Hyundai ve Kia

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Bilindiği üzre bu iki Güney kore li kardeş firmalardan Türkiyede Kia
Bir Hyundai kadar talep görmüyor...
Sizce sebepleri nedendir?
Reklam....
Satış politikası...
Beğeni...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Kia Hyundai kadar talep görmüyorDU bence, artık görüyor. Rio hala bir accent le yarışır durumda değil ama özellikle Sorento ve Ceed le ciddi bir yükselişe geçtiler. Bunun yanında bir çok şirket Rio yu tercih etmeye başladı. Hyundai bu ülke den ekmek yediyse taksicilerimize teşekkür etsin, bir de köyden şehre şahin ya da torosla gidip gelenlerin, sınıf atladım sanarak accent almaya başlamasına ;D

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Bülent abi Accent'le yazdıklarınla düşüncelerimi ifade etmişsin :) 2009 model full donanımlı yarı Accent sahibi olarak söylüyorum ki Tofaş grubunun Kore versiyonu

Kia'yi bilmiyorum ama Hyundai'nin Accent modelinin yetkili serviste bile parçaları çok ucuz ve aracın piyasası hareketli ondan dolayı rağbet görüyor olabilir

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Öyle ama Hakan, Hyundai a Türkiye de ekmek yediren Accent modelidir yıllarca. Alman ortaklığıyla son yıllarda tasarım çizgilerini değiştirip biraz daha tipi düzeltmeye başladılar (Elentra, İ30 gibi). Benim gözümde Kia her daim Hyundai den bir adım öndedir.

aytacesen

Katılımcı
Öyle ama Hakan, Hyundai a Türkiye de ekmek yediren Accent modelidir yıllarca. Alman ortaklığıyla son yıllarda tasarım çizgilerini değiştirip biraz daha tipi düzeltmeye başladılar (Elentra, İ30 gibi). Benim gözümde Kia her daim Hyundai den bir adım öndedir.
Kia ile Hyundai arasındaki ilşki Samsung ve Lg arasındaki ilşkiyle aynı.Lg daha kaliteli olmasına rağmen bir Samsung kadar satamıyor.Bizim millet ucuz malı seviyor ve bir kere ucuz aldığı malın hep ucuz olduğunu düşünerek farklı markaya yönelmiyor:)

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Hyundai adını duydumu direk naylon geliyor aklıma :D Bana göre Kia daha bir kalite daha bir oturaklı marka...

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Bak bu güzel bir analiz, bir kere ucuz sat ondan sonra döşe babam döşe :D
Bir örnekleme yapayım.

Kardeşimin 2009 model ve daha 19 bin km de yani 0 gibi olan aracının geçenlerde tekerlek bilyasını değiştirmiş. Bana bu kadar az kullanılmış bir arabanın bilya da olsa değişim istemesi garip geldi. (Yetkili servisteki fiyatı 45 tl imiş)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bazı markalar araba üretirken HP politikası uyguluyorlar, HP den yazıcı aldım 130 tl iki tane kartuşu değişeyim dedim 12o tl, dolum yapılınca da ya makine tanımıyor ya ikinci de ağzı bozuluyor, dolayısıyla ya makineyi çöpe atacaksın ya da düzenli olarak sıfır kartuş almaya devam edeceksin.

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bazı markalar araba üretirken HP politikası uyguluyorlar, HP den yazıcı aldım 130 tl iki tane kartuşu değişeyim dedim 12o tl, dolum yapılınca da ya makine tanımıyor ya ikinci de ağzı bozuluyor, dolayısıyla ya makineyi çöpe atacaksın ya da düzenli olarak sıfır kartuş almaya devam edeceksin.
Buda kapak olmuş aynen durum böyle :)
Renault içinde aynısı geçerli
Reno ucuzdur parçası ucuzdur ...
Yeni kangonun sol ayna fiyatından haberi olan varmı adam kırmış değiştiremiyor :2funny:

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Sadece Türkiye'de değil, tüm Dünya'da Hyundai Kia'dan fazla satar.

Esas patron Hyundai, Kia'yı daha üst seviye ve daha geleceği yansıtan tasarımlarla sunuyor. Aynen PSA'nın Citroen'i konumlandırdığı gibi.

Hyundai markası adı altında Toyota, Kia adı altında ise Mazda olmak hedefleri var gibi düşünün...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Sadece Türkiye'de değil, tüm Dünya'da Hyundai Kia'dan fazla satar.

Esas patron Hyundai, Kia'yı daha üst seviye ve daha geleceği yansıtan tasarımlarla sunuyor. Aynen PSA'nın Citroen'i konumlandırdığı gibi.

Hyundai markası adı altında Toyota, Kia adı altında ise Mazda olmak hedefleri var gibi düşünün...
Citroen - Peugeot gibi mesela

Dinçer

Katılımcı
Avrupa ve Amerika' hyundai çok canlı bir marka. Özellikle sonata çok yaygın. Bu arada 700 bin kmde sonata görmüştüm. Cayır cayır gidiyordu.

Dinçer

Katılımcı
Bu arada yanarım yanarım Türkiye gibi kocaman bir Avrupa ülkesinin Hyundai, Kia veya tata gibi bir aracı bile yok! Ellerin otomobillerinin ameleliğini yaparız Bursada İstanbulda. İnsan üzülüyor ama olsun bizim de ithal otomobillerin güzelce yol alabilceği duble yollarımız var!

Üst Alt