Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İPhone 6

Konu, 'Bilim - Teknoloji' kısmında ezmocesteri tarafından paylaşıldı.

1. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    4.7-inçlik iPhone 6 çalışır vaziyette görüntülendi.

9 Eylül’de tanıtılacak iPhone 6’nın 4.7-inçlik versiyonuna ait görüntüler gelmeye devam ediyor. GSMArena sitesinde yayınlanan görüntüde iPhone 6 çalışır durumda görünüyor. Kilit ekranda olan telefonun aynı zamanda ön ve arka kısımları net olarak görüntülenmiş. Yayınlanan görüntüde iPhone 6’nın beyaz ya da altın renkli versiyonuna (resimlerin beyaz dengesi yanıltıcı olabilir) göz atıyoruz. Söz konusu iki renk seçeneğinin yanında iPhone 6’nın bir de uzay grisi rengi olacak.

iPhone 6’da 4.7-inç büyüklüğünde 960 x 1704p çözünürlüklü IPS ekran, 2GHz frekans hızında çalışan 64-bit destekli çift çekirdek A8 işlemci, 1 ya da 2GB RAM, 32/64/128GB depolama seçenekleri, gelişmiş bir kamera, daha ince bir kasa ve iOS 8 işletim sistemi yer alacak.

2. yakup

yakup Aktif

Araç Markası:
    2000 - Mazda 323 GT
    Araç Renk ve Tip:
    Bej - HB
    2011 yılının başından beri iphone 4 kullanıyorum. Telefon 3 yıldır 7/24 sorunsuz çalışıyor. Şimdi idare ediyor ama artık daha hızlı bir telefona geçme zamanı geldi. 6 modeli çıktıktan sonra uygun fiyatlı bulmam halinde alırım yoksa iphone 5 te düşünebilirim.

Mart ayında note 3 aldım 20 gün zor kullanıp hemen satmıştım. Bu kısa Samsung tecrübesi ile kesinlkle iphone dan vazgeçemeyeceğimi anladım...

3. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    IPhone kullanan diğerlerini kullanmakta zorlanı ki bu hele Samsung ise çok zor bir tecrübe olur. Iphone kalitesine diyecek lafım yok, adamalar arızalı telefonu tamirata değil direk değişime gönderiyor, tamirat diye bir şey yok. Ama fiyatına karşın sunduğu özelliklere bakınca zor tercih oluyor benim için, gereksiz uçuklar.

4. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Telefon ve fiyatı bana da çok uzak... Kalitelimi evet... :)

5. faroz_52

faroz_52 Aktif

Aynı düşünceleri paylaşıyoruz...Yalnız bir telefona da servet vermene gerek yok.Kendim 5 kullanıyorum gayet yeterli 5s test etme fırsatım oldu uygun fiyatlara bulabilirsen 5s de tercih edebilirsin...
    Bir mukayese ile aklında daha net bir fikir oluşması açısından 2013 te Afganistan da iphone 5 Türkiye piyasasına girdiği zamanlarda satın aldığım rakam 650 Amerikan doları iken
    Türkiye de 3.150 tl idi Türk İnsanına bu yapılır mı? Bu kadar fark var...

6. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    İyi güzel hoş da çok pahalı be abi değer mi? bence değmez :)

7. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Beklenen oldu ve İPhone 6 lansmanı bir kaç gün önce yapıldı. Konuyla ilgili bir alıntı paylaşmak istedim, tamamına katılıyorum yazının.

http://kolayurl.com/wf3

8. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Ne güzel bir yazı olmuş akıllı adamın hali başka oluyor :)

9. yakup

yakup Aktif

Araç Markası:
    2000 - Mazda 323 GT
    Araç Renk ve Tip:
    Bej - HB
    Telefondan öte birşeyler bekleyenler hayal kırıklığına uğradı. Mevcut iphone kullanıcılarının note 3 vb. gibi daha büyük ekranlı telefon isteklerini yeni modeller karşılayacak. Tek görünen büyük ekran isteğinin yerine getirildiği diğer geri kalan hikaye.

3 yılı aşkındır iphone 4 kullanan biri olarak telefonumdan memnunum ve her işimi görüyor. Yenisinede şimdilik ihtiyacım yok...

10. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Büyük ekran haricinde yenisi alman için bir sebep yok zaten, biraz da incelik söz konusu, gerisi hikaye.

11. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Apple'ın reklamlarında ve lansmanlarında (görsel veya yazılı) kullandığı IPhone ekranındaki saatin hep 9:41 i göstermesinin nedeninin ilk IPhone un o saatte lanse edilmesi olduğunu biliyor muydunuz? ::)

12. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Türkiye’nin en büyük operatörleri Vodafone ve Turkcell merakla beklenen iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın 26 Eylül’de satışa sunulacağını duyurdu.

13. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    2500+ lira bu telefona vereceğim parayla guzuya neler neler yaparım

-Mobil uygulamadan gönderildi-

14. st4lk3r

st4lk3r Katılımcı

-Bataryada iyileştirme yok.
    -Kamerada iyileştirme resmen kandırmaca.
    -Apple saati komedi, Apple bile ne ürettiğiin farkında değil galiba, şarj süresi vahim olmalı ki en önemli özelliğinden bir kelime bile bahsetmedi.
    -Şimdiye kadar telefonun en ideali baş parmağın ulaşacağı yerdi ancak fikir değiştirip ekranları büyüttüler.
    -NFC teknolojisi daha yeni geldi, komedi gibi
    -Fiyat
    -Amerikalının ulaştığı kitaba Türkiye'den ulşamıyosunuz. Ne anladım ben bu işten.
    -Küçük ekranda günü zor bitiren telefonun büyük ekranlısının batarya performansı ile ileride bayağı dalga geçeceğiz gibi.

