İstanbul'da Hangi Plakayı Hangi İlçe Veriyor?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Çok önemli olmayabilir ancak, bazı harf rakam kombinasyonu plaka almak isteyenler için İstanbul'da hangi harfleri hangi ilçelerin verdiğini gösterir tablo...

plaka-1.jpg plaka-2.jpg

plaka-3.jpg plaka-4.jpg

plaka-5.jpg plaka-6.jpg

plaka-7.jpg

Not; fotoğraflar okunmuyorsa eğer, bildirin daha yüksek çözünürlükte yükleyebilirim...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Veli abi M kombinasyonlu plaka neden verilmiyor?
Çoğu ilde tek M plakalar şehir içi minibüslere veya toplu taşım araçlarına veriliyor, fakat MA gibi MB gibi kombinasyonlar diplomatik plaka olarak yabancı şahıslara tahsis ediliyor diye biliyorum.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Çoğu ilde tek M plakalar şehir içi minibüslere veya toplu taşım araçlarına veriliyor, fakat MA gibi MB gibi kombinasyonlar diplomatik plaka olarak yabancı şahıslara tahsis ediliyor diye biliyorum.

Bende böyle duymuştum abi, ben bu olayı araştırıp MY plaka veren bir şehir bulayım bari. İkametimi oraya alıp hülle ile plakamı alırım :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bende böyle duymuştum abi, ben bu olayı araştırıp MY plaka veren bir şehir bulayım bari. İkametimi oraya alıp hülle ile plakamı alırım :D
O seri plakayı veren şehir yok işte, sen hülle yapacağına yabancı bir ülkenin vatandaşlığını al, sonra gel M serisinden plaka al daha kolay... :)

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
MA ve şimdilik MB plakalar yurdumuzda ikamet eden yabancılara veriliyor kısaca misafir araç demek

Üst Alt