Hyundai'den Rekor Büyüme

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1


Son yıllarda ürettiği modellerle kullanıcı güvenini kazanmayı başaran Hyundai, yükselen performansı ile dünya devlerine kafa tutuyor. Güney Koreli markanın Türkiye’deki tesisleri de ülke ekonomisine ciddi katkı sağlıyor.

Avrupa ve tüm bölgeye araç üreten Hyundai Assan, son yatırımıyla üretim rakamını %105 oranında arttırdı. 2014 yılında tüm dünyada 8 milyondan fazla araç satan Hyundai, İzmit Fabrikası’nda 203.157 adet i10 ve i20 üretip bunların 179.793 adedini ihraç ederek 2013 yılının verilerini ikiye katladı. Bu satışla Türkiye ekonomisine yaklaşık 1,5 milyar Euro katkı sağlanmış oldu.

Hyundai Assan Genel Müdürü Önder GÖKER “Yeni yatırımımız sayesinde 2014’te hem üretim hem de ihracat rakamlarımızı ikiye katladığımız için oldukça mutluyuz. Hem Türk hem de Avrupalı müşterilerimiz ürünlerimizin kalitesine ve sağlamlığına önem veriyor.

Sektördeki gerilemeye rağmen ürünlerimize güvenerek müşteri memnuniyetini artırmaya odaklandık. Bu sayede müşterilerimizin taleplerine göre geliştirdiğimiz çevre dostu otomobillerimiz, marka değerimize de katkıda bulundu. Avrupa ve iç pazardaki artan talep karşısında son aylarda üretim planlarımızı revize ettik. Önümüzdeki yıl özellikle Yeni i20 modelimize talebin hem iç pazarda hem de Avrupa’da artacağını öngörüyoruz.

Kasım ayı başında Yeni i20’yi tanıtırken, Türkiye’de sadece iki ayda 4 bin adet araç satmayı hedefliyorduk. Ancak toplamda 5 bin 139 adetlik satışa ulaştık. Bu da bizim 2015 yılına daha güvenle bakmamızı sağladı ve B-segmenti liderliğinde ne kadar iddialı olduğumuzu gösterdi.” dedi.
 

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#2
Son yıllarda çehresi değişti Hyundai'ın ve bunun meyvesini de topluyor.
 
#4
Hyundai sağlam geliyor. Sadece satış rakamı olarak değil tasarım anlayışı, yatırımları, büyük piyasalardaki atakları ile gözünü karartmış bir görüntü veriyor.
 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#6
Bu global şartlarda çok satan her zaman büyüme yakalar... Fiyatlar rekabetçi ve bir birine eşit, karlılığı arttırmak için mutlaka çok satmak gerekiyor...
 
Üst Alt