Aplle'ın bu hareketleri ve bu hamlesi çok su kaldırır, teknik özellikler yetersiz. Alcak olana 6s veya 6s plus'ı beklemesini öneririm.

Bu lansmandan sonra Apple takip edilen değil taklit eden firmadır açık ve net. :)
    Not: Eski çok Apple kullancısı, eski bir dost :D

15. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Geçtiğimiz hafta tanıttığı yeni iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleriyle şu ana kadar en büyük ekranlı modellerini tanıtmış olan Apple, yeni işletim sistemini bugün saat 20.00'da kullanıcılara sunuyor.

Önemli değişikliklerin yapıldığı iOS 8'de en dikkat çeken özellik ise mesajlar bölümünün artık Türkçe dilini anlayabilmesi oldu. Böylece mikrofona basılı tutup konuştuğunuzda otomatik olarak anlayıp türkçe olarak yazılı bir metine dönüştürebilecek

iOS'un geçmişteki en büyük sorunlarından birisi ve bildirimlere hızlı cevaplar verilememesi ve bildirimlerde oluşan lag sorunuydu. iOS 8 ile bu bildirim sisteminin daha etkili, hızlı ve kullanışlı çalışabilecek.

Önceki iOS sürümlerinde sadece Apple'ın söylediği ortamlarda paylaşım yapabiliyor, diğer uygulamalar iOS sistemiyle entegre edilemiyordu. Ancak iOS 8 ile birlikte geliştiricilerin iOS 8 sistemine paylaşım seçeneği eklemesine izin verilecek.

Daha önceki sürümlerde parlaklık ayarını sabit tutan Apple, yeni işletim sistemi ile parlaklık ayarını ayarlanabilir hale getirecek. Bu özellik sayesinde sarj sorunundan şikayet eden kullanıcılara kolaylık sağlanacak.

OS 8 ile Swiftkey, Fleksy gibi Android sürümlerde kullanılan klavyeler artık Apple cihazlarında da kullanıma sunulacak. Android'de olduğu gibi kaydırarak yazma, hızlı yazım seçenekleri gibi özelliklerin de iOS 8 ile birlikte gelmesi bekleniyor.

iOS 8 ile birlikte iPhone'unuz Mac'iniz ve iPad'inizi birbirine bağlayan bir iletişim merkezi olarak çalışabilecek. Mesajlarınızı ya da aramalarınızın kontrollerini Apple cihazlarınız ile Wi-Fi bağlantısı sayesinde kolayca yapabilecek.

Android'de bulunan widgets özelliğine benzer widgets özellikleri eklenecek. iOS 8 ile yine 3.parti uygulamaların widgetlarının burada bulunmasına yapılan kontroller dahilinde izin verilecek.

İOS 8, iPhone 4, iPhone 4S, Iphone 5 iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPad Mini, iPad Mini 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad Air de kullanılabilecek.

16. apojitsu

apojitsu Katılımcı

Allah büyük konuşturmasın da hayatta almam iphone. hava atıp gösteriş yapacaksam, telefonu sadece telefon olduğu için kullanacaksam belki alabilirim ama uygulamalar ve iş gereği kullanacaksam kesinlikle en az 5" ekranlı bir android alırım. ki şu anda bu özelliklerde note 2 kullanıyorum 15 aydır. bir kere tık demedi ve aldığıma pişman etmedi. evdeki bilgisayarı açmaz oldum. her işimi note 2 ile hallediyorum. ha kasa olarak asla sevmem samsungu. adamlar bir geçemedi plastikten metale. ama çekik gözlülerin telefonu her şeye ayak uyduruyor yaw. yazılımsa yazılım desteği, uygulamaysa uygulama, aksesuarsa aksesuar. bu iphone'a o kadar para veriyo millet ama birinde de gerçekten hakkını vererek kullanın be telefonun. facebooka girip watsapptan yazışmak için o kadar para verilir mi!!! böyle insanlar olduğu müddetçe bu şirketler batmaz...

bir laf vardır bilirsiniz!!! "s..en yaranır" diye :2funny: aynı bu misal. adam 1 kuruşluk telefonu 5 kuruşa iteliyo. kullananların birisi de niye bu bu kadar pahalı diye sorgulamıyo...

17. Güven

Güven Katılımcı

Araç Markası:
    2012 - Mazda 3 A/T
    Araç Renk ve Tip:
    Lacivert - Sedan
    Bence iphone kötü bir telefon niye derseniz yeni mazda 3 güzel araba ama 200 bin lira olsa kötü olurdu.

Fiyat performans konusunda alınacak en kötü telefon. Perfomansı fiyatının yarısını bile haketmiyor bu durumda ödediğim fiyata göre multi kalitesiz bir telefon alıyorum.

iphone 5 den tüm testlerde ve özelliklerde daha üstün olan LG G2'den iphone parasına 2 tane alıyorsun. Yani karşılaştırıldığı telefonlar onun yarı fiyatı olan bir telefon.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5685&idPhone2=5543
    http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6294&idPhone2=6378

iphone bana biraz polo ile mazda 3 aynı para olduğu piyasada polonun daha iyi olduğunu iddaa etmeye benziyor :)

18. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Fiyat / performans konusunda İPhone alınmaz haklısın, ama kaliteli telefon şüphesiz.

19. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Daha net anlayabilmek adına çok hoş tanımlama olmuş, teşekkürler...

20. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Alanlar zaten fiyat performans telefonu olduğu için almıyor niye tercih edildiği belli değil mi?

Sayfayı Paylaş