Hyundai'den Yeni Otomobil "ASLAN"

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Hyundai'den 'Aslan' gibi otomobil!
Hyundai, yeni sedan otomobiline "Aslan" adını verdi.

Koreli dev otomobil firması Hyundai, dev rakiplerine karşı otomobil pazarında rekabet için yeni ürettiği sedan marka otomobiline Aslan adını verdi. Hyundai, yeni sedan otomobilinin markasının “Aslan” olduğunu kamuoyuna duyurdu.

Şirket, mayıs ayında uluslar arası Busan Motor Show’da “AG” adıyla bu otomobilini tanıtmıştı ve yeni sedan Kore’de yılın yarısında showroomlarda yerini alacak. Yeni Aslan
Kore’de 40 bin dolardan satılmaya başlayacak. Ayrıca Hyundai otomobilin 3 litreden 3.3 litreye kadar farklı versiyonlarını kullanıcılarına sunacak.

Konforlu iç hacmine sahip olacak olan Aslan, 4.96 metre uzunluğu ile Hyundai’nin 4.91 metrelik Grandeur marka otomobilinden daha büyük, 4.99 metrelik lüks sedan markası Genesis’den daha küçük olacak.

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Bu haberle ilgili en ilginç bulduğum detay; 3.0 litreden 3.3 litreye kadar ki yelpazede motorlar kullanılacakmış. Yelpaze çok genişmiş! Bence 3.0 dan 3.2'ye daraltsınlar biraz...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bu haberle ilgili en ilginç bulduğum detay; 3.0 litreden 3.3 litreye kadar ki yelpazede motorlar kullanılacakmış. Yelpaze çok genişmiş! Bence 3.0 dan 3.2'ye daraltsınlar biraz...
Galiba yelpaze şu şekilde gidecek abi; 3.00, 3.05, 3.10, ..., 3.25, 3.30 :D

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
2.0 yazılmak istenmiş olabilir ;)

Araba çok güzel görünüyor, E sınıfı bir araç oluyor galiba

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Galiba yelpaze şu şekilde gidecek abi; 3.00, 3.05, 3.10, ..., 3.25, 3.30 :D

Bülent buçuklama öyle, çingene derler... En azından bizim oralarda öyle diyorlar... :p

Konuya dönecek olursak; aslında dönülecek çok fazla bir şey de yok.

Hyundai ASSAN olsaydı daha mantıklı derdim... Hem de yerli otomobil için adım atılmış olurdu. Uzun adama da iyi yalakalık olurdu... Yol yakınken yetkililere sesleniyorum...

;)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bir ara Elantra gıdıkladı beni iyi ki dizel seçeneği yoktu o zaman, belki de şimdi Elantra biniyor olacaktım. İyi ki de olmamış, dışı seni içi beni yakar diyerek gezerdim.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Bir ara Elantra gıdıkladı beni iyi ki dizel seçeneği yoktu o zaman, belki de şimdi Elantra biniyor olacaktım. İyi ki de olmamış, dışı seni içi beni yakar diyerek gezerdim.

2012 model AT burda bir arkadaşımda var, dış tasarımı güzel, içide fena değil. Elentra'ları ben hep 2.0 diye biliyordum 1.6'ymış.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
2012 model AT burda bir arkadaşımda var, dış tasarımı güzel, içide fena değil. Elentra'ları ben hep 2.0 diye biliyordum 1.6'ymış.

Bir kaç marka dışında (Mazda dahil) bu saçma vergi sisteminde adam gibi araba üretip boyunun ölçüsünü almak istemediği için, düzene düzülmek istemediği için bazı şeylerden ödün vererek saçma motor hacimleri koyabiliyorlar... Son örneği Mercedes bence...

Bu ülkeye D veya E sınıfı ile girerek piyasada tutunmak Güven Özveri Tecrübe ister... :p

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Tam kendini tarif etmişsin, seni genel müdür yapan girsin bu sınıflara...

Bir kaç marka dışında (Mazda dahil) bu saçma vergi sisteminde adam gibi araba üretip boyunun ölçüsünü almak istemediği için, düzene düzülmek istemediği için bazı şeylerden ödün vererek saçma motor hacimleri koyabiliyorlar... Son örneği Mercedes bence...

Bu ülkeye D veya E sınıfı ile girerek piyasada tutunmak Güven Özveri Tecrübe ister... :p

aytacesen

Katılımcı
Korede bu segment baya revaçta.Satışların son dönemlerde yoğunlaştığı lüks sınıflardan.Rakabet çıtasını yükseltmeyi hedeflemiş herhalde.Bizim millet bu motorlarla anca resmini görür:)

st4lk3r

Katılımcı

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Güzel bir model, Birde Galatasaray'a sponsoru olursa reklamın kralın yapar.

Aslan gibi takım, aslan gibi araba, aslan gibi taraftar üçlemesi ile daha ilk haftadan Mercedes'in prejtijini yıkar :D

Yabancı bir forumda kaşılaştığım gurur verici detay "Aslan means "lion" in Turkish" :)

İşte kötü haberde geldi sadece Kore için üretiliyormuş.
http://www.medya365.com/ekonomi/hyundai-aslan-turkiyede-satilmayacak-gs-taraftarina-kotu-haber-h247192.html

Yukarıda yazdım ama karışık oldu sanırım... O sınıfta, bu ülkede boy ölçüşmek Güven Özveri Tecrübe gerektirir... :)

st4lk3r

Katılımcı
Yukarıda yazdım ama karışık oldu sanırım... O sınıfta, bu ülkede boy ölçüşmek Güven Özveri Tecrübe gerektirir... :)
Ülkemizin lüks pazarı değil insanlarımızı zihni bazı markalar tarafından parsellenmiş. :) Bu bakımdan bizim ülkeden ekmek çıkmaz ancak büyük pazarlarda iyi işler çıkarabilir.

Bu arada motorun 3.0 ve 3.3 olarak iki seçenek olduğunu yazıyor.
http://english.donga.com/srv/service.php3?biid=2014082529368

Üst Alt