Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk Aracınız Neydi ve Mazda ile Tanışmanız Nasıl Oldu?

Konu, 'Diğer' kısmında Olgun tarafından paylaşıldı.

1. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    Merhaba arkadaşlar...
    İlk aracınız neydi ve Mzda ailesine nasıl katıldınız?

Bu başlık altından çeşitli anılar çıkacağına eminim ve güzel de olacaktır.

Ben üniversitede arkadaşımda bir araç gördüm ve hiç sorgulamadan bunu bana giderken ben buradan satar mısın demiştim. Üniversitenin son yılıydı ve giderken Mazda 323 Practica ile ilk aracımı ve Mazda'yı tanıdım öğrendim... 1997 model bir araç bu hızlara nasıl çıkabilir diye hep hayret etmişimdir... Sonra Mazsanın nasıl bir araç olduğunu diğer araçları denerken vs anladım. Tabi asıl bilgiyi siz değerli Mazda Ailesi'nden öğrendim. Mazda bende başka bir yer aldı ve gerçekten sadece bir taşıt değil bence. Herkes bana 10.000 TL ni ziyan etme Doğan SLX alalım sana 95 model demişti :) Kafamın dikine davranmamın faydasını gördüğümü düşünüyorum... O0 Ya o doğanı alsaydım :eek:hmy: Ne burada olurdum ne Mazda yı tanırdım...
    Allah herkesin gönlünde olanı versin...

2. Kazasker

Kazasker Katılımcı

ilk aracımız emektar toros 1980-88- ve efsane 5 vites 93 :)
    sonra 2000 model kurbağa rengi Lada Vega
    sonra sıfır aldığım Taş gibi ama konfor az olan 2011 model Dacia Logan MCV
    sonra 2000 model Lada vega (3 ay )
    ve en sonunda 1991 Model 323 Sedan MAZDA O0

içlerinde MCV nin yeri başkaydı. Akdenizin Tüm dağlarını gezdim onunla. keçi gibiydi.. :)

3. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    Sonucda motorsikletde bi arac
    06-09 senelerinde 2006 mondial 151rs
    on arka basik gostergeler cift egzos muzik tesisati falan cok ciks biseydi.
    09-10 senelerinde honda 2007 600rr
    2010-2012 askerlik :-D
    2012-2015 senelerinde 1999 model 1.8mazda 323f glx hb ile mazda ile tanistim

4. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    1) 2001 Golf IV
    2) 2006 Golf V ...Sonra Vw'den ağzım yandığı için ve nefret ettiğim için VW defteri kapandı.
    3) 2009 Nissan Qashqai 1.5 dci...50binde turbo dağaldı, servisle problem yaşadım ve Nissan defteride kapandı.
    4) 2013 Ford C-Max 1.6 Tdci...Hanım manuel viteste zorlandığı için otomatik alma kararı verdim.
    5) 2014 Mazda 3

Niye mazda? Her zaman aklımdaydı mazda ama son kasaya kadar tasarımlarını beğenmiyordum, c-max'ı satmayı düşündüğüm günün ertesi son kasayı gördüm internette ve budur dedim aldım. O0

5. 1987 Renault 12 babamın aracı iki yıl rahmetli amcam kullandı 89 yılından bugünede bizde, hamd olsun kazasız belasız sorunsuz kullandık, onda öğrendik..
    Sonrasında kendime ait 94 Renault Spring, İstanbul yollarında az çektirmedim kendisine
    Sonra Vectra A kasa- Toyoto Corolla 2006-Laguna 2003- Mazda 626 92 Manuel- Mazda 626 92 Otomatik..
    Nasipse bundan sonrada Mazda 6 diyorum..

