Ibiza Cupra Yeni Motoruyla Makyajlandı

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1
Geçtiğimiz yılın sonuna doğru makyajlanan Vw Polo GTI'ın ardından, Haziran ayında 1.4 litrelik TSI motorun üretimine son verip bunun yerine 1.8 litrelik TSI motoru kullanacağını açıklayan Volkswagen, yavaş yavaş ürün gamında bu motoru kullanan tüm modelleri küçük bir makyaj operasyonundan geçiriyor. Bu makyaj operasyonunun son üyesi olan Ibiza Cupra, yeni motoru sayesinde önceden 180 PS & 250 Nm olan güç değerlerini 192 PS & 320 Nm’ye (1,450 – 4,200 devir/dk arası) çıkarmış. Bu sayede aracın maksimum hızı 235 km/h’ye (146 mph) çıkarken, 0-100 km/h (0-62 mph) hızlanma süresi 0.3 saniye azalarak 6.7 saniyeye indirilmiş.

Kardeşi Polo GTI ile paylaştığı motoru hacim olarak büyümesine rağmen İspanyolların hızlı çocuğu, 100 km’deki karma yakıt tüketimini ortalama 6 litre (39.2 mpg US / 47 mpg UK) seviyesinde tutmayı başarmış. Önemli değişikliğin yeni motor olduğu makyaj operasyonunda kozmetik değişiklikler minimal düzeyde tutulmuş. Seat, makyajsız aracın da güncel ve modern görüntüsünü hala koruduğunu belirtiyor. Standart olarak 17 inç alaşım jantlarla gelen model, LED gündüz aydınlatmasına sahip bi-xenon farları da standart olarak sunuyor. LED aydınlatma teknolojisinden aynı zamanda stop lambalarında da faydalanılıyor.

Dış görünümle kıyasla biraz daha büyük yeniliklerin yapıldığı kabinde, Ibiza’nın büyük kardeşi Leon’da kullanılan direksiyona yer verilmiş. Havalandırma ızgaraları ve göstergelerin olduğu bölümlerde de küçük yenilikler yapılmış. Bilgi eğlence sistemi de MirrorLink, Apple CarPlay ve Android Auto teknolojilerini destekleyecek şekilde yenilenmiş.Yenilenen Seat Ibiza Cupra, gelecek yılın sonunda tamamen yenilecek Ibiza ailesinin en son savaş narası olarak görülüyor.
 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#2
VAG gurubunda ne kadar çok motor seçeneği ve ne kadar geniş opsiyonel donanım var hayret verici...
 
Üst Alt