Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

IQ Testlerine İnanıyor musunuz ?

Konu, 'Sağlık Yaşam' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

1. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Soru açık ve net. Bu IQ testlerine inanıyor musunuz ? Bu testlerden yüksek puan alanlar gerçekten de zeki mi ?

Bir süredir bu testlere kafa yoruyorum. Bu zamana kadar aldığım en düşük puan 140, tamam zekiyim ama bu puanlamalar bana saçma geliyor :D

2. Mt53

Mt53 Katılımcı

İnsanların çok çeşitli zekaları vardır duygusal zeka, sosyal zeka,analitik zeka,vs..bu iq testleri zaten analitik zeka ile ilgili ve günümüzde artık insanların zekaları sadece buna göre değerlendirilmiyor.. kimi tipler vardır görmüşsünüzdür matematik ya da sayısal derslerde zehir gibiler ama sosyal hayata gelince sıfır..yada edebiyat dersinde bir o kadar başarısız..iki cümle kurmakta zorlanan..o yüzden salt bu testlere bakıp bu zeki ya da bu zeki değil falan ben pek inanmıyorum

3. Güven

Güven Katılımcı

Araç Markası:
    2012 - Mazda 3 A/T
    Araç Renk ve Tip:
    Lacivert - Sedan
    IQ testleri ile ilgili bir belgesel izlemiştim.
    Orada bu testlerin yetkin bir kişi gözleminde yapılması gerektiği ve farklı durumlarda farklı testler ile tekrarlanarak bir sonuca ulaşılması gerektiği anlatılıyordu.
    Örneğin aynı testi saat sabah 10 da çözmenle gece 2 de çözmen arasında çok fark vardır.
    Beyinin yorgunluğu algının açıklığı gibi, bu yüzden netten bulup çözdüğümüz IQ testleri çokta bilimsel veriler ortaya koymaz.

4. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    Belirli başarıları olduğu ortada ancak bence kesin sonuç verdikleri söylenemez, sonuç olarak birileri tarafından hazırlanan bişey ve hataya açık...

Mesela 5 şık veriliyor hangisinin farklı olduğu soruluyor ve tek bir cevap hakkınız var, belki siz başka farklılıklar gördünüz kim bilebilir ki.

Diğer bir test de klasik yarısına kadar su ile dolu bardak hakkındaki yargınızın sorulması (IQ ile alakalı olmayabilir ancak sonuçta bir test), ve 2 seçeneğiniz var, yarısı dolu veya yarısı boş... ve sizi buna göre değerlendiriyorlar, bardak önceden dolu ise sonradan yarısı boşaltıldığına göre yarısı dolu, önceden tamamen boş ise sonradan yarısı doldurulduysa yarısı boş deme gibi bir şansınız yok mesela, at gözlüğü ile bakmamız isteniyor bir bakıma.

Sonuç olarak bu tip testlerin kesin sonuç veremeyeceğini düşünüyorum.

5. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Murat sen zeki adamsın salla gerisini Çok boş testler değil bence ama herkesin beyninin çalışma şekli farklıdır. Testten başarısız olmuş insanlar geri zekalı değiller sonuçta

6. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Tam da buna benzer şeyler yazmak için konuya girmiştim, sağolsun Mehmet bütün düşüncelerimi özetlemiş sanki... :)

7. Mt53

Mt53 Katılımcı

Gönüller bi abi ne demek her daim özetleriz abi

Sayfayı Paylaş