6. Güven

Güven Katılımcı

Araç Markası:
    2012 - Mazda 3 A/T
    Araç Renk ve Tip:
    Lacivert - Sedan
    İlk aracım 91 model hb mazda 323 dü.
    Aslında çokta mazdayı tanımıyordum, o zaman 10bin TL altında otomatik vites ve o kadar dolu başka araç yoktu.
    Gittim aldım, sonrada kakiteyi tadınca bırakamadım gittim mazda 2 aldım :)

7. DarK PaSSenGeR

DarK PaSSenGeR Aktif

Araç Markası:
    94-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri-Sedan
    İlk arabam 2005 fiat punto mk kasa dizeldi, sadece 6 ay binebildim, talihsiz bir kazanın ardından, doğru veya yanlış satma kararı aldım
    punto küçüktü ama idare ediyordu, bebek falan da olunca sedan almaya karar verdim,
    bütçeme uygun sıkıntısız ve dolu sayılabilecek bir araba arayışına girdim, iş yerinden mazdacı arkadaş ve [member=9]domestos[/member] veli abinin dh den önerileri ile sadece mazda arayışına girdim
    bu guzuyu aldık, yaşadığım sıkıntılar nedeniyele de ya devam ya tamam diyeceğiz bununla
    yine araç alırsam mazda olur mümküne m3 almaya çalışırım, ama gönlümde m6 yatıyor ::), 626 dan sonra m3 ufak gelir >:D

8. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Aile deki araçları saymazsak ilk aracım Ford Focus, ikinci aracım da şu an kullandığım Mazda 3.

Mazda yı ta ortaokuldayken zengin bir arkadaşımın ailesinde olan iki tane 626 sı ve C.Rizespor da oynayan Ümit Ozan Kazmaz'ın bodykit li kırmızı 323 ü nün beni hep cezbetmesiyle tanıdım. Son 10 yıldır tasarım olarak sürekli dikkatimi çekiyordu,sorunsuzluğu da eklenince alınacak en iyi araba olduğunu düşündüm. Focus alırken imkanlar el vermedi ve nasip olmadı,sonrasında elime geçen ilk fırsatı kullandım ve Mazda 3 aldım.

9. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    Benim babam hep uzun otomobilleri severdi bmw 520 arkasına peugeot 504 ve 94 yılında da benim yalvarmalarımla 91 626 ile mazdaya giriş yaptık. O gün bugündür mazdamız mutlaka olmuştur. 2 rane 91 626, 1 tane 98 323, 1 tane 99 626 son olarak şu anda da kullandığımız 94 626. Kısmetse param olunca yanına lantis. Murat abinin lantisi almak vardı pöfff param yok.

10. infiniteblack

infiniteblack Aktif

Araç Markası:
    C200d amg
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz
    İlk kullandığım araç ailemize ait olan , 97 yılında kuzenimizden satın aldığımız 93 model beyaz 323 hb idi sonra ben bu aracı benimsedim bütün bakımları , motor rektefiyesi,komple temizlik boyası, komple iç döşeme yapılması vs yaptırıp sadece ben kullanmaya başladım bu sırada babam 94 bmw 320 ia aldı ve mazdayı sadece ben kullanmaya başladım , aracın kliması olmaması ve artık benim bu araca bu kadar masraf etmeme dayanamayıp sıfır araç almamı istedi o sırada mazdamın ederi 9-10bin civarıyken ben 7500e zor satmıştım(sene 2005) bu beni sıfır mazda almaktan soğutmuştu

neyse 2005 yılında sıfır toyota corolla hb aracımı aldım her ne kadar 7 sene binsemde içimdeki mazda aşkı hiç bitmedi ve bebeğimin olacağı haberiyle hb arabanın bize yetmeyeceğini anlayıp yaşı gelen aracımı ilanın 2. Gününde satıp 2007 model 60binde sıfır hata mazda 3 dynamic e kavuştum aracı alalı 6 ay olmuştuki kendini bilmez bir bayan sürücünün dükkanın önünde park halindeki aracımı pert etmesiyle bu aşk kısa sürdü
    2 aylık araç arayışımdan sonra yaklaşık 3 yıldır kullanmakta olduğum 2010 mazda 3 touring aracımı aldım , şükür çok memnunum aracımdan Allah herkesin aracına kazasız belasız binmek nasip etsin ...

Tapatalk

Olgun bunu beğendi.
  11. karardvn

karardvn Aktif

şoförlüğümün ilk yıllarında yakın çevremden bir arkadaş 2000 mazda 323 almıştı ve o araç çok hoşuma gitmşti ama para olmadığı için sadece hoşlanıyordum :) sonra 2010 yılında büyükbabamın kendine 2004 vw bora almasıyla 17 yıllık 91 model beyaz sedan emektar torosunu bana hediye etmesiyle ilk aracım oldu 2yıl kadar kullandım memnun da kalmıştım tam bir dağ keçisive çok temiz bir arabaydı sattığım adam bu arabayı nerde sakladınız demişti :) sonrasında 98 model broadway aldım beyaz renk o da çok temizdi 2yıl kadar da onu kullandım ve artık içimdeki mazda aşkı ağır bastığından mazda arayışına girdim o zamanlar ki merakım 323te ama 99-03 arası 1-2 ay aradıktan sonra mazda alan arkadaşımın arabayı sattığını duydum ve hemen aradım arabayı satma ben alacam dedim nedense o arabaya ısınamadım ve sattım şimdi ki 626yı aldım heralde bundan sonra ki aracım da mazda olur farklı araçları kullandığım da işkence gibi geliyor bana :)

Olgun bunu beğendi.
  12. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Çocukluğum Almanya'da geçtiği için ben arabalarla orada tanıştım, o dönemde Türkiye'de kuş serileri ile Fransız tenekeleri revaçtaydı, daha doğrusu başka araba yoktu...

Almanya'da o kadar çok çeşit gördükten sonra, hatta babamın 5-6 tane araç değiştirmesinden dolayı bir çok markayı modeli de kendi çapımda test etme imkanı bulmuş bir çocuk yüreği ile bu ülkeye gelip, sağ aynası bile olmayan araçları görünce bütün dünyam ters dönmüştü adeta... :)

Bu git geller içinde 90 lı yılların başlarında yavaş yavaş ithal araçlar gelmeye başlayınca bir ümit demiştim, taa ki kırmızı HB 323f görene kadar, bu ne dedim, çünki yan profilden aracın markasını modelini bilememiştim, oysa o güne kadar hangi aracı hangi açıdan görsem (amblemini görmeden) marka veya modelini biliyordum...

Yanına gittiğimde kendilerinin Mazda olduğunu öğrenmemle kafamda yer etmesi bir oldu... O günün şartları içinde hayal bile edemedim Mazda 323f sahibi olmayı, peşinden 626'ları gördüm, tombak kasaları derken 3 ve 6 serisine ilk adımları ama benim için Mazda hep kafamda olan marka ama, mahalle baskısının "parçası bulunmaz, satamazsın, tutulmuyor" teraneleri ile hep erteledim...

Evliliğim ilk yıllarında "ayağımı yerden kesmek için" 1984 model komple elden geçmiş sıfır masraflı Şahin aldım, 9 ay gerçekten masrafsız bindim, daha sonrasında 1994 Model şahine terfi ettim ama temiz olmasına rağmen ona yaptığım masraf ile başka bir araba daha alınırdı, sonrasında sıfır olarak Hyundai Accent maceram oldu ki, bu arabaya hiç ısınamadım, ev alma bahanesi ile ondan da kurtularak Taunus aldım ki, bana göre şahinlere yüz basardı...

2012 yılı başlarında da, yine araç arayışında ilk baktığım Mazda'lar oldu ama o kadar param yoktu, çok temiz 1993 model 626'yı bulunca kredi falan çekip, milletin "alma pişman olursun, ocağına incir ağacı diker" safsatalarına kulak tıkayarak aldım... Benim için bitmiş olan araba tutkusu yeniden başladı...

Bir marka bu kadar dayanıklı araç nasıl üretebilirdi? Ürettiği yıllardaki donanımlar baş döndürücü nasıl olurdu? Hayran kalmıştım bu 626'ya...

Satma niyetim hiç olmadı, uzun yıllar beni götürür derken, eşimin ehliyet alıp araba sürme isteği depreşince ve benim 626'ya eziyet etmeye başlayınca kıyamadım ve şimdiki Mazda 3 Touring'i aldım...

