İmmobilizer Sisteminde Yedek Anahtar Nasıl Yapılır?

kopelimisiniz

Sessiz
Araç Markası
2009 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Şampanya - HB
Mazda 3 Bl için yedek anahtar yaptırmak üzere bugün Ümraniye Oto Sanayi' de Kaçmaz Oto Anahtara gittim. Ellerinde bulunan kyc marka mazda 3 anahtarlarının tümü ile (yaklaşık10 tane) deneme yaptılar ancak bir türlü eşleştirme yapılamadı. Anladığım kadarıyla d4 şifreleme mevcutmuş
o da her ne ise.. cihaz üzerinden kontrol ettiklerinde mazda 2 ve mazda 6 olarak görülüyor ancak mazda 3 görülemediği için kopyalama yapılamadı. Eleman İstanbul' da bulunan büyük toptancıları (4 kişi) aradı ancak tamamından olumsuz yanıt aldı. Sadece mazda 3anahtarı getirirsen onun kopyalamasını yaparız dedi.
Servis ile görüştüğümde ise kumandalı anahtar için yaklaşık 6-7 bin TL bandında bir rakam çıkacağını belirtti. Sadece anahtar (Kapı açma, motor çalıştırma) için de yaklaşık 2.500 TL olduğunu aktardı. Kaçmaz oto anahtar onu da yapamıyoruz dedi.

Yedek anahtar sorunumu nasıl çözebilirim? Bilgisi olan var mı?

Moderatörün son düzenlenenleri:

kopelimisiniz

Sessiz
Araç Markası
2009 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Şampanya - HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Yedek anahtar stokta var, kodlama işlemini anahtarcı yapacak sadece...
Havale ile düşünürseniz, kargo dahil 450 TL'dir.
kodlama da sorun olması durumunda ürün iadesi yapabilir miyiz? bir de yeriniz, Ümraniye/İstanbul, Lokmanhekim Cd. No:34, Esenevler sanırım. Elden teslim alma durumu?

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
kodlama da sorun olması durumunda ürün iadesi yapabilir miyiz? bir de yeriniz, Ümraniye/İstanbul, Lokmanhekim Cd. No:34, Esenevler sanırım. Elden teslim alma durumu?

Elden teslim önümüzdeki haftaiçi olabilir. Kodlama vs sorun olmaz, çünkü araca uygun. Bir çok arkadaşımız kullanıyor, mesela @UmitSerbest 'in anahtarlarından birisi de bundan. Fakat gittiğiniz anahtarcının cihazında araç ile alakalı yazılım olmalı.

Ozanihat

Katılımcı
Araç Markası
2012 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Konuya en uygun başlık burası sanırım.
Mazda 3 Bl için yedek anahtar yaptırmak üzere bugün Ümraniye Oto Sanayi' de Kaçmaz Oto Anahtara gittim. Ellerinde bulunan kyc marka mazda 3 anahtarlarının tümü ile (yaklaşık10 tane) deneme yaptılar ancak bir türlü eşleştirme yapılamadı. Anladığım kadarıyla d4 şifreleme mevcutmuş
o da her ne ise.. cihaz üzerinden kontrol ettiklerinde mazda 2 ve mazda 6 olarak görülüyor ancak mazda 3 görülemediği için kopyalama yapılamadı. Eleman İstanbul' da bulunan büyük toptancıları (4 kişi) aradı ancak tamamından olumsuz yanıt aldı. Sadece mazda 3anahtarı getirirsen onun kopyalamasını yaparız dedi.
Servis ile görüştüğümde ise kumandalı anahtar için yaklaşık 6-7 bin TL bandında bir rakam çıkacağını belirtti. Sadece anahtar (Kapı açma, motor çalıştırma) için de yaklaşık 2.500 TL olduğunu aktardı. Kaçmaz oto anahtar onu da yapamıyoruz dedi.

Yedek anahtar sorunumu nasıl çözebilirim? Bilgisi olan var mı?
15 gün önce yaptırdım, kapı açma kapama, motor çalıştırma 450 tl

Sustalı halini sordum bin lira denildi.

Araç fiat fiorino, fakat araç Mazda diye bu kadar yüksekten de uçulmaz, çünkü yapılan işlem aynı işlem ve 15-20 dakika sürüyor.

Anahtar kodlayan cihazda Mazda 3 seçeneği yoksa o iş yine olmaz, anahtar, araç ve yazılım şart yani.

Üçüncü bir anahtar tanımlaması olsa da sadece kapı açıp kapatıyor marş basmıyor hatırladığım kadarıyla.

Muygun

Şu Tiğin
Araç Markası
2011 - Mazda 3 1.6 imp
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Benim aracın benden önceki sahibi anahtarı düşürüp kırmış. Kumanda çalışıyor ama işlem yapmıyor. Yeni bir mazda anahtarı almış kodlamış ama kapı açama/kapama motor çarlıştırma yapıyor fakat bagaj açma tuşu işlevsiz. 1 anahtarcıya sadece gittim. Kodlama dahil 1500₺ fiyat verdi ama bagaj açma garantisi vermedi..
Araç Mazda 3 - 2011 model..
Bu acaba kodlayamamalarından kaynaklı mı yoksa hani bu iş böyle mi olur mantığı anlamadım?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Benim aracın benden önceki sahibi anahtarı düşürüp kırmış. Kumanda çalışıyor ama işlem yapmıyor. Yeni bir mazda anahtarı almış kodlamış ama kapı açama/kapama motor çarlıştırma yapıyor fakat bagaj açma tuşu işlevsiz. 1 anahtarcıya sadece gittim. Kodlama dahil 1500₺ fiyat verdi ama bagaj açma garantisi vermedi..
Bu acaba kodlayamamalarından kaynaklı mı yoksa hani bu iş böyle mi olur mantığı anlamadım?
@Murat Yılmaz :rolleyes:
Mesaj otomatik birleştirildi:

Muygun

Şu Tiğin
Araç Markası
2011 - Mazda 3 1.6 imp
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Anahtar 1.png

Bu aracın orijinal anahtarı basınca ışığı yanıyor ama işlevsiz.
___________________________________________________________________________________________________
20240129_135011.jpg

Bu da benim şu an kullandığım anahtar. Bagaj açma tuşu hariç çalışmakta. Anahtarcılar anahtar/kodlama 1500₺ fiyat veriyor ama bagaj açmaya garanti vermiyorlar.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS

Bu tamamen kodlamayla alakalı. Her cihazda her aracın bilgisi olmuyor, o yüzden denk geldiğiniz her anahtarcıya sorun. 1500 tl'de çok afaki bir rakam olmuş... Biz sadece anahtar için, 6-7 ay önce kargo dahil 450 tl fiyat verdiğimizde burada bazı arkadaşlar burun kıvıryordu :D

@kadir tamamen anahtarcının cihazıyla alakalı...

Muygun

Şu Tiğin
Araç Markası
2011 - Mazda 3 1.6 imp
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Anladım abi teşekkür ederim. İşte bu yüzden sanayi esnafını değil de kullanıcı tecrübesini ve olaya sanayi esnaf mantığı ile bakmayan insanlara daha fazla güveniyorum. Ama sanırım kodlama için aracın da olmadı lazım değil mi? Bir de şu an anahtar ücreti nekadar acep

Üst Alt