İkinci Ele İlgi Büyük

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1
Sıfır araç fiyatları el yakıyor. Gerek döviz fiyatlarındaki yükseliş, gerekse ÖTV artışı bu araçlara olan ilgiyi azalttı. Vatandaş tercihini ikinci elden yana kullanıyor. Ancak temiz araç bulmak ise neredeyse imkansız.

Bursa Oto Galericileri Sitesi (Oto-Koop) Başkanı Rasim Hazar ikinci el araçlara ilginin yoğun olduğunu söyledi. Vatandaşın sıfır araç alacak gücünün olmadığını belirtti.

Hazar ikinci el araçlara taleplerde, ilkbaharla adeta patlama yaşandığını anlattı. Ancak vatandaşın aradığı araçların temizini bulmanın neredeyse imkansız olduğunu söyledi.

Rasim Hazar temiz ikinci el araç bulmanın zor olmasından dolayı, olan araçların da fiyatlarının yükseldiğini, bunun piyasayı etkilediğini belirtti.

Ucuz olmasından dolayı TOFAŞ’ın Doğan, Şahin modellerinin tercih edilğini belirten Hazar, 5 bin liralık aracın fiyatının 9-10 bin liraya kadar çıktığını söyledi.
 

domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#2
Temiz araç çok ama bizim zihniyet pis olunca işler değişiyor...
 
Konum
İstanbul
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
#3
Daha demin hasar kayitli galeride bi arac icin konustum aracin altunizade pazarda oldugunu soyledi sadece 3 parca boya var dedi o pazarda galerici olan arkadasimi aradim bakmasini rica ettim yarim saat sonra arkadas dondu arac taklali dedi
 

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Konum
Aydın
#5
Temiz araba piyasanın 2-3 üstü oluyor doğal olarak. İyi pazarlıkla piyasanın 1-2 üstü verilir sıkıntılı araçlara sonradan masraf yapmaktansa alırken fazla vermek mantıklı her zaman.