Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İndirimli Akaryakıt

Konu, 'Alışveriş' kısmında ezmocesteri tarafından paylaşıldı.

1. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Lukoil in yakın zaman da tanıttığı taraftar kartına indirimli akaryakıt için, dün akşam hep yol üzerinde bulunan ama hiç uğramadığım Lukoil e uğradım. Epey bir sorgu yaptım yakıt kalitesi konusunda, hiç sıkılmadan bunalmadan her şeyi anlattılar ve beni ikna ettiler. Sürekli kullandığım Shell den artısı var eksisi yoktur denildi ve aracınızda bir sıkıntı hissederseniz ki mümkün değil alın gelin bize dediler. Ben de iki güne kadar bir indirim daha olacağını duyunca az bir miktar yakıt aldım.

Euro dizel fiyatı Shell ile aynı fiyat olan 3.99 idi, taraftar kartımla 3.83 e aldım aynı yakıtı.

Bundan sonra büyük ihtimal, kampanya devam ettiği sürece Shell den vazgeçip Lukoil ile yola devam edeceğim.

Sizin de bilginiz olsun diye paylaşmak istedim. Eli ayağı düzgün temiz Lukoil istasyonlarından indirimli yakıt almak sizin için de mantıklı olabilir.

2. immmir

immmir Aktif

Araç Markası:
    2012 Mazda 3 Touring D
    Araç Renk ve Tip:
    Kristal Beyaz-Sedan
    Yakıt al biraz kullan, da sonra biz de bakalım:) :2funny:

3. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Aracınızda sıkıntı hissederseniz alın gelin demişlerya abi ne yapacaklar acaba sıkıntı olursa :D

4. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Kullanacağım bir süre abi ilk izlenimlerim iyi,performans güzel, motor sesinde değişme yok, yaptığı km de ideal olursa tamamdır.

5. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Sıfır enjektör pompa herhalde

6. chacha

chacha Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - HB
    Merhabalar,

Yakıt konusu benim de aklımı hep karıştıran bir durum olmuştur. Ancak anladığım kadarıyla markadan çok yakıtın kalitesini istasyon işletmecisi belirliyor. Sonuçta rafineriden gelen yakıtı deposuna aldıktan sonra ne katıldığını (kontrol dışı) bir tek istasyon sahibi biliyor. O yüzden markadan çok güvenilir istasyon seçmek daha önemli gibi bence.

Bu noktada Ankara'da yaşayan arkadaşlara soralım, tavsiye edebilecekleri bir istasyon var mıdır gerçekten güvenilir? Ben şahsen Eskişehir yolu üzerindeki Mehmetçik Vakfı Opet'i daha güvenilir buluyorum nedense, tamamen hissiyat meselesi, herhangi teknik bir dayanağım yok maalesef. Bunun dışında da İstanbul yolu ve Eskişehir yolundaki, ana yol kenarında sıra sıra dizili Shell, Opet, PO, vs. markaların çok da farketmeyeceğini düşünüyorum, o an içimden hangisi geçerse ona giriyorum. Hatta renkerini daha çok sevdiğim için genelde Shell tercih ediyorum :)

7. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    İlk paragrafınızda zaten söylemşsiniz, aslolan markadan çok istasyonun güvenilirliğidir doğru. Lukoil varsa o civarda kullanabilirsiniz bence indiriminden dolayı. Bahsettiğiniz yol üzerinde olan Opet, Shell de güvenilir.

8. chacha

chacha Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - HB
    Eskişehir yolu üzerinde Lukoil yok bildiğim kadarıyla, websitesinden göremedim en azından. Lukoil çok güçlü bir Rus markası, güven veren bir şirket. Taraftar kart indirimi de fena değil gibi. Aylık ortalama 500 TL yakıt masrafı olsa, 20 TL cepte kalır, hiç olmamasından iyidir tabi ki...

Ben bi süre Mehmetçik vakfına gideyim, yakıt ve performans değerleri edinebilirsem paylaşırım zaten.

Bu arada konuyla alakasız olmakla birlikte, şu sıralar yakıt ortalamam 7,3 lt/100 km şeklinde seyrediyor. Bi ara 7,1 e kadar düşürmüştüm ancak havalar soğuyunca klima faktörü sanırım biraz artırdı. Bunun dışında da ilk 1000 km yi devirince ben de devir saatini ufaktan devirmeye başladım, malum biraz arttı yakıt sarfiyatı. Allah'tan şu günlerde sıkça akaryakıt indirimi geliyor da, karşılıklı telafi ediyoruz böylece maddi durumları...

9. immmir

immmir Aktif

Araç Markası:
    2012 Mazda 3 Touring D
    Araç Renk ve Tip:
    Kristal Beyaz-Sedan
    Lukoil benim bulunduğum yer ve güzergahta hiç bir yerde yok, bende reklerinden dolayı shell'den Opet'e giderim diye düşünüyorum, ama Lukoil bulursum da dalarım.

10. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    Bugün depoyu fulledik 4.21'den..Lukoil ve taraftar kart sagolsun..km'yi de sıfırladım bakalım nasıl bir fark olacak..

11. Özgür

Özgür Katılımcı

Araç Markası:
    2011 - Axela
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli Beyaz-AT
    2 yıldır Lukoilden alıyorum yakıtı. İstasyon Antakyadaki en güvenilir istasyon diyebilirim. Halihazırdaki Lukoil kartım ile % 1 indirimli alıyorum benzini. Hatta 2 saat önce aldım. Pompa fiyatı 4.39 4.35'ten aldım.

12. Özgür

Özgür Katılımcı

Araç Markası:
    2011 - Axela
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli Beyaz-AT
    Shellden sonra performans olarak ufakta olsa bir fark görürsünüz muhtemelen. Bende 2 yıl önce Shell'den Lukoil'e geçiş yaptım.

13. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
  14. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
  15. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
  16. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    E-5 uzerinde opet pendikde gaz 2.09tl

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

17. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Buralarda opet pahalı satıyor oralarda ucuz galiba??

İpragaz ; 2.13
    Opet-Aygaz; 2.37

18. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    E-5 uzeri gebze taraflari ucuz oluyor ewime yakin olan opetle aralarinda 25-35 kurus fark ediyor

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş