Mazda 3 BM Skyactiv İlk Çalışmada Gelen Uğultu Sesi

aliyaruk

Sessiz
Araç Markası
2015 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mavi Sedan
Herkese Merhaba
2 gün önce 2015 model Mazda 3 2.0 benzinli skyactiv otomatik vites bir araba aldım aracım 135 bin kilometrede.
Ben kanadada yaşıyorum burda tamirci vs tanımadığımdan öncelikle sorunumu size sormak istedim.
Aracı motor soğukken ilk çalıştırdığımda devir 1.5 gibi yüksekten başlıyor aşağı yukarı 45 saniye yüksek devirde çalışıyor bu sırada motor sesi boğuk ve gürültülü geliyor

45 saniye ile 60 saniye sonra rolanti devri 1 veya 1.2 ye düşüyor, uğultu kesiliyor motor gayet normal sesle standart çalışıyor.

Sorun ne olabilir?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Her benzinli motorda olduğu gibi Skyactiv benzinli motor da ilk marşta yüksek devirli çalışıyor bu normal bir durum.

Rölanti oturduktan sonra yani motor ısınınca bahsettiğin uğultu kesiliyorsa herhangi bir sorun da yoktur.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Neyse ki bu bir sorun değil, olması gerektiği gibi çalışıyor. Hatta o yüksek devirde çalışır haldeyken motor sesi çok hoşuma gidiyor :)

aliyaruk

Sessiz
Araç Markası
2015 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mavi Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Her benzinli motorda olduğu gibi Skyactiv benzinli motor da ilk marşta yüksek devirli çalışıyor bu normal bir durum.

Rölanti oturduktan sonra yani motor ısınınca bahsettiğin uğultu kesiliyorsa herhangi bir sorun da yoktur.
evet rolanti oturduktan sonra kesiliyor. stabil calisiyor. valla rahatladim birileri buji degistirmek gerek diyordu. burada da yeniyim yol iz bilmiyorum. tesekkur ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Neyse ki bu bir sorun değil, olması gerektiği gibi çalışıyor. Hatta o yüksek devirde çalışır haldeyken motor sesi çok hoşuma gidiyor :)
aslinda kulaga hos geliyor ama iste bilmeyince bir sorun var sandim

Üst Alt