benzemiş Veli abi. :)

Araç Markası
1991 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Krem Rengi - Sedan
Merhaba arkadaşlar
Hem LPG sarfiyatımı azaltmak ( 18LT / 100KM İstanbul ) hem de arızalanan LPG sistemimi onarmak için usta tavsiyesi istiyorum

tansu87

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmp.
Araç Renk ve Tip
Alüminyum Gri - HB
Bu afr ayarcıları bu işten iyi anlıyorlar. Ya da candan müh veya çevre otogaz’ı öneririm.

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi

Bunların cevabını hakkıyla verene kayınbiraderinden bir cumhuriyet altını:)

ÖzgürSeyyar

Katılımcı
Araç Markası
1998 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - HB
Dostlar, yukarıdaki öneriler güncel mi? Hali hazırda İstanbul'da olup sürekli gittiğiniz bir usta var mı? Benim araç durmak üzereyken 2. vitese takıp gaza bastığımda titreme yapıyor. Aynı durum 3 ve 4. viteste de mevcut. Çok sık bu duruma düşmüyorum ama hiç olmasın, hem LPG yi de bir kontrol ettireyim diyorum.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Dostlar, yukarıdaki öneriler güncel mi? Hali hazırda İstanbul'da olup sürekli gittiğiniz bir usta var mı? Benim araç durmak üzereyken 2. vitese takıp gaza bastığımda titreme yapıyor. Aynı durum 3 ve 4. viteste de mevcut. Çok sık bu duruma düşmüyorum ama hiç olmasın, hem LPG yi de bir kontrol ettireyim diyorum.
Buji aralığını 0.7-0.8 arasına getirtip gözlemleyebilirsin. Direkt LPG ayarı olmayabilir konu.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Buji aralığı nasıl ayarlanır bilmiyorum ki?
Sente çakısı ve buji sökme anahtarı varsa sende yapabilirsin, yoksa işin mantığını bilen usta halleder.

Fakat olayın sadece bir tarafı bu işlem, sağlıklı sonuca varmak için bujileri, buji kablosunu, distribütörü ve lpg ayarlarını komple gözden geçirmek şart.

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Abi yeniyim mazda 3 2008 model otomatik araç izöitteyim ya yıldıza gidip prins taktırıcam yada İstanbula camdana hangisini önerirsin?
Mutlu Tekir arkadaşımız artık burada değil. Ben de prins taktırdım, keşke taktırmasaydım. Herhangi bir sorunda sadece yetkili bayileri bakabiliyor, onlar da sallapati iş yapıyor genelde. Dışarda işi bilen bir usta varsa, prins bayisi değilse herhangi bir şey yapamıyor. O yüzden prinsi önermem. Güvenilir bir usta bulun ve onun tavsiye edeceği bir kit taktırın

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abi yeniyim mazda 3 2008 model otomatik araç izöitteyim ya yıldıza gidip prins taktırıcam yada İstanbula camdana hangisini önerirsin?
Faruk Sevgili ile detaylı görüş sonra karar ver bence. Sitesindeki "hakkımızda" bölümüne de bakıver.

:)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Brc kitin içinden çıkan hortumlar kullanılırsa eğer hortumları çok kaliteli.

Prinsin lpg filtresi 500-700tl bantında

LPG amacı tasarruf olarak düşünüldüğünde kendi tercihim akl veya atiker olurdu.

Tabi aradaki fiyatlara vs bakmak lazım.

Bugün lpg taktırmak istesem İstanbul ümraniyede sanayide mekaniğine çok güvendiğim ustaya giderdim , ama ayar içinde lpgafr ayarı ahmet Nalbantoğluna giderim.

Üst Alt