Bilseydim, yıllar önce otomatik araç alırdım... Yok böyle bir rahatlık...

2012 yılında bütün tabuları yıkıp Mazda almamış olsaydım, bu forum belki olmayabilirdi, bu kadar insanla tanışamayabilirdim, bu kadar asil bir Marka'yı yakından tanımamış olurdum... Yani özetle Mazda hayatımı da değiştirmiş oldu...

Biraz uzun oldu, herkeslere kazasız günler...

Olgun bunu beğendi.
  13. yakup

yakup Aktif

Araç Markası:
    2000 - Mazda 323 GT
    Araç Renk ve Tip:
    Bej - HB
    Babamın 2. aracı 1993 model sedan 323'tü. O dönemde Mazda almış başını gidiyordu ve bizde de vardı. Herşeyiyle dört dörtlük bir araçtı. Bir akrabamızın düğün konvoyunda amcam aracı kullanırken içinde 7 kişiyle şarampole uçmuşlardı ve araç %20 bir hasar almıştı. Öyle ki başka bir araç olsaydı kesin o araçtan kimse sağ çıkamazdı.

Bu talihsiz kaza ile birlikte babam aracı hemen yaptırıp satmıştı ve ondan sonra 1997 opel vectra almıştı. Opeli aldıktan sonra babam "Hayatımın en büyük hatasını Mazda'yı satıp Opel almakla yaptım" demişti. Çünkü Mazda ile sanayiye gitmeyen babam, Opel ile sanayiye adeta ortak olmuştu.

Kazadaki Mazda sağlamlığı ve ondan sonraki opel faciası ile birlikte Mazda benim için hep ilk sırada olmuştu.

Kendi aracımı alacağım zaman ilk önce istediğim plakanın sırası geldiği için sokakta gördüğüm ilk satlık araç olan 1996 Doğan SLX(Super Lux Extra) yı almıştım. Bu araca belirli bir süre binip ardından artık gerçek bineceğim aracı almak için yollara düştüm.

Kafamdaki araç en düşük 1999 model, beyaz, full, 1.8 motor Astina HB idi. İlanlara bakıyordum ama bir türlü beyaz bulamıyordum. Bir ara Adapazarından bir araç ilana çıktı fakat birgün kalmadan ilandan çıktı. Ben sahibinin numarasını almıştım ve aradım. O da aracı satmaktan vazgeçtiğini söylemişti.

Aracım olmadığı için artık gözümü karartıp İstanbul'a doğru yola çıktım. Gitmediğim oto pazarı bakmadığım galeri kalmadı fakat benim alacağım araç yoktu. Kadıköy'de bir tane klimasız kahverengi astina bulmuştum ama onda da çürük ve paslanma var diye almamıştım.

Ardından Adapazarı'ndaki beyaz astinanın sahibini arayıp bir şekilde ikna edip adapazarına gittim. Gider gitmez araca hiç baktırmadan tamam bu araba benim arabam deyip klimasızda olsa ilk sahibinden astinamı aldım. 3 yıl bu araca bindim ve fren arızası sebebi ile yaşadığım kazanın ardından araçtan sovuyarak aracı sattım. İlginçtirki aracı benden alanlar aynen benim gibi acele gelip aracı baktırmadan alıp gittiler.

Geçtiğimiz yılda tam bu dönemde 2009 M3 Touringi alıp 1 ay bindikten sonra farklı sebeblerden dolayı aracı [member=103]AESEN[/member] hocaya sattım. M3 ün tadına doyamadım sattım diye çokta pişman oldum ama o dönemde satmam gerekiyordu ve oda oldu.

Ardından düğünüm olacağı için ve araç bulamadığım için kısa bir süreliğine bir 2005 model makyajlı kasa Honda Civic aldım ve o süreçte olmaz olsun böyle araç diyerek araç ihtiyacım biter bitmez bunuda sattım.

Şimdi 2006 Mazda 6 ile güzel bir dönem geçiriyorum :) D sınıfının ağır başlılığı Mazda'nın kalitesi ile birlikte güzel günler geçiririm inşallah.

Bu arada alacağım araç her zaman en full modeli olmalı...

Olgun bunu beğendi.
  14. Recep53

Recep53 Sessiz

İlk aracım 1999 model Tofaş Kartaldı. Milliyet Gazetesi kuponla veriyordu.
    2000'de Polo, 2002'de Focus aldım. Sonra medyadan Mazda 3'ü görünce vay bee
    olup peşine düştük. 2004 Ocak ayında Kırmızı sedan için kapora verip sıraya girdim,
    mayısta teslim aldım.2007'de dağ-bayır sevdasına Grand Vitara aldım.O yıl biraz
    gezdim ama 2008'de evlenince o gezmeler de sona erdi.2011'de model yenileyeyim diye düşündüm ama distrübütör değişikliği gündeme gelince o yıl araç gelmedi. 2012'de
    CX-5 fırtınası başlayınca, zaten 2004'den de tadı damağımda olunca nasip oldu, CX-5
    almış olduk.
    İlk tanışmamız ise 1986'ya gider. O yıl amcam 626 alınca ilk defa görmüş oldum.

15. Mt53

Mt53 Katılımcı

Mazda ile tanışmam istanbulda galerici olan dayımın köye kırmızı 323 ile gelmesiyle oldu ve tabi görünce dedim bu ne nası bişey bu içimde hep bir mazda sevdası vardı istanbulda öğrencilik döneminde dayım sayesinde çeşitli marka araçlar kullandım ama kendime ait ilk aracımı 2011 yılında almak nasip oldu..2008 model 1.3 mjet grande punto idi..Sağolsun kendisiyle geçirdiğimiz 2 buçuk sene boyunca beni hiç üzmedi. Gayet te memnundum..Ama eski kurumumda çalışan bi arkadaşın ısrarla istemesi ve o ara araca ihtiyacım olmamasından dolayı arkadaşa arabayı sattık..5 ay arabasız dönemden sonra kafamda olan ve çok istediğim şu anki aracım olan 2011 mazda 6 yı almak nasip oldu..1 yıldır ve 23 bin kmdir kendisinden gayet memnunum. Allah herkese gönlündeki aracı nasip etsin..

Olgun bunu beğendi.
  16. nilsu_

nilsu_ ''Bayan MATSUDA''

Araç Markası:
    2010 Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    aslına ''uno ,tıpo'' tarzı bısey alacaktım,sonra dedim ki;ben o kadar zengın degılım...
    Gittim mazda 3 aldım >:D

Olgun bunu beğendi.
  17. grafff

grafff Aktif

Araç Markası:
    2006 - Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Bakır Kırmızı
    İlk aracım 2000 model clio hatcback idi. 1 yıl kullandım ve araba kullanamyı clio da öğrendim. Küçük olduğu için kısa sürede çözdüm. Park etmek çok kolaydı :D
    Araba bize küçük gelince değiştirelim dedik ve araba sitelerinden incelemeye başladım. İnceledikçe değişik arabalarda karar kıldım ama yine değiştirdim. Corolla bakmaya başladım sonra birgün tesadüfen mazda 3 gördüm ve baktım mazdaymış araç. Mazdalar hakkında fazla bilgim yoktu ama arabanın tasarımına hasta olmuştum bi kere. Ondan sonra sağlam bi araştırmaya giriştim. Mazda nasıldır, alış-satış, yedek parça fiyatlazrı, serv,s vs... derken ok dedim. İnternetten incelemem sonunda sağlam bir araba olduğuna ve fiyatına göre oldukça dolu olduğuna karar verdim. Çevremdeki insanların çoğu ne yapacaksın mazdayı, satışı yok, parçası pahalı, servisi heryerde yok vs... diye vazgeçirmeye çalıştılar ama bir kere karar vermiştim ve alacaktım. Sonra birgün ankara şu andaki mazda 3 dynamic aracımı gördüm ve pazarlık filan derken Ocak 2015 ten beri Mazda 3 sahibiyim. Ve verdiğim kararın ne kadar doğru bir karar olduğunu kullandıkça anlıyorum. Ve çevremdeki insanlara tavsiye ediyorum. Ki zaten insanlar benim Mazda yı görünce şöyle bir bakıyorlar ve çoğunun gözü kalıyor.
    Bu arada mazdagaraj.com'a ayrıca teşekkür ederim. Çünkü Mazda 3 almaya karar vermemde ki etkenlerin en büyüğü mazdagaraj.com' dur. Teşekkürler.

Olgun bunu beğendi.
  18. immmir

immmir Aktif

Araç Markası:
    2012 Mazda 3 Touring D
    Araç Renk ve Tip:
    Kristal Beyaz-Sedan
    Başkalarına ve çalıştığım şirketlere ait muhtelif araçları kullandıktan sonra, 1992 yılında kendime ait olan il aracım, hiç parasız 1979 model 1.3 murat 131 oldu, bu aracı hatun sağolsun direğe vurdu ve bir araba parası harcadım sonrasında arabaya hasta olan birisine o zamanki fiyatının çok üstünde fiyatla sattım, 1995 yılında 1991 model toros 5 vites, 2000 yılında 1996 model reno 19 europa 1.6 RTE, 2002 yılında 1991 model reno flash 1.7, 2004 yılında 1998 model 1.5 mazda 323 Familia, 2012 yılında mazda 3 toruıng 1.6 dizel aldım hala biniyorum keyifle, düzde de olsa da özellikle rampa performansı ve ivmelenmedeki motor sesi beni hasta ediyor. .

19. faroz_52

faroz_52 Aktif

Aile araçları ile başlarsak kapımızdaki ilk binit benim çocukluğumda ince lastikli beldesan marka bir bisikletti babamın ilk görev yeri çarşıya gidip gelmek ve kumanya almak amaçlı arkasına sandık bagaj bile yapmıştı...Annemin çocukluğu ve gençliği Almanyada geçtiğinden bisikletten paten kaymaya yüzmeye varana kadar herşeyi bilirdi...O yıllarda bisiklete binmeyi babamada o öğretmişti :) Köylü Hocanın karısı bisiklet bbiniyor diye laf etmişti :)....İki teker ile başlayan macera gene öyle devam etti Alman MZ marka 251 ardından sıfır Jawa style twin 350 lik almıştı babam o yıllar araba almak çok büyük bir hayal beyaz eşya bile dünyanın parası olduğu yıllar...1 motosiklete 4 kişi binip köye ev yaptırmaya gidip geldiğimiz yıllar....
    Ardından her baba gibi babamda eğtimimiz için merkeze tayin aldı ve artık dört tekere geçmek şarttı...Kötü komşu kötü akraba insanı mal sahibi yapar derlerya bir hırsla babam kırmızı siyah lazer camlı toros aldı hatta bahçemizden küçük bir parçada satmak zorunda kalmıştı...1 aylık kullanımdan sonra acemilikle rampada arabayı geri kaçırınca elektrik direğine vurdu ve varolan borclarında patlamasıyla jawa yıda satmamasından dolayı arabayı sattı ve yarı fiyatına lada samara 93 model aldı sene 96 tam 13 sene ladayla acı tatlı günler gecti şoförlüğüde arabacılığıda onun üzerinde öğrendim [member=9]domestos[/member] Veli abiminde dediği gibi o yıllarda millet torosa kuş serisine binerken biz rus ladasına bindik farklı düşündük :) ladanınolduğu yıllarda mazda 323 takasına girdik fakat adam çok yüksek fiyat isteyince mazda maceramız orda başlamadan bitti...Ama hep lantis 323f gördüğümde içim cızzz ederdi reklam panosunda 2004 te m3 ü görünce aşk ateşlenmişti...Fakat 2000 li yıllarda geniş aile arabası modası başlayınca insanlar partner berlingo kango doblo gibi araclara yöneldi bagaj olayı bir tarafın köy oluşu vs bizede 2005 te berlingo nasip oldu...Araç alınırken ben yoktum fatsada annem beğenmişti babamda almış 2000 model 1.9 multispace berlingo 55-65 beygirlik eşşek lada kadarda gitmiyordu 2009 a kadar dayanabildik birkaç defa sollamalarda kaza atlatınca babam fransız defterini dürdü ruhuna fatiha dedi...
    Camiden her çıktığımızda karşımızda hacı dayının o devasa nissanı vardı eşini diyalize getryordu ve satmak istyordu yaşı itibari ile 2.5 133 ps aracı adam zapt edemiyordu... :) nissanı aldık 2004 model skystar sss 78 bindeydi....Güç tasarım rahatlık her acıdan kesinlikle tavsiye edilecek bir pikap....Zaten kimse pikap demiyor oooo hocam jipe biniyon :)
    Baba ne oldu arabaya nazar değdi arka tamponu vurdum...Maşşallah diyen yok tabi memleket işte alınmışa hayırlı olsun demek yok aaaa uuuu halbuki kendi altında sıfır araç vardır gözü seni görür :) insanoğlu işte ne yaparsın...
    Yakıt sarfiyatını ve babamın köy kaçamağınıda düşünerek Honda Cbr 125 R motosiklet aldım ve bu kaçamaklar için koca arabayı götürmektense motosikleti tercih ettik taki [member=83]Olgun[/member] a sattığım m3 ü alana kadar sorunsuzca onuda kullandım 4.500 km de aldım 8500 km de sattım...M3 için ilk adımlardı bunlar ve m3 maceramı zaten bilirsiniz...Ne hissettiklerimide...tabiki...
    Nissan hala duruyor satalım baba ufak birşey alalım diyorum kapıda çürüyecek ama gene satmam diyor kopamıyor yoksa onada bir mazda yapmayı düşünüyorum :)....
    Şimdilik tabanvayımla devam ediyorum bir aksilik olmaz ise yarın bu saatlerde yeni guzuyla yolumuza devam edicez inşallah...

Olgun bunu beğendi.
  20. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    İlk aracım 93 model Şahin'di, 2003 yılının sonlarında almıştım.

Mazdalara olan ilgim ilkokulun son yıllarında başlamıştı yanlış hatırlamıyorsam. Çengelköyde ufak bir Mazda bayiisi vardı, her gün ekmek almaya giderken önünden geçiyor ve 323'leri seyrediyordum dakikalarca. Ama nedense oraya hiç 626 gelmezdi, hep kırmızı 323f ve yeşil 323 sedan olurdu. O zamanlar bu araçlara ulaşmak gerçekten benim için sadece hayaldi.

Gelelim ilk Mazda aracıma: Yıl 2008, Mazda Ozan ila Honda Civic için pazarlık yaptık, anlaştık. Tüm her şeyi hazır olan araçta hasar kaydı olduğu için banka krediyi vermedi. Araç hasarlı olduğundan dolayıda o araçtan vazgeçmiştim. Ellerinde çok araç vardı ama hiç birini beğenmiyordum, istemiyordum. Artık o kadar çok gitmiştimki Mazda Ozan'a aramız baya iyiydi. Son olarak gittiğimde Doğan abide oradaydı, Mazda Ozan'ın muamele işlemlerini yapan kişiydi o zamanlar kendileri. Ben ne araç alacağım diye kara kara düşünürken Doğan abi bende bir tane 93 model 323 var istersen ona bak dedi, eski ama işini görür dedi. Hemen alt taraftaki otoparka gittik, hani sahipsiz araçları bir köşeye çekerler ya aynen o şekilde bir kenara çekmişler masum masum duruyordu karaşimşek. Doğan abi motoru çok iyi ön takıma biraz masraf yap canavar gibi olur demişti, gerçekten de dediği gibi olmuştu. Fiyatı 6000 liraydı, hiç pazarlık yapmadık, noter masraflarını ve trafik sigortasınıda Doğan abi yaptı ücretsiz olarak, bir de 3000 tl peşin ver gerisi 6 taksit dedi, yeme de yanında yat oldu benim için :D Aracı aldıktan sonra ustama verdin o da güzelce yaptı her şeyini sorunsuzca bindim, basit sorunlardan dolayı elden çıkardım :D

Hala daha evde muhabbeti geçer karaşimşeğin :D

ezmocesteri